| 500 zł premii na dziecko? To możliwe nawet, gdy nie jesteś beneficjentem 500 plus

500 zł premii na dziecko? To możliwe nawet, gdy nie jesteś beneficjentem 500 plus

Dużo się mówi o potrzebie oszczędzania na dzieci w kontekście rządowego programu 500 plus. Jednak niezwykle ważne jest zabezpieczanie przyszłości wszystkich dzieci, również tych, których ten program nie obejmuje.

Powołując się na statystyki Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej można wywnioskować, że środki z programu 500 plus pobierane są na 4 mln z około 6,9 mln dzieci w Polsce. Wygląda więc na to, że aż 42 proc. młodych Polaków nie ma zagwarantowanych tego typu świadczeń.

Rodzice dzieci pozbawionych rządowego 500 plus  – mimo braku comiesięcznego zastrzyku finansowego od państwa – często podejmują świadome decyzje związane z oszczędnościami i zabezpieczeniem przyszłości swoich dzieci. Regularnie odkładają pieniądze na to, co ważne z  punktu widzenia ich rodzin.

Z badań Deutsche Bank Polska wynika, że Polacy życzą sobie przede wszystkim tego, aby ich dzieci mogły w przyszłości pozwolić sobie na własne mieszkanie. Aż 55 proc. ankietowanych, szczególnie z dużych miast, uważa, że dziecku warto zapewnić lokum na start. W mniejszych miejscowościach przywiązuje się do tego mniejszą wagę – tam częściej domy współdzielone są przez kilka pokoleń.

Ważną kwestią jest również to, by dzieci ukończyły studia i miały możliwość swobodnej realizacji swoich pasji. Więcej niż co trzeci rodzic chciałby, aby jego dziecko znalazło dobrą pracę w stabilnej firmie, niemal tyle samo preferowałoby, żeby dziecko założyło swoje własne, dobrze prosperujące przedsiębiorstwo.

Jak oszczędzać z myślą o dzieciach?

Oszczędzanie (nie tylko na dzieci) powinno być systematyczne i długofalowe. Nie warto działać na zasadzie „jak sobie przypomnę, to odłożę wolne środki”. Takie środki bardzo często rozpływają się w codziennej konsumpcji. A dzieci szybko rosną – nim się obejrzymy, są już dorosłe…

Dlatego Deutsche Bank Polska stworzył 10-letni, program oszczędzania na dzieci db Plan 500+ Premia. Jego podstawowe założenia są jasne, przejrzyste i wyjątkowo atrakcyjne. Szczególnie, jeśli planujemy regularnie odkładać na przyszłość ustalone kwoty.

db

Pierwszy plus dla Deutsche Banku wędruje za możliwość złożenia online wniosku o otwarcie lokaty. Rodzice, którzy założą lokatę i będą dokonywać regularnych dopłat, mogą otrzymać premię w wysokości do 500 zł rocznie. Zasada działania jest następująca: odkładasz miesięcznie lub rocznie konkretną kwotę, dzięki czemu otrzymujesz premię w wysokości średniej miesięcznej wpłaty (z poprzedzających 12 miesięcy). I wcale nie musisz być beneficjentem rządowego programu. Wystarczy, że jesteś rodzicem dziecka poniżej 18. roku życia. Z oferty mogą skorzystać zarówno obecni, jak i nowi klienci Deutsche Banku.

Jak w efekcie wyglądają twoje oszczędności?

  • Jeśli w ciągu roku na koncie zgromadziłeś łącznie 6 tys. zł (równowartość 12 miesięcznych wpłat po 500 zł), na koniec całego okresu rozliczeniowego, a więc po 12 miesiącach, otrzymujesz premię w wysokości 500 zł.
  • Jeśli twoje wpłaty były niższe, otrzymujesz równowartość średniej miesięcznej wpłaty w okresie poprzedzających 12 miesięcy.
  • Lokata zakładana jest na 10 lat, przez co maksymalnie możesz zyskać dodatkowe 5 tys. zł.
  • Lokata ma zmienne oprocentowanie ustalane codziennie jako równowartość stopy referencyjnej WIBID ON (na 28.09.2016 wynosiła ona 1,53).
  • Premia roczna wpłacana jest na specjalne db Konto Oszczędnościowe 500+, którego oprocentowanie także odpowiada równowartości stopy referencyjnej WIBID ON.
  • Po 10 latach oszczędzania na twoim koncie może się znaleźć 65 tys. zł plus odsetki od zgromadzonych środków.
  • Pieniądze gromadzone na lokacie można wypłacić nie wcześniej niż po 5 latach jej trwania. Wcześniejsze wycofanie jest równoznaczne z utratą dotychczas otrzymanej premii, co ma nas motywować do oszczędzania w dłuższej perspektywie.

Czego potrzebujesz, by założyć lokatę z roczną premią?

Jeśli jesteś nowym klientem Deutsche Banku, wystarczy, że online złożysz wniosek o lokatę db Plan 500+ Premia. Dotychczasowi klienci mogą ją otworzyć w dowolnym oddziale Deutsche Banku. Każdy powinien poświadczyć fakt posiadania dziecka za pomocą jego aktu urodzenia, dowodu osobistego lub paszportu. Rodzic lub opiekun prawny ma możliwość otwarcia maksymalnie jednej lokaty na każde posiadane dziecko, które w dniu jej otwarcia nie ukończyło 18 roku życia. Jeden klient może uruchomić maksymalnie pięć lokat.


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Czytaj na dziecisawazne.pl

zdrowie
13 najczęstszych błędów w żywieniu dzieci (i jak ich unikać)

wychowanie
Dlaczego dzieci potrzebują edukacji seksualnej? (według WHO)

wychowanie
Zajęcia dodatkowe – realne potrzeby a wyścig szczurów? Cz. 2

POLECAMY
Camp Mazury! – wakacje bez tabletu w najbardziej zielonym rejonie Polski

wychowanie
Zajęcia dodatkowe – realne potrzeby a wyścig szczurów? Cz. 1

edukacja alternatywna
Jak skutecznie nauczyć się języka obcego? Jedynie we współpracy ze swoim mózgiem!

wychowanie
Dlaczego dzieci dotykają miejsc intymnych i pokazują je innym?

wychowanie
Co to znaczy akceptować dziecko?

POLECAMY
Dlaczego warto chodzić z dzieckiem na basen?

rodzina
Matko! Bądź dla siebie dobra