Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Trzy książki, które pozwolą ci lepiej komunikować się z rodziną i otoczeniem

Porozumienie bez Przemocy (NVC) nazywane inaczej „językiem serca” pozwala ludziom na całym świecie tworzyć autentyczne relacje, odbudowywać więzi i zatrzymywać falę werbalnej przemocy. Pozwala też budować spójny, świadomy obraz siebie, w którym uczucia i potrzeby grają pierwsze skrzypce. Ideę empatycznej komunikacji – „Dzieci są ważne” – wspierają przy każdej możliwej okazji. Wszystkim, którzy mają ochotę ją zgłębiać, polecamy trzy poniższe lektury.

Dorastanie w zaufaniu, Justine Mol

dorastanie_w_zaufaniu

Pozycja dla wszystkich tych, którzy pragną budować głębokie, oparte na szacunku i zaufaniu relacje ze swoimi dziećmi. Lektura pomaga zrozumieć, że ciekawość świata, chęć uczenia się i współpracy z rodzicami jest naturalną cechą wszystkich dzieci i że my – dorośli, możemy te skłonności rozwijać, dając im przykład własnym zachowaniem. Dużo tu o potrzebach i o tym, jak znaleźć balans między tym, czego potrzebują nasze dzieci, a co w danym momencie jest ważne dla nas samych. Gdy potrzeby dzieci stawiamy na równi z własnymi, te nie przejmują kontroli, a uczą się współodczuwania. Fascynująca lektura, która pozwala z rodzicielstwa uczynić empatyczną podróż zbudowaną na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa.

Książkę Dorastanie w zaufaniu – Justyne Mol możecie kupić w sklepie natuli.pl

Żyrafa i Szakal w nas, Justine Mol

zyrafa_i_szakal_w_nas

To książka, która już samym tytułem nawiązuje do metaforycznego ukazania różnych sposobów komunikowania się, żywych w każdym człowieku (ich twórcą jest Marshall Rosenberg, ojciec idei Porozumienia bez Przemocy). To, który z nich będzie sposobem dominującym, zależy od nas samych. Jak zaakceptować w sobie drapieżnego szakala, dając mu przestrzeń do działania i zachować jednocześnie swoją żyrafią twarz, spoglądającą na świat z szerszej perspektywy? Jak pomóc szakalowi formułować jego potrzeby w taki sposób, by w miejscu bezwzględności pojawiło się współczucie? Jak wreszcie znaleźć w sobie miejsce na empatyczną komunikację i współodczuwanie w świecie pełnym werbalnej przemocy? O tym przeczytacie w powyższej książce.

Książkę Żyrafa i Szakal w nas – Justyne Mol możecie nabyć w sklepie natuli.pl

Komunikacja Konstruktywna w biznesie, Gabriele Lindemann & Vera Heim

komunikacja_konstruktywna_w_biznesie

Doskonały przykład na to, że Porozumienie bez Przemocy można skutecznie praktykować nie tylko w kontakcie z dziećmi czy współmałżonkiem, ale również w środowisku zawodowym. Dzięki komunikacji nakierowanej na słyszenie i słuchanie z uwzględnieniem potrzeb rozmówców i własnych, można doskonalić swoje zdolności menadżerskie i budować nową kulturę przedsiębiorstwa, która zapewni mu długotrwały sukces. W książce zawartych zostało dziewięć przydatnych strategii na skuteczne zarządzanie relacjami i na to, jak zmotywować cały zespół do pracy w sposób długotrwały i satysfakcjonujący. Jeśli więc szukasz książki, która pomoże ci skuteczniej porozumiewać się ze współpracownikami, klientami i gdzie dążenie do wspólnego celu w atmosferze pełnej szacunku i empatii będzie sprawą nadrzędną, jest to zdecydowanie pozycja dla ciebie.

Książkę Komunikacja Konstruktywna w biznesie – Gabriele Lindemann & Vera Heim możecie nabyć w sklepie natuli.pl

Dialogue Unlimited

Przedstawiona powyżej seria książek „Porozumiewamy się” stworzona została z intencją, by szerzyć wiedzę o Porozumieniu bez Przemocy wśród polskich czytelników. Jednym z jej pomysłodawców jest inicjatywa Dialogue Unlimited, oferująca warsztaty w zakresie świadomej komunikacji interpersonalnej oraz międzykulturowej. Warto z nich skorzystać, bo żywy kontakt z językiem serca w takim środowisku daje energię do tego, by wychodzić z tą ideą na zewnątrz i zmieniać swój wewnętrzny świat z większą odwagą, radością i być w tym wszystkim dużo bardziej skutecznym.

Te oraz inne książki o NVC możecie kupić w sklepie natuli.pl

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.