Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

O praniu i suszeniu pieluszek wielorazowych – poziom ekspert

Pieluszki wielorazowe zyskują coraz większą popularność wśród polskich mam. Sięgamy po nie, bo jesteśmy świadomi tego, że są zdrowe dla pupy naszych dzieci, nie wywołują podrażnień i nie zaśmiecają środowiska. Pieluchy wielorazowej nie wyrzuca się do śmieci tuż po użyciu a jej pielęgnacja początkowo może przysparzać nieco problemów. Szczególnie, gdy nie wiemy, jak się do tego zabrać. Przygotowaliśmy zestaw kilku porad dotyczących tego, co wielorazówkom służy, a co nie do końca.

milovia2

Jak pielęgnować pieluszki wielorazowe?

  1. Po użyciu, przed każdym praniem zasadniczym, wypłucz uzbierane pieluszki w pralce, bez dodatku detergentów – pranie wstępne, płukanie.
  2. Stosuj długie cykle prania, co najmniej 1,5 h, najlepiej do syntetyków. Pierz w temperaturze 40-60°C. Jeśli na co dzień pierzesz w temperaturze 40°C., dobrze jest raz na kilka prań, wyprać pieluszki w 60°C. Pamiętaj, aby dodać środek odkażający, jeśli pierzesz w niższej temperaturze.
  3. Ważne jest także, aby nie przeładowywać pralki. Każda pralka ma inny wsad, staraj się jednak wypełniać ją do max. 3/4 wsadu. Pamiętaj, że pieluszki muszą mieć miejsce, żeby się o siebie ocierać. Dzięki temu będą czyste.
  4. Istotne jest także użycie odpowiedniej ilości detergentu piorącego. Jeżeli po praniu pieluszki brzydko pachną, oznacza to, że ilość środka piorącego była niewystarczająca. Jeżeli natomiast po praniu pieluszki pachną proszkiem, oznacza to, że mogło go być za dużo. Najlepiej stosować delikatne środki piorące, przeznaczone dla dzieci.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl
milovia1

Unikaj:

  1. Prania produktów w mydle, orzechach i kulach piorących. Mydło oraz wymienione środki piorące mogą zatłuszczać pieluszki/wkłady. Zatłuszczone pieluszki nie wchłaniają dobrze wilgoci i tym samym nie spełniają swojego zadania. Zalecamy pranie produktów Milovia w środkach piorących zawierających nie więcej niż 5 proc. mydła.
  2. Stosowania środków piorących pochodzenia wyłącznie roślinnego, często silnych koncentratów. Zawarte w nich enzymy roślinne, podobnie jak olejki eteryczne, mogą wpłynąć niekorzystnie na PUL oraz gumki.
  3. Stosowania kremów, maści, pudrów na skórę dziecka, która ma bezpośredni kontakt z pieluszką/wkładem. Specyfiki te mogą zatłuszczać pieluchy. Jeżeli zajdzie potrzeba stosowania maści, należy użyć jednorazowej wkładki, aby odizolować krem od warstwy wierzchniej pieluchy/wkładu.
  4. Stosowania kwasku cytrynowego, octu, olejków eterycznych i środków typu „antykamień”, do prania, namaczania. Produkty te mogą niekorzystnie wpływać na materiał PUL oraz gumki i mogą skracać żywotność produktów.
  5. Używania płynów do płukania. Płyny do płukania, tak samo jak mydło, mogą zatłuścić pieluchy/wkłady i zmniejszyć ich chłonność.
  6. Przechowywania pieluszek w wodzie. Pamiętaj, że w wodzie mnożą się bakterie. Pomiędzy cyklami prania, produkty należy przechowywać w suchym pojemniku. Zabrudzone pieluszki nie powinny być przechowywane dłużej niż 3 dni.
  7. Suszenia pieluszek/otulaczy w suszarce bębnowej. Wysoka temperatura panująca w suszarkach ma niekorzystny wpływ na materiał PUL.
  8. Narażania na bardzo wysokie i niskie temperatury. Nie susz pieluszek i otulaczy na kaloryferze, słońcu oraz nie narażaj ich na niskie temperatury np. podczas suszenia w zimie na dworze.
  9. Wirowania powyżej 800 obrotów.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Stosowanie się do tych zasad zapewni pieluszkom długą żywotność i świetną jakość podczas całego okresu pieluszkowania.

alicja i farma dsw 4
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.