Wypadanie włosów po porodzie - przyczyny i sposoby rozwiązania problemu. Praktyczny poradnik
KIDS FASHION - 100 najciekawszych propozycji. Zobacz...
| Wypadanie włosów po porodzie – przyczyny i sposoby rozwiązania problemu. Praktyczny poradnik

Wypadanie włosów po porodzie – przyczyny i sposoby rozwiązania problemu. Praktyczny poradnik

Ciąża to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. W trakcie ciąży oraz po niej ciało się zmienia, co niepokoi niektóre kobiety. Jednym z powodów zmartwień jest wypadanie włosów. Czy słusznie? Podpowiadamy, jak poradzić sobie z problemem.

Hormonalna burza, która szaleje w organizmie kobiety podczas ciąży, po porodzie zaczyna ustawać. Zmiany hormonalne, które zaszły podczas ciąży, powoli wracają do równowagi, jednak zapasy witamin i minerałów, których dostarczyłaś organizmowi podczas ciąży szybko się wyczerpują. I choć trudno ci jeszcze oswoić się z twoim nowym życiem, zanim zaczniesz sama rwać sobie włosy z głowy ze zmartwienia, weź głęboki oddech i przeczytaj poniższe wskazówki.

Ratunku! Wypadają mi włosy!

Czy wypadanie włosów po porodzie jest naturalnym procesem? W drugim i trzecim trymestrze ciąży z pewnością cieszyłaś się bujną fryzurą. To zasługa estrogenów, które pozytywnie wpływały na wygląd twoich włosów. Hormony blokowały wówczas fazę przejściową i spoczynkową włosa, dzięki czemu były one wciąż w fazie wzrostu. Nagły bum hormonalny po porodzie sprawił, że włosy niestety zaczęły wypadać. I choć jest to proces zupełnie naturalny, nie we wszystkich przypadkach przebiega łagodnie. Jeśli karmisz piersią, twój organizm przeżywa dodatkowy szok, a dieta eliminacyjna pozbawia cię cennych składników odżywczych. To czas, w którym konieczna może być suplementacja.

Krzem dobry dla włosów

Krzem z młodych pędów bambusa zawiera krzemionkę, która jest potrzebna, by twoje włosy były lśniące i elastyczne. Odżywione bambusem włosy będą wytrzymałe, elastyczne i zregenerowane.

Dieta świeżo upieczonej mamy

Dieta karmiącej mamy powinna być dobrze zbilansowana, bogata w owoce i warzywa, a także chude ryby. Przestrzeganie zróżnicowanej diety doda ci energii i pozwoli uporać się ze zrzuceniem kilku nadprogramowych kilogramów. Oczywiście rzeczywistość świeżo upieczonych mam często płata figle i czasem trudno znaleźć spokojną chwilę na przygotowanie posiłku. Choć suplementacja nie zastąpi w pełni  zdrowego odżywiania, po porodzie warto się nią wspomóc, by organizm po ciąży szybciej odzyskał formę.

Jakie suplementy dostarczą potrzebnych składników?

Po porodzie warto uzupełnić dietę w witaminy i składniki mineralne – pomoże to utrzymać włosy w dobrej kondycji. Właściwa suplementacja pozwoli powstrzymać nadmierne wypadanie włosów, wzmocni strukturę włosów i zapobiegnie ich rozdwajaniu. Sprawi także, że włos będzie elastyczny i odporny na złamania. Ogromny wpływ na zdrowie włosów ma stan skóry głowy i prawidłowa warstwa hydro-lipidowa.

Dieta i suplementy to wciąż za mało

Pamiętaj, że nawet najlepiej zbilansowana dieta i najlepsze preparaty wzmacniające włosy nie zapewnią im pięknego wyglądu, jeśli sama nie poświęcisz włosom uwagi. Z pewnością masz mnóstwo zajęć, znajdź jednak kilka chwil na pielęgnację włosów i traktuj je wyjątkowo troskliwie. Właściwie dobrany do rodzaju włosów szampon, odzywka regeneracyjna i zdrowy rozsądek to twoi sprzymierzeńcy w walce o zdrowe i mocne włosy.

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Dobry Duch serwisu Dziecisawazne.pl:)
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Jaki wpływ na dzieci (i dorosłych) ma czytanie?

Rodzicu zrób z siebie głupka, czyli kilka niezawodnych sposobów na rozładowanie napięcia w relacji z dzieckiem

Wróciliście z wakacji i… musisz odpocząć?

Przejdz do: