Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

4 jesienne nowości od Dwóch Sióstr

Być może znacie określenie „wydawnictwa lilipucie”, które ukuła jakiś czas temu Joanna Olech. Miała na myśli małe, jedno- albo kilkuosobowe firmy, które powstały z potrzeby wydawania wartościowych książek dla dzieci. Zakładały je najczęściej matki dzieciom, czasem kilka skrzykniętych koleżanek albo małżeństwa. Jednym z takich lilipucich inicjatyw było wydawnictwo Dwie Siostry, założone ponad dziesięć lat temu przez… trzy znajome.

Określenie zostało już chyba zapomniane, rynek się zmienił, a Dwóch Sióstr nikt chyba nie ośmieliłby się teraz nazwać liliputem. Wydawnictwo wyrosło na jedno z najważniejszych na rynku książki dziecięcej i z liliputa stało się gigantem.

No ale dość tej historii. Co nowego u Dwóch Sióstr? Jak zwykle różnorodnie:

  • dwie książki polskich autorów i dwa tłumaczenia,
  • dwie dla starszych czytelników i dwie dla młodszych,
  • dwa tytuły rozpoczynają się na B, a dwa… nie,
  • trzy pozycje z literatury pięknej i jedna literatura faktu,
  • jedna książka poetycka, dwie bardzo śmieszne i jedna pełna informacji,
  • nowy tytuł w serii „Polecone z Zagranicy”, kontynuacja bestsellera „Nie odrobiłem lekcji, bo…”, kolejna książka w serii „Świat dla dociekliwych” plus jeden samotny biały żagiel.

To ile w sumie? Cztery:

Benek i spółka Patrycji Zarawskiej

benek

Przygody dziewięciolatka w szkole. Bardzo szalone przygody. Bardzo wygadanego dziewięciolatka. W bardzo zwariowanej szkole.

benek1

„Cześć, jestem Benek. Mam dziewięć lat, dwa tajne schowki na niezjedzone kanapki i jedną uprzykrzoną starszą siostrę, Nikuchę. A do tego podobno jestem nieprzeciętnie wygadany. I wasze szczęście! Ktoś przecież musi opowiedzieć wam o tym wszystkim, co wyrabia się u nas w szkole. Wszawce, makiety lasu, strzelające diabły – mówię wam, nudno nie jest. Zresztą, przekonajcie się sami”.

Książkę możecie nabyć w sklepie Natuli.pl – Benek i spółka

Spóźniłem się do szkoły, bo… Davida Cali

spoznilem

Kontynuacja bestsellera Nie odrobiłem lekcji, bo… Genialny poradnik, który każdemu spóźnialskiemu pomoże uniknąć uwag w dzienniczku (to znaczy w Librusie). O ile którykolwiek nauczyciel uwierzy, że w drodze do szkoły można zostać napadniętym przez groźnych wojowników ninja i spotkać Czerwonego Kapturka… Cała historia to najbardziej niewiarygodna wymówka, jaką kiedykolwiek wymyślono!

spoznilem3

Książkę możecie nabyć w sklepie Natuli.pl – Spóźniłem się do szkoły, bo…

Pięciu Nieudanych Beatrice Alemagny

pieciu_nieudanych

Tylko to przeczytajcie: „Było ich pięciu. Pierwszy – dziurawy, drugi – złożony na pół, trzeci – sflaczały, czwarty – postawiony na głowie. A piąty? Szkoda gadać”. Wyobrażacie sobie, co może spotkać takich bohaterów? Okazuje się, że… szczęście. Książka otrzymała nagrodę Liber Prize dla najlepszej włoskiej książki 2014 roku.

dwie-siostry4

Książkę możecie nabyć w sklepie Natuli.pl – Pięciu Nieudanych

Banzai – Japonia dla dociekliwych Zofii Fabjanowskiej-Micyk

banzai

Autorka – dziennikarka i japonistka z wykształcenia – napisała książkę w taki sposób, że ma się wrażenia podróżowania po Japonii. Dowiesz się wszystkiego o origami, kimonach, sushi, kokeshi, a także dlaczego Japonię nazywa się Krajem Kwitnącej Wiśni, co oznacza czerwona kropka na japońskiej fladze i… skąd się wzięła Hello Kitty!

banzai2

Książkę możecie nabyć w sklepie Natuli.pl – Banzai

Kolejna porcja nowości od Dwóch Sióstr już wkrótce – nie przegapcie!

Pod tym linkiem możecie kupić książki Wydawnictwa Dwie Siostry w Natuli.pl. Przypominamy, że wysyłka książek to tylko 5 PLN (niezależnie od ilości). Jeśli kupisz książki (lub cokolwiek innego) za więcej niż 150 zł – nie płacisz za przesyłkę.

Autor/ka: Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.