Kategorie
Polecamy

4 produkty niezbędne dla każdego rodzica!

Choć mogłoby się wydawać, że małe dziecko niezbyt wiele potrzebuje do szczęścia i prawidłowego rozwoju to spośród dostępnych gadżetów można odnaleźć sporo naprawdę wartościowych akcesoriów. Dziecku sprawią one dużo frajdy, a rodzicom pomogą w wychowaniu dziecka. Jakie 4 produkty mogą się okazać niezbędne dla każdego rodzica?

Dzieci rozwijają się w różny sposób i poprzez aktywizację wszystkich zmysłów. Nic dziwnego, że rodzice każdego dnia starają się im w tym rozwoju pomóc, poszukując akcesoriów bezpiecznych i odpowiednich do każdego wieku. Jakie 4 produkty warto mieć na wyposażeniu w domu, by nie tylko wspomóc rozwój dziecka oraz urozmaicić jego czas, ale przede wszystkim również zadbać o swój komfort? Sprawdźmy!

Idealny produkt dla najmłodszych – leżaczek lub bujaczek!

Nie od dziś wiadomo, że delikatne kołysanie lub bujanie przód, tył wpływa relaksująco nie tylko na dorosłych, ale przede wszystkim na najmłodsze dzieci. Bujanie wpływa też bardzo dobrze na rozwój mózgu, aktywizuje poszczególne półkule, a co ważne także uspakaja. Dzieci, także lub przede wszystkim te najmłodsze, uwielbiają bujanie. Nie na darmo kolekcje w klepach dla niemowlaków posiadają wiele modeli tego rodzaju akcesoriów.

Na co zwrócić uwagę wybierając bujaczek? Na czas w jakim może być on użytkowany przez dziecko. Z reguły zaleca się kupować bujaczki dla dzieci od pierwszego dnia narodzin do mniej więcej 7 miesiąca życia lub do momentu samodzielnego siadania.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Podręcznik świadomego rodzicielstwa

Uwaga! Złość

Jak zapanować nad reakcją na złość?

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Bujaczek powinien mieć oczywiście także wszystkie niezbędne atesty dopuszczające go do używania, ale także pasy bezpieczeństwa i najlepiej odpinany pokrowiec, który w razie konieczności można szybko uprać. Ciekawe modele bujaczków-leżaczków, które wprowadzą dziecko w stan prawdziwego ukojenia, znajdziesz tutaj: https://bamboli.pl/58-bujaki-i-lezaczki

Coś dla małych kucharzy – helpery

Gdy dziecko zaczyna samodzielnie chodzić rozpoczyna się jego przygoda z poznawaniem wszystkich nieodkrytych zakątków domu. To właśnie wtedy każdemu rodzicowi przyda się akcesorium o nazwie helper, które umożliwi mu sięgnięcie do blatu. Dlaczego warto kupić taki przedmiot? Przede wszystkim dlatego, by zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Stanie na taborecie, przypadkowym krześle lub dostawianej drabinie może skończyć się nieprzyjemnym w konsekwencjach upadkiem lub poślizgnięciem. Dla malucha każda z takich sytuacji jest wyjątkowo niebezpieczna. Gdzie kupić dobry helper? Sprawdź tu: https://bamboli.pl/804-kitchen-helpery

Krzesełko do karmienia – gdy dziecko uczy się jeść samodzielnie!

Nie ma nic przyjemniejszego dla malucha niż moment, w którym rozpoczyna się jego rozszerzanie diety. Dopiero wówczas smakuje nowych produktów, a dieta zaczyna być przyjemna. Aby wesprzeć jego bezpieczną naukę jedzenia warto kupić dobre, atestowane krzesełko do karmienia. Ważne, aby taki produkt posiadał trójstopniowe pasy bezpieczeństwa, a dodatkowo był także łatwy do utrzymania w czystości. Na rynku akcesoriów dziecięcych znajdziemy sporo krzesełek, których tacki można z powodzeniem umyć w zmywarce – za taką możliwość na pewno podziękuje każdy rodzić. Jakie krzesełko kupić. Tutaj są ciekawe modele: https://bamboli.pl

Mata edukacyjna – dlaczego warto?

Aby dziecko mogło ćwiczyć brzuch, a dodatkowo stymulowało także swoje wszystkie zmysły, warto podarować mu praktyczną matę edukacyjną. Dziecko uwielbia leżeć na brzuszku i w ten sposób poznawać otoczenie. Mata jest świetnym elementem wyprawki do tego typu stymulacji, a mnogość dostępnych modeli z pewnością umożliwi wybór idealnego produktu.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

2 odpowiedzi na “4 produkty niezbędne dla każdego rodzica!”

Wiem, że jest to artykuł sponsorowany, ale jednak niesmak pozostaje… Zawsze uważałem Natuli za stronę przyjazną dzieciom, rodzicom i bardzo cenię wasze artykuły i książki, które wydajecie. Jednak artykuł, w którym polecany jest „Idealny produkt dla najmłodszych – bujaczek lub leżaczek” przyprawia o dreszcze, zwłaszcza, gdy poleca się go od pierwszych dni. Taki produkt często bardzo negatywnie wpływa na rozwój dziecka. Każdemu rodzicowi mogę polecić samodzielne przeczytanie artykułu fizjoterapeutki na ten bujaczków zwłaszcza u najmłodszych niemowlaków:
https://mamafizjoterapeuta.pl/2017/11/23/bujaczek/

Zdecydowanie polecam wszystkie wymienione produkty, jedynie z czego nie korzystałam to Helpera kuchennego, a tak faktycznie wszystko się przydało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.