Kategorie
Rodzina

Wyprawka hand made. Co możemy samodzielnie zrobić dla maluszka?

Skoro nasz maluszek jest niejako DIY, to czemu i wyprawki tak nie “skompilować”? Coś ze sklepu, coś spod rąk mamy, taty, cioci… Wiele przedmiotów możemy zrobić same

Skoro nasz maluszek jest niejako DIY (ang. Do-It-Yourself), to czemu i wyprawki tak nie “skompilować”? Coś ze sklepu, coś spod rąk mamy, taty, cioci… Wiele przedmiotów możemy zrobić same. Dziewięć miesięcy oczekiwania, a zwłaszcza bezsenne noce pod koniec (nie każdy je ma i oczywiście nikomu nie życzymy) sprzyja temu, by stworzyć dla maluszka coś niepowtarzalnego i wypełnionego czułością.


purlbee.com

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Przygotowałyśmy dla Was garść pomysłów – niekoniecznie dla zdolniach, które sprawnie posługują się pędzlem, nożyczkami, dłutem czy drutami! Mamy nadzieję, że każda z nas będzie mogła się zainspirować którymś z poniższych projektów.

1. Kocyk

Czyli wyprawkowa podstawa. Można go uszyć z kawałka ciepłej tkaniny (polar jest idealny, bo się nie pruje, wystarczy go obszyć włóczką w kontrastowym kolorze. Mamom dziergającym polecamy wykonanie takiego z naturalnej, niegryzącej wełny.

Piękne i proste wzory znajdziecie tu: purlbee.com

2. Śliniak

Nie ma dziecka, które by w którymś etapie życia nie potrzebowało śliniaczka. Ten projekt polecamy mamom ceniącym ideę recyklingu. Albo tym, które mają kolekcję starych, ukochanych t-shirtów.

W poniższym tutorialu czeka instrukcja jak przerobić zniszczone koszulki na rockowe, miękkie i oryginalne śliniaki: alittletipsy.com

3. Czapeczka

Niezbędne nakrycie głowy – tutaj znowu przyda się umiejętność posługiwania się drutami. Proponujemy Wam projekt w stylu retro, który pasuje maluszkom obojga płci. Uwaga! Delikatny kolor i wełniana włóczka mogą zeń uczynić obiekt pożądania innych mam, co może zakończyć się dzierganiem dla całego osiedla.

Instrukcje postępowania krok po kroku jak sprawić, by czapeczka była Wasza: purlbee.squarespace.com

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

4. Przytulanka

Nasz maluszek już jest ubrany i przykryty, pora zadbać o jego otoczenie. Przyda się ukochana przytulanka. Powinna być mięciutka i dawać się łatwo łapać, gryźć i miętolić. Projekt podusi-króliczka jest dosyć prosty i ma wszystko co mieć powinien – długie, miłe uszka i puchaty brzuszek. Do uszycia można także użyć tkaniny z domowego recyklingu, lub wykorzystać kupon eko-bawełny, a poliestrowe wypełnienie możemy zastąpić owczym runem.

Zobaczcie, jak uszyć przytulankę: chezbeeperbebe.blogspot.fr

5. Mobil

Do patrzenia, podziwiania i wspólnego marzenia. Mobil to bardzo ważny element w życiu niemowlęcia  którego głównym zajęciem jest obserwacja. Wykonanie takiego cuda nie wymaga szczególnych zdolności manualnych, jedynie odrobiny fantazji. Składniki do jego wykonania znajdziecie podczas spaceru, resztę można przygotować w trakcie słodkiej drzemki maluszka.

Wskazówki co do jego wykonania znajdziecie tu: ladnebebe.pl

6. Zawieszka

Troszkę starsze niemowlaki uwielbiają wyciągać rączki w kierunku przedmiotów i próbować je schwytać. Zawieszki DIY nie wymagają umiejętności szycia ani dziergania. Można je przyczepić do łóżeczka ze szczebelkami, do wózka lub maty edukacyjnej. Oprócz koralików (do dostania wraz z drewnianą obręczą w dobrych pasmanteriach lub sklepach plastycznych) przydadzą się także małe, przyszywane dzwoneczki, chyba że zawieszka ma służyć także jako naturalny gryzak. Wtedy zadbajmy, by włóczka miała naturalny, ekologiczny skład i zrezygnujmy z koralików w ogóle.

playfullearning.net

7. Obrazek

Wizerunek zawieszony w kąciku lub pokoju maluszka wcale nie musi być masowej produkcji. Schemat postępowania  w przypadku tworzenia obrazku DIY nie wymaga ani specjalnych umiejętności, ani dużego nakładu czasu, a efekt będzie zależał wyłącznie od nas.

Jak łatwo można stworzyć swój własny, i w dodatku opatrzony płynącym prosto z serca komunikatem, przekonacie się w tym tutorialu: hellobee.com

rzeczy-dla-dzieci900

Autor/ka: ŁadneBebe

Miejsce w sieci dla rodziców szukających estetycznych inspiracji. Design dla dzieci, książki, modowe nowinki, oryginalne dziecięce wnętrza, praktyczne gadżety, ciekawe tutoriale i wiele innych odkryć wyszperanych przez grono polskich blogerek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.