Wypadanie włosów po porodzie - przyczyny i sposoby rozwiązania problemu. Praktyczny poradnik
| Wypadanie włosów po porodzie – przyczyny i sposoby rozwiązania problemu. Praktyczny poradnik

Wypadanie włosów po porodzie – przyczyny i sposoby rozwiązania problemu. Praktyczny poradnik

Ciąża to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. W trakcie ciąży oraz po niej ciało się zmienia, co niepokoi niektóre kobiety. Jednym z powodów zmartwień jest wypadanie włosów. Czy słusznie? Podpowiadamy, jak poradzić sobie z problemem.

Hormonalna burza, która szaleje w organizmie kobiety podczas ciąży, po porodzie zaczyna ustawać. Zmiany hormonalne, które zaszły podczas ciąży, powoli wracają do równowagi, jednak zapasy witamin i minerałów, których dostarczyłaś organizmowi podczas ciąży szybko się wyczerpują. I choć trudno ci jeszcze oswoić się z twoim nowym życiem, zanim zaczniesz sama rwać sobie włosy z głowy ze zmartwienia, weź głęboki oddech i przeczytaj poniższe wskazówki.

Ratunku! Wypadają mi włosy!

Czy wypadanie włosów po porodzie jest naturalnym procesem? W drugim i trzecim trymestrze ciąży z pewnością cieszyłaś się bujną fryzurą. To zasługa estrogenów, które pozytywnie wpływały na wygląd twoich włosów. Hormony blokowały wówczas fazę przejściową i spoczynkową włosa, dzięki czemu były one wciąż w fazie wzrostu. Nagły bum hormonalny po porodzie sprawił, że włosy niestety zaczęły wypadać. I choć jest to proces zupełnie naturalny, nie we wszystkich przypadkach przebiega łagodnie. Jeśli karmisz piersią, twój organizm przeżywa dodatkowy szok, a dieta eliminacyjna pozbawia cię cennych składników odżywczych. To czas, w którym konieczna może być suplementacja.

Krzem dobry dla włosów

Krzem z młodych pędów bambusa zawiera krzemionkę, która jest potrzebna, by twoje włosy były lśniące i elastyczne. Odżywione bambusem włosy będą wytrzymałe, elastyczne i zregenerowane.

Dieta świeżo upieczonej mamy

Dieta karmiącej mamy powinna być dobrze zbilansowana, bogata w owoce i warzywa, a także chude ryby. Przestrzeganie zróżnicowanej diety doda ci energii i pozwoli uporać się ze zrzuceniem kilku nadprogramowych kilogramów. Oczywiście rzeczywistość świeżo upieczonych mam często płata figle i czasem trudno znaleźć spokojną chwilę na przygotowanie posiłku. Choć suplementacja nie zastąpi w pełni  zdrowego odżywiania, po porodzie warto się nią wspomóc, by organizm po ciąży szybciej odzyskał formę.

Jakie suplementy dostarczą potrzebnych składników?

Po porodzie warto uzupełnić dietę w witaminy i składniki mineralne – pomoże to utrzymać włosy w dobrej kondycji. Właściwa suplementacja pozwoli powstrzymać nadmierne wypadanie włosów, wzmocni strukturę włosów i zapobiegnie ich rozdwajaniu. Sprawi także, że włos będzie elastyczny i odporny na złamania. Ogromny wpływ na zdrowie włosów ma stan skóry głowy i prawidłowa warstwa hydro-lipidowa.

Dieta i suplementy to wciąż za mało

Pamiętaj, że nawet najlepiej zbilansowana dieta i najlepsze preparaty wzmacniające włosy nie zapewnią im pięknego wyglądu, jeśli sama nie poświęcisz włosom uwagi. Z pewnością masz mnóstwo zajęć, znajdź jednak kilka chwil na pielęgnację włosów i traktuj je wyjątkowo troskliwie. Właściwie dobrany do rodzaju włosów szampon, odzywka regeneracyjna i zdrowy rozsądek to twoi sprzymierzeńcy w walce o zdrowe i mocne włosy.

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Dobry Duch serwisu Dziecisawazne.pl:)
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Prosta prawda o wychowaniu dzieci

“A co ja mam z tym wspólnego?”. O tym, jak powstają zabawki w Chinach i co my wszyscy mamy z tym wspólnego

8 argumentów za tym, by wynieść telewizor z pokoju dziecka

Przejdz do: