Kategorie
rodzina

10 pomysłów na prezenty dla dzieci – zamiast zabawek

Twoje dziecko ma za dużo zabawek? Tymczasem Święta za pasem i kolejna okazja do podarowania prezentów… W takim razie co, jeśli nie zabawki? Zobaczcie propozycję 10 pomysłów na prezenty dla dzieci.

 1. Bilet na wydarzenie – koncert, rewię na lodzie, przedstawienie w teatrze albo seans filmowy.
 2. Stroje do przebierania się – poszperaj w ciucholandzie i kup: suknię balową, strój pirata, królewski płaszcz albo ślubny welon. Długie godziny dobrej zabawy gwarantowane!
 3. Wycieczka pociągiem do pobliskiego miasteczka lub chociażby innej dzielnicy, gdzie spędzicie czas z dzieckiem robiąc to, co lubi. Docenią ten pomysł zwłaszcza mali miłośnicy dużych maszyn.
 4. Przybory plastyczne i do rękodzieła – kredki, kolorowe kartki, piórka, koraliki, filc, tasiemki, wełna – wszystko, z czego można wyczarować coś fajnego.
 5. Książki albo voucher do księgarni – niech dziecko samo wybierze, co chce przeczytać.
 6. Prenumerata czasopisma – roczna prenumerata wybranego miesięcznika to aż 12 powodów do radości z jednego prezentu!
 7. Voucher na lekcje – tańca, jazdy łyżwach, gry na pianinie. Dziecko z radością spróbuje nowych aktywności.
 8. Bilet roczny – do ulubionego muzeum, zoo, klubu sportowego, itp. I od razu wiadomo, co robić w weekendy i długie zimowe wieczory.
 9. Voucher na dzień z mamą lub tatą – przygotuj się, że jeden dzień spędzisz tylko z dzieckiem, robiąc to, na co ono ma ochotę.
 10. Sprzęt do zabawy na świeżym powietrzu – sanki, ślizgi, hula-hop, piłki, skakanki, dyski. Zamiast siedzieć w domu – pobawcie się na zewnątrz.

3 korzyści z niekupowania zabawek:

 1. Cieszą dzieci, często dłużej niż zabawka.
 2. Nie zagracają domu: większość z nich istnieje tylko w formie voucheru, biletu.
 3. Najważniejsze – pomagają budować bliską relację z dziećmi.

Źródło: nourishingminimalist.com

Autor/ka: Joanna Gotfryd

Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, z doświadczeniem zawodowym w biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Miłośniczka Włoch, Hiszpanii i wszystkiego, co jest z nimi związane.

3 odpowiedzi na “10 pomysłów na prezenty dla dzieci – zamiast zabawek”

30 000 razy TAK!
dzieci mają za dużo rzeczy! nagradzanie wspólnymi wyjazdami sprawia, że bardziej chcą nawet zwiedzać muzea, byle by z nami a potem były lody/wata cukrowa :D
Ważne jest też wspólne jedzenie z dziećmi np. w restauracjach, kiedy jesteśmy na wyjazdach. Aż radość patrzeć, jak się starają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *