100+ prezentów na DZIEŃ DZIECKA > zobacz
| Najwygodniejsze buciki na jesienny spacer – Bobux

Najwygodniejsze buciki na jesienny spacer – Bobux

Czy jest odpowiedni czas na pierwsze kroki? Rwący się do chodzenia maluch nie będzie czekał ani na piękną pogodę, ani na dogodną z punktu widzenia rodziców porę. Pewnego dnia staje i idzie. Najzdrowiej, wiadomo, na bosaka. Ale co zrobić, gdy zimno i mokro, a „godzina zero” właśnie nadeszła?

Przez pierwsze pięć lat życia dziecka jego stopy ulegają ogromnym przemianom. Małe stópki są bardzo plastyczne, dlatego aby rozwijały się zdrowo, nie mogą być krępowane. Chodzenie boso po różnych powierzchniach to dla nich najlepszy trening, dlatego dopóki aura pozwala, nie warto wciskać ich ani w skarpetki, ani w usztywniane obuwie. Niestety, sezon na bieganie boso po trawie i rozgrzanym słońcem piasku mamy już za sobą i na zewnątrz bez butów obejść się trudno. Przyszedł czas na buciki, a najlepsze są takie, które zapewnią stopom dużą elastyczność i naturalną ruchomość – podobną do tej, jaką mają nóżki nieobute.

Bobux to buty z Nowej Zelandii stworzone dla początkujących piechurów i dla tych, którzy sztukę chodzenia opanowali już w stopniu zaawansowanym. Co w nich szczególnego?  Nie dość, że są piękne i ręcznie szyte, to zaprojektowane zostały tak, żeby nie zakłócać zdrowego rozwoju stopy.

Dla maluchów, które stawiają już pierwsze kroki, ale jeszcze zdarza im się raczkować, przeznaczona jest seria STEP UP. Buty te są wyjątkowo miękkie i lekkie, a cienka podeszwa pozwala stopie na swobodną pracę. Nie mają usztywnień ani wzmocnień. Wszystko po to, żeby dać stopom jak najwięcej swobody.

Kup buty i kapcie Bobux w Natuli – od 99,00 do do 239,00

Dla dzieci, które już pewnie chodzą (ale ich stopy ciągle intensywnie się rozwijają), Bobux zaprojektował serię I WALK. Butki z tej serii mają bardziej wytrzymałą, dostosowaną do intensywności użytkowania konstrukcję, ale nadal ich priorytetem jest maksymalna współpraca z rosnącymi stópkami.

Buciki Bobux:

  • są ręcznie szyte z naturalnej, miękkiej skóry,
  • mają elastyczną podeszwę,
  • stabilnie trzymają stopę w śródstopiu i w pięcie,
  • zapewniają wystarczająco dużo miejsca dla paluszków,
  • umożliwiają swobodną pracę kostek,
  • mają zapięcie na rzep, co pozwala na ich idealne dopasowanie i ułatwia dzieciom samodzielne zakładanie,
  • dzięki skórzanej wkładce zapobiegają poceniu się stóp,
  • są bardzo lekkie, a przez to prawie niewyczuwalne na nóżkach.

Zalety bucików Bobux doceniają wszyscy: specjaliści przyznali im wiele certyfikatów (w tym polski znak “Zdrowa Stopa”, rekomendację, której szukają wybierający obuwie dla maluchów), a rodzice nagrodzili wyróżnieniem za wyjątkowe wzornictwo i jakość wykonania.

Zobacz buty i kapcie Bobux w Natuli


Agnieszka Radziszowska

Pisze dla rodziców o dzieciach, dla miłośników zwierząt o psach i kotach, a dla wszystkich o miejscach, które warto zobaczyć i rzeczach, które warto zrobić. Mama montessoriańskiej córki, dziennikarka i teatrolog.
Odwiedź stronę autorki/autora:
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

“Wiem, jak bardzo mnie kochacie i martwicie się, że nie chcę jeść nowych rzeczy”. List dziecka z neofobią żywieniową

5 przepisów na niesamowite lody z bananów!

Czy fluor jest niebezpieczny?

Przejdz do: