Kategorie
Rodzina

7 klubów, kawiarni… dla rodziców i dzieci w Krakowie

Każda inna, każda gdzie indziej, wszystkie kolorowe, z warsztatami dla dzieci i kawką da rodziców. Oto mały przewodnik po klubokawiarniach dla dzieci w Grodzie Kraka, Smoka i Wandy.

Culca Cafe

Miejsce zamieszkania szajki leniwców – prezesów Klubu Leniwej Niedzieli i symbolu Cafe Culki. Nie tylko w niedzielę można się tam polenić, ale przyjść w każdy dzień tygodnia na kawę, ciastko, śniadanie czy lunch. Położenie kawiarni tuż obok pieszej Kładki Bernatka na Podgórzu czyni miejsce świetnym przystankiem podczas spacerów. Dzieci znajdą tu sprytne kryjówki (np. tunel wydrążony w siedzeniu rodziców), sporo zabawek i miukopodobne pufy do siedzenia, a rodzice w nowoczesnym, designerskim wnętrzu odpoczną lub poczekają na pociechę. Culca organizuje warsztaty (m.in. design-me czy Laboratorium kulinarne), urodziny i imprezy uliczne na różne okazje. W kawiarni jest sklepik z dizajnerskim zabawkami, gadżetami i dobrze dobranymi książeczkami.

ul. Mostowa 14
www.cafeculca.pl

[natuli]

Famiga

Dopiero co obchodziła swoje pierwsze urodziny, a już ma sporą rzeszę swoich wiernych fanów – dzieci i dorosłych. Famiga to klubokawiarnia bliska (… sercom) szczególnie Bronowickich mam, ale warto i z drugiego końca miasta zajrzeć tam na warsztaty. A do wyboru sporo zajęć prowadzonych w kliku salach, m.in. na przytulnie urządzonym poddaszu domu. W planie zajęć Foniki – zajęcia muzyczno – rytmiczne dla maluchów, podczas których można pograć na bum-bum rurkach czy Lepi-Łapki, czyli ciapractwo wszelkie, przed-przedszkole a także wiele innych. W weekendy lokal rezerwowany jest na urodziny. Na parterze przy łyku małej czarnej i drobnej przekąsce rodzice mogą poczekać na dzieci, kupić książeczki – a te bardzo skrupulatnie wybiera jedna z mam–właścicielek. W ciepłe dni można też poszaleć, pobawić się albo odpocząć w ogrodzie.

ul. Lea 179
www.famiga.pl

Mamy Cafe

Dla miłośników zwiedzania Starego Miasta z dzieckiem Mamy Cafe mają całkiem nową – bo dopiero otwartą – propozycję. Przytulne, biało – seledynowo – skandynawskie wnętrza zachęcają do wtopienia się w fotele, kanapy i zafundowania sobie dobrej herbaty, deseru (boskie słodkie tarty) czy lemoniady (ta najlepiej smakuje na dziedzińcu kamienicy w małym ogródku). Można też zjeść codziennie inną zupę-krem i sałatkę, a dla najmłodzszych mamy serwują naleśniki. W środku jest także cały salonik dla maluchów – z regałem zabawek, książek, fotelami dla dużych i małych, stolikiem do rysowania, minikojcem dla całkiem małych klientów. W Mamy Cafe są także ciekawe i przytulne gadżety do kupieniaw – wieszaki z imieniem dziecka lub nazwą rzeczy, która na wieszaku zawiśnie.

ul. Sławkowska 20
Mamy Cafe

Mufinka Cafe

Kiedy w Krakowie kawiarni dla dzieci trzeba było szukać jak ze świecą, na Kazimierzu było jedno z pierwszych, tak dziecioprzyjaznych miejsc – Mufinka. Można tu delektować się angielskimi babeczkami i popijać kawę. To mufinkowcy jako pierwsi zafundowali krakowskim dzieciom warsztaty dizajnu, zetpety przedświąteczne i nie tylko, a także cały szereg rozwojowych zajęć, albo po prostu czas zarezerwowany dla dzieci i rodziców – choćby wspólne dni gier planszowych. W każdą środę w Mufince można nauczyć się wiązania chusty od profesjonalistki, istnieje też bardzo pomocne rodzicom maluszków pogotowie chustowe. Mamy też tutaj salaę zabaw dziecięcych i regał sklepikowy, gdzie można kupić ciekawe książeczki dla dzieci i edukacyjne zabawki.

Róg ulic Dajwór i Wawrzyńca
mufinkacafe.blox.pl

Rodzinka Cafe

Kolejna propozycja dla rodzinnych spacerowiczów po Starym Mieście. Najbliższa Rynku Głównego klubokawiarnia dla dzieci znajduje się na najliczniej uczęszczanej ulicy Krakowa – Floriańskiej. Po wejściu w bramę pojawia się przed nami bajkowy świat z mnóstwem zabawek, klocków, akcesoriami do malowania i rysowania a także piaskownica na dziedzińcu kamienicy. W Rodzince można napić się kawy, orygnalnych herbat i zjeść dobry deser. Okazjonalnie organizowane są też spotakania warsztatowe dla dzieci. Wystrój tradycyjnie krakowski, ze starymi, klimatycznymi zdjęciami na ścianach.

ul. Floriańska 15
www.rodzinkacafe.pl

Sztamka

Chyba jedyne miejsce w Krakowie, które funduje dzieciom szaleńczą zabawę bOblesami – specjalnymi „klockami“ piankowymi, z których dzieci układają przeróżne kształty; można się też po nich wspinać, huśtać, bujać. Podłoga w sali bOblesowej ma bezkolizyjną nawierzchnię, więc rodzice spokojnie mogą zostawić tam dzieci i udać się do sali kawiarnianej na kawę, ciastko i pogawędkę z innymi rodzicami. Propozycja idealna dla rodzin z dzielnicy Kliny, bo właśnie tam znajduje się Sztamka. W programie klubokawiarni jest m.in. Robotowo, spotkania z psem czy Babskie Wieczorki. Zaopatrzymy się tutaj w edukacyjne zabawki i książeczki.

ul. Bartla 20/10
www.sztamka.pl

TrusKawka

Na takie miejsce mamy „Ruczajowe“ czekały jak na sezon truskawkowy – TrusKawka jest świeża, ładna, przytulna i radosna. Dwie mamy prowadzące dbają, by były tam zajęcia dla dzieci i rodziców. Dla maluchów TrusKawka proponuje m.in Baby Cafe – zajęcia dla niemowlaków, Naszą Paczkę dla dzieci przed-przedszkolnych, Re-Monty – warsztaty z recyclingu, a w sezonie letnim także półkolonie. Dla mam i tatów m.in konsultacje z psychologiem, logopedą, doradcą chustowym a także spotkania rodzin patchworkowych. Ciekawe są też propozycje TrusKawkowych urodzin. Oprócz tego na co dzień w TrusKawce cały dywan zabaw i śmiechu, a także dobra kawa i  – nareszcie w Krakowie – Hotchocspoon – czekolada nie tylko na zimę.

ul. Jana Szwai 14, Ruczaj
www.truskawka.edu.pl

Autor/ka: Paulina Guzik

Wraz z synem Jasiem tworzy bloga Babyandthecity.pl - znajdziecie tam propozycje spacerów po Krakowie, restauracji i kawiarni wygodnych i godnych odwiedzenia z dziećmi w stolicy Małopolski, a także pomysły na weekend i wakacje – w mieście i poza nim. Paulina oprócz bycia mamą 8-miesięcznego Jasia jest żoną Bartka, z zawodu dziennikarką - reporterką telewizyjną, z zamiłowania pianistką, fanką Chopina i kuchni. Blog Babyandthecity.pl powstał z miłości do dzieci i wielkich miast.

5 odpowiedzi na “7 klubów, kawiarni… dla rodziców i dzieci w Krakowie”

Ja gorąco polecam Rodzinkę Cafe. Jest niedaleko mojej uczelni, więc często tam zaglądam. Uwielbiam tamtejsze naleśniki i przemiłą atmosferę :) Niedługo na świat przyjdzie moje Maleństwo, więc na pewno nie raz odwiedzimy kawiarnię. Bardzo podoba mi się kącik zbaw dla maluszków i wewnętrzny ogródek, gdzie w cieplejsze dni można skosztować kawiarnianych specjałów – z dala od gwaru krakowskiej ulicy. I oczywiście pianino, na którym zawsze można spróbować swoich muzycznych umiejętności ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.