Wszystko, co powinniście wiedzieć o słoniu Pomelo
| Wszystko, co powinniście wiedzieć o słoniu Pomelo

Wszystko, co powinniście wiedzieć o słoniu Pomelo

Pomelo to pomarańcza olbrzymia, największy owoc z rodziny cytrusów. Można by pomyśleć, że w takim razie to świetne imię dla słonia. Tyle tylko, że ten słoń jest naprawdę malutki.

Słoń Pomelo jest bohaterem serii książek Ramony Badescu z ilustracjami Benjamina Chauda. Książki pochodzą z Francji, a na język polski przełożyła je świetna tłumaczka Katarzyna Skalska.

Kup w Natuli – 25,42

Ten mały słoń dziwi się światu, akceptuje go i chce go jak najlepiej poznać. Mieszka w ogrodzie pod swoim dmuchawcem. Jego trąba jest tak długa, że dałoby się z niej zrobić turban. Ale to chyba nie najlepszy pomysł… Lepiej puszczać nią bańki mydlane. Pomelo – jak każdy – czasami się boi. Na przykład porów w nocy albo tego, że deszcz zmyje kolory. Miewa sny – czasem śnią mu się sny rozmyte, czasem błękitne, a czasem, że warzywa mówią. Podczas karnawału Pomelo przebiera się za wielkiego chichota. Jest też zakochany – w jedenastej rzodkiewce w drugim rzędzie, w kroplach rosy i w swoim cieniu, bo ten nigdy go nie opuści. Czasem Pomelo przerywa to, co akurat robi, i zadaje sobie pytania. Na przykład: o czym myślą mrówki albo dlaczego pomidory są czerwone, a cukinie zielone? I czy on sam wciąż byłby sobą, gdyby był zielony? Zdarza się, że Pomelo odczuwa przemożne pragnienie podróży. I że truskawki nagle tracą smak…

Kup w Natuli – 25,42

Jeśli poczuliście klimat historii o Pomelo, na pewno już wiecie, że jest on po prostu fantasłoniczny! Filozofujący słoń, który zadaje ważne pytania, obserwuje świat oczami dziecka i odbiera go całą swoją wrażliwością, zastanawia się nad życiem i przemijaniem… Pomelo ceni drobne radości i proste przyjemności, żyje w rytmie slow i bez wątpienia jest minimalistą. Filozofującym minimalistą, trzeba koniecznie podkreślić.

Książki o Pomelo składają się z prostych, krótkich opowieści Ramony Badescu i fantastycznych ilustracji Benjamina Chauda. Znajdziecie w nich bardzo subtelny humor, delikatną ironię, absurd i rozbrajającą prawdziwość. Pomelo jednocześnie bawi, skłania do refleksji i wzrusza. I albo zakochacie się w nim od razu, albo… No cóż – poszukacie czegoś bliższego waszemu sercu.

Dotychczas w serii ukazało się sześć książek z historiami o Pomelo:

oraz trzy książki traktujące bardzo niebanalnie i niestereotypowo skomplikowaną wiedzę dla dzieci:

Książki o Pomelo można kupić w Natuli.pl

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://natuli.pl
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

10 pomysłów na zabawy, przy których rodzic może… poleżeć!

Jak dziecko buduje więź z rodzicem w pierwszym roku życia

5 inspirujących przepisów na potrawy z kaszą jaglaną {na słodko i słono}

Przejdz do: