Kategorie
Rodzina

Jak uszyć polarkowy otulacz?

Możesz samodzielnie uszyć polarkowy otulacz dla dziecka! Podpowiadamy, jak w 15 krokach, łatwo i ekonomicznie zacząć przygodę z ekologicznym pieluchowaniem lub powiększyć stosik pieluszek wielorazowych

Krok 1.

Średniej grubości polar o wymiarach ok. 50×100 cm, składamy na pół prawą stroną do środka i przykładamy formę. Formę można odrysować od innego otulacza, odpowiednio ją powiększając, jeżeli jest już za mały. Można też wyciąć formę z materiału: przyłożyć do pupy dziecka  i zaznaczyć miejsca na wszycie gumek. Gumki wszyjemy wokół nóżek i na pleckach. Forma może być także z papieru, ale te materiałowe łatwiej jest przypiąć ij przechowywać.

Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny

Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Karmienie piersią

Twoje mleko to cudowny dar. Naucz się nim dzielić.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Krok 2.

Po przypięciu formy do polaru wycinamy materiał, zostawiając 1-1,2 cm „luzu”. Jeżeli używamy formy papierowej, odrysowujemy kształt na materiale i odpinamy ją przed zszyciem. Nie trzeba tego robić w przypadku form materiałowych.

Krok 3.

Zszywamy dwa kawałki materiału wzdłuż przypiętej formy (lub odrysowanego kształtu)…

Krok 4.

Zostawiamy niezszyty fragment – ok. 12 cm  z przodu otulacza (dół na pierwszym zdjęciu), żebyśmy mogli go później wywrócić na prawą stronę.

Krok 5.

Zanim odepniemy formę, zaznaczamy miejsca wszycia gumek. Długość gumek odmierzamy naciągając je pomiędzy zaznaczonymi punktami. Można je przyciąć dopiero po przyszyciu.

Krok 6.

Solidnie przyszywamy początek gumki. Może to być podwójny, albo bardzo gęsty zygzak.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Krok 7.

Następnie naciągamy gumkę i przyszywamy ją ściegiem zygzakowym blisko szwu. Końcówkę gumki również traktujemy podwójnym lub gęstszym ściegiem.

Krok 8.

To samo robimy z pozostałymi gumkami. Gumka na plecach może być wszyta trochę luźniej (chyba, że dziecko już biega i nie przeszkadza mu zgrubienie pod pleckami).

Krok 9.

Zaraz przewrócimy całość na prawą stronę, ale żeby wszystko ładniej się układało, należy naciąć materiał na łukach (zwłaszcza na łukach wklęsłych).

Krok 10.

Odwracamy otulacz na prawą stronę. Możemy go delikatnie przeprasować.

Krok 11.

W miejscu, gdzie zostawiliśmy otwór na wywrócenie otulacza na prawą stronę, podwijamy materiał i przypinamy go szpileczkami.

Krok 12.

Stębnujemy dookoła, w odległości 0,7 cm od brzegu.

Krok 13.

Na zewnętrznej stronie otulacza (z przodu), w odległości ok. 2 cm od góry, przypinamy miękką część rzepa o szerokości 3,5 cm. Powinien być dość długi, żeby umożliwić duży zakres regulacji zapięcia. Najlepiej przymierzyć najpierw na pupie, dla której otulacz jest przeznaczony.

Krok 14.

Przyszywamy rzep ściegiem prostym.

Krok 15.

Z drugiej części rzepa (haczyki) wycinamy kwadraciki i przypinamy w tej samej odległości od góry otulacza, po wewnętrznej stronie. Przyszywamy na obu końcach.

Krok 16.

Otulacz jest już gotowy :)

Autor/ka: Ewa Jarmużek

Mama Jasia. Entuzjastka rodzicielstwa bliskości. Miłośniczka prostoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.