Kategorie
Rodzina

10 afrodyzjaków na udane życie seksualne

Seks kilka razy dziennie, codziennie? Nie w starym, dobrym małżeństwie – powiecie. Naukowo potwierdzono, że namiętność spada wprost proporcjonalnie do czasu trwania związku. Ale nie oznacza to, że jeśli chcemy zachować aktywność seksualną na dłużej, musimy zmienić partnera.

W długich związkach seks może być jeszcze lepszy, niż na początku, o ile odpowiednio o niego zadbamy. Służą temu – między innymi – afrodyzjaki. Prezentujemy 10 najbardziej skutecznych i powszechnie dostępnych, do stosowania nie tylko od święta… Wszak udany seks to bardziej satysfakcjonujące życie i… zdrowie!

Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny

Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Cesarskie cięcie i poród po cięciu cesarskim

Pomoc i wsparcie przy CC i VBAC

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

1. Czekolada

Słynny kochanek wszech czasów znany jako Casanova podkreślał, że dzięki czekoladzie może się kochać całą noc. Nasiona kakaowca swoją miłosną moc zawdzięczają najprawdopodobniej teobrominie, która ma działanie zbliżone do kofeiny. Zwiększa wydzielanie neuroprzekaźników, jak serotoniny, adrenaliny i noradrenaliny, usuwa zmęczenie i poprawia nastrój. Dodatkowo, w kakao znajdziemy fenyloetyloaminę, która może wywoływać stany euforyczne, uwalniając do organizmu dopaminę. Tą samą, której poziom gwałtownie wzrasta podczas orgazmu.

2. Wino

Tysiące lat temu wino traktowane było jak lekarstwo na stres, głównie dzięki właściwościom relaksującym i odprężającym, ale także tym odpowiedzialnym za pobudzanie zmysłów. W piciu wina warto jednak znać umiar – za dużo wina osłabia popęd i sprawność seksualną. U kobiet może wywoływać kłopoty z nawilżeniem pochwy, u mężczyzn natomiast – problemy z erekcją. Do najbardziej pobudzających zmysły trunków zalicza się: czerwone wino, zielony likier Chartreuse, brandy z moreli, Chateau Yquem, białe porto, wemut oraz szampana.

3. Wanilia

Już Aztecy uznawali ją za afrodyzjak, silnie oddziałujący na strefę uczuciowo-seksualną. W zależności od serwowanej ilości, wanilia ma działanie rozluźniające lub pobudzające. W każdym przypadku działa uszczęśliwiająco, a wszystko za sprawą fitofermonów – zwanych inaczej cząsteczkami miłości i radości. W Kamasutrze uznawana jest za jeden z najsilniejszych afrodyzjaków. W homeopatii zaś, laski wanilii stosuje się w walce z impotencją. Niemieccy, XVIII-wieczni medycy dowiedli, że inhalowanie wanilią przyczynia się do pobudzenia krążenia i zmniejszenia problemów z erekcją.

4. Kawa

Prof. Fay Guarraci z Uniwersytetu Southwestern udowodnił, że związki zawarte w kofeinie działają pobudzająco na samice szczurów – zdecydowanie podwyższając ich libido. Warto podkreślić przy tym, że badano wpływ kofeiny o różnym stężeniu. Bez względu na dawkę i moc, szczury wyjątkowo ochoczo przystępowały do współżycia. Być może podobny efekt uda się uzyskać w przypadku kobiet, które nigdy wcześniej nie piły kawy, odstawiły ją wiele lat temu bądź piją rzadko.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

5. Arbuz

Według badaczy z Teksasu, jedzenie arbuza ma podobny efekt, jak spożywanie viagry. Wszystko ze względu na zawartą w owocu cytrulinę i argininę, które uruchamiają produkcję tlenku azotu, odpowiedzialnego za rozluźnianie naczyń krwionośnych. Dokładnie w ten sam sposób działają niebieskie pigułki. Różnica jest tylko jedna – arbuza można kupić bez recepty.

6. Miód

W starożytnej Persji młode pary, by wprawić się w odpowiedni nastrój, codziennie piły miód (stąd wzięła się tradycja miesiąca miodowego). Miód jest doskonałym źródłem energii, a zawarta w nim fruktoza sprawia, że możemy dłużej aktywnie uprawiać seks.

7. Orzechy brazylijskie

Naukowcy z uniwersytetu w Padwie zdołali dowieść, że braki selenu mogą mieć związek z bezpłodnością u mężczyzn. Pierwiastek ten zapobiega bowiem utlenianiu plemników. Co jest doskonałym źródłem selenu? Orzechy brazylijskie. Wystarczą trzy, by dostarczyć ludzkiemu organizmowi dzienną dawkę tego pierwiastka.

8. Banany

Owoce bananowca zawierają alkaloid, zwany także bufoteniną, która poprawia nastrój, zwiększa pewność siebie i stymuluje pociąg seksualny. Najwięcej tego składnika znajduje się tuż pod skórką, dobrym pomysłem jest więc serwowanie ukochanej osobie pieczonych bananów, z których miąższ zeskrobany został ze skórki.

9. Krewetki

Zawierają dużą ilość cynku, odpowiedzialnego za poprawę libido i jakość nasienia. Poza tym, krewetki są bogatym źródłem wapnia i magnezu – niezbędnych mięśniom, oraz selenu – który pomaga regulować pociąg seksualny, liczbę plemników i płodność. Ostatni ważny składnik to fenyloalanina – pomagająca regulować nastrój i apetyt na seks.

10. Trufle

Znane jako afrodyzjak, ze względu na swój niezwykły zapach, który pochodzi z alfa androstenolu, imitującego zapach feromonów (hormonów uruchamiających pożądanie). Ich właściwości pobudzające znano już w starożytności. Białe trufle nie bez powodu były symbolem rzymskiej bogini miłości – Wenus.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.