Kategorie
Artykuł sponsorowany

4 nowości książkowe od Kapitana Nauki – idealne na długą podróż

Gdybym miała wybierać najbardziej trafione prezenty dla dzieci – takie uniwersalne, które zawsze się sprawdzą – postawiłabym na klocki i książki. Dlatego tak dużą radość sprawiła nam przesyłka od Kapitan Nauka, a w niej cztery nowości, które okazały się równie fantastycznym prezentem na każdą okazję. Wszystkie książki zostały przeczytane w jeden wieczór!

Świetne książki dla rodziców i dzieci... zobacz naszą KSIĘGARNIĘ NATULI

Pierwsze doświadczenia małego Peppe, czyli „Pepe idzie do fryzjera” i „Pepe idzie do kina”

Kim jest Pepe? To mały chłopiec, któremu towarzyszymy podczas wykonywania przez niego po raz pierwszy różnych czynności. Książeczki w prosty i bardzo przyjemny sposób tłumaczą po kolei bieg wydarzeń i pomagają małemu czytelnikowi oswoić się z nowymi sytuacjami.

[reklama id=”75491″]

Według informacji zamieszczonych na stronie wydawcy, seria dedykowana jest dla dzieci w wieku od trzech do sześciu lat, ale śmiało można czytać je także młodszym dzieciom. Dzięki temu, że pomagają oswoić codzienne wydarzenia i są niewielkie objętościowo, to nawet dwuipółletnie maluchy będą w stanie skupić się na krótkiej, ale przystępnej treści. Starsze dzieci mogą próbować samodzielnie je czytać, ponieważ tekstu jest stosunkowo niewiele i jest on pisany dużymi literami.

[reklama id=”75493″]

„Mela i Kostek”, czyli zwykły dzień niezwykłych bliźniaków

To uniwersalna książka dla młodszych i starszych czytelników. Fani książeczek obrazkowych typu „Ulica Czereśniowa” lub „Miasteczko Mamoko” z całą pewnością zachwycą się również tą propozycją. Mela i Kostek” to przepięknie wykonana, ilustrowana książka.

Została napisana w taki sposób, by aktywizować małego czytelnika na wiele sposobów. Dzięki niej może on:

  • ćwiczyć spostrzeganie i wyszukiwać konkretne elementy na obrazku,
  • rozwijać wyobraźnię i puszczać wodzę fantazji, wymyślając własne scenariusze (pytania pomocnicze na dole książeczki zachęcają do samodzielnego tworzenia historii),
  • opowiadać własne historie, a dzięki temu rozwijać zasób słownictwa i ćwiczyć kompetencje językowe,
  • ćwiczyć logiczne myślenie podczas rozwiązywania zagadek i łamigłówek,
  • pracować nad pamięcią i koncentracją, poprzez zapamiętywanie różnych elementów na obrazku i odnajdywanie ich na dalszych stronach książki.

To doskonała książka do zabrania w podróż – na pewno nieprędko znudzi się dzieciom ze względu na różnorodność, którą oferuję – codziennie można ją wymyślać od nowa!

[reklama id=”75495″]

„Kosmiczne Śledztwo Heweliusza Kwazara”

Autor Adam Pękalski, specjalizuje się w ilustracji książkowej, prasowej i reklamowej. „Kosmiczne śledztwo”, podobnie jak „Mela i Kostek”, to tzw. silent book, czyli książki w formie obrazkowej, opowiedziane bez użycia słów. „Kosmiczne śledztwo” dedykowane jest starszym przedszkolakom i dzieciom w wieku wczesnoszkolnym (od sześciu do dziesięciu lat).

Przepięknie ilustrowana książka z pewnością przypadnie do gustu fanom zagadek detektywistycznych oraz miłośnikom kosmosu i międzygalaktycznych potyczek – ciekawe połączenie, prawda? Zadaniem czytelnika jest wcielenie się w rolę detektywa Heweliusza Kwazara i  rozwikłanie zagadki zaginięcia psa Psola (określenie czworonóg nie do końca tu pasuje, bo przedstawiciel tego gatunku liczy sobie aż sześć nóg!). W międzyczasie trzeba pokonać kosmicznych zbirów Lorda von Mrocka, by na koniec zwrócić zwierzaka zrozpaczonej właścicielce. To zadanie wymagające nie lada odwagi, sprytu i koncentracji!

[reklama id=”75497″]

Książka, zupełnie przy okazji, pomaga ćwiczyć:

  • umiejętność logicznego myślenia,
  • myślenie przyczynowo-skutkowe,
  • spostrzeganie,
  • storytelling, czyli umiejętność tworzenia historii,
  • rozwija również wyobraźnię i zasób słownictwa.

To doskonały trening wyobraźni, koncentracji i rozwiązywania problemów, przy okazji świetnej, angażującej zabawy!

Autor/ka: Ewa Krogulska

Psycholog, doula i promotorka karmienia piersią. Współautorka książki „Jak zrozumieć małe dziecko”. Prowadzi zajęcia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży oraz wykłady, warsztaty i konsultacje dla rodziców.


Bestsellery księgarni NATULI

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *