Biżuteria z kroplą mleka
| Biżuteria z kroplą mleka

Biżuteria z kroplą mleka

Karmienie piersią to wyjątkowy etap w życiu każdej mamy. Niezwykły, pełen magii, do którego większość z nas wraca z sentymentem. Pamięć tych dobrych chwil związanych z dzieckiem wtulonym w pierś nosimy często w sobie albo… na sobie. Od jakiegoś czasu bowiem biżuteria z mlekiem matki robi furorę na całym świecie.

bizuteria-glowne

Wiesz już pewnie o biżuterii z obrazkowym motywem zaprojektowanym przez dziecko. Bądź o diamentach z kosmykiem włosów Violetty Villas. To idea zrodzona z prostego założenia, że piękne momenty związane z ważnymi dla nas osobami chcemy mieć zawsze w pamięci. Takim magicznym wręcz motywem jest zamknięcie kropli matczynego mleka w maleńkim kamyku, który można nosić na szyi, palcu, udekorować nim bransoletkę. Trochę jakby uwiecznić czas karmienia, oddając przy tym hołd swoim kobiecym możliwościom. Na pomysł tworzenia biżuterii z mlekiem mamy wpadła Polka na co dzień mieszkająca w Holandii. I choć w praktyce to „zwykła” biżuteria, jest coś niezwykłego w tym, że na twoim nadgarstku (palcu, szyi) tkwi fragment czegoś, co stanowi kwintesencję twojej kobiecości. Mleko. Niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju pokarm, którym karmisz swoje dziecko od pierwszych chwil życia.


Ta polska projektantka biżuterii to Sofi Ahmadi, twórczyni Milky Way Jewelry Keepsake With Love. W szczegółowej instrukcji, którą wysyła do swoich klientek, dokładnie informuje, co zrobić, żeby otrzymać biżuterię z kroplą własnego mleka. Pierwszy etap nazywamy domową pasteryzacją. W dalszej kolejności mama musi przelać ostudzone mleko do specjalnego woreczka na pokarm, który wkłada się następnie do zamrażarki na noc, a potem rozmraża do temperatury pokojowej. Na koniec – wszystko wysyłamy pocztą. Co dalej dzieje się z naszym mlekiem?

Na miejscu matczyny pokarm łączony jest z żywicą jubilerską, następnie masę układa się w formach, w których spędza ona 24–72 godziny. To czas tzw. kuracji, po której następuje piłowanie, szlifowanie, lakierowanie. Całkowity czas oczekiwania na taką jedyną w swoim rodzaju biżuterię może sięgać około 5–6 tygodni.


A co jeśli już nie karmisz? Nic straconego. Autorka pomysłowej biżuterii zaklina też w kamień kosmyki dziecięcych włosków, fragmenty pępowiny, koronki z sukni ślubnej, pierścionka zaręczynowego – słowem wszystko, co chcielibyśmy zamknąć w estetycznej formie atrakcyjnej biżuterii.

Milky Way Jewelry to nie tylko biżuteria z mleka. To biżuteria z zadaniem zatrzymania wspomnień. Tak więc głównym założeniem jest zatrzymanie wspomnień macierzyństwa, a nie każda mama karmiła lub nadal karmi piersią. Tak więc tworzymy biżuterię z włoskami dziecka, z kwiatami z bukietu ślubnego, koronką z welonu czy sukni ślubnej, muszelkami z podróży, i wiele innych. Biżuteria jest personalizowana według uznania zamawiającej mamy, można dodać do niej imię, datę czy cytat” – wyjaśnia Sofi.

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

10 pomysłów na zabawy, przy których rodzic może… poleżeć!

Jak dziecko buduje więź z rodzicem w pierwszym roku życia

5 inspirujących przepisów na potrawy z kaszą jaglaną {na słodko i słono}

Przejdz do: