Kategorie
Rodzina

5 mniej oczywistych rzeczy, które możesz poddać recyklingowi

Zanim wyrzucisz do zbiorczego śmietnika baterie, puszki po aerozolu czy stary telefon komórkowy, wpisz w google: recykling i nazwę twojego miasta. Powinna pojawić się lista miejsc, które zajmują się skupem i odzyskiem surowców wtórnych

Zanim wyrzucisz do zbiorczego śmietnika baterie, puszki po aerozolu czy stary telefon komórkowy, wpisz w google: recykling i nazwę twojego miasta. Powinna pojawić się lista miejsc, które zajmują się skupem i odzyskiem surowców wtórnych.

Zbierz odpady, które nie podlegają standardowej segregacji, i raz na jakiś czas zawieź je do punktu skupu. Dzięki temu wpłyniesz na ochronę środowiska naturalnego, zarobisz trochę pieniędzy i dasz swojemu dziecku przykład pozytywnej postawy eko. Okaże się, że możesz w ten sposób zrecyklingować prawie wszystko! Przedstawiamy 5 przykładowych rzeczy, które warto oddać do punktu skupu.

 1. Baterie:

  nie mogą być wyrzucone do zbiorowego śmietnika, bo zawierają niebezpieczne substancje chemiczne i metale ciężkie, takie jak rtęć. Zużyte baterie powinny być wrzucane do specjalnego pojemnika i poddawane recyklingowi. Zastanów się, czy nie warto zainwestować w baterie, które można ładować – akumulatorki. Mają dłuższą żywotność i mogą być wielokrotnie wykorzystywane.

 2. Puszki po aerozolu:

  mogą być poddawane recyklingowi, pod warunkiem, że są puste. Niewłaściwie wyrzucone puszki mogą stanowić niebezpieczeństwo.

 3. Telefony komórkowe:

  podobnie jak baterie zawierają szkodliwe substancje chemiczne, które powinny być prawidłowo utylizowane lub podlegać recyklingowi. Pamiętaj, że stary, sprawny telefon możesz oddać lub sprzedać (np. na aukcji internetowej).

 4. Komputery:

  skupy chętnie odkupują stare, zepsute komputery. Pamiętaj jednak, żeby przed oddaniem wyczyścić dane z twardego dysku (aby twoje informacje nie trafiły w niepowołane ręce) .

 5. Złom:

  w piwnicy bądź na strychu masz z pewnością wiele rzeczy, które można uznać za złom, np. stary grill, metalowe krzesła. Złom osiąga wysokie ceny, więc za niepotrzebne sprzęty oddane do skupu możesz zebrać sporo pieniędzy.

Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.