Kategorie
Ekowiadomości

„Piersiowy” flashmob w warszawskim metrze

Przyjdź w środę o godz. 15 na stację metra Pole Mokotowskie, aby nakarmić swojego malucha i pokazać, że karmienie piersią jest normalne i naturalne

Przedstawicielka Metra mówi, że „pewnych rzeczy nie mogą pokazać”. A my? YES, WE CAN!!! :)

Przyjdź w środę o godz. 15 na stację metra Pole Mokotowskie w okolice Galerii, aby nakarmić swojego malucha i pokazać, że karmienie piersią jest normalne i naturalne, a często również piękne. Tak jak pokazywały to zdjęcia z „wyrzuconej” z Galerii wystawy zorganizowanej przez Fundację Mleko Mamy.

Przeczytaj o kontrowersjach wokół wystawy promującej karmienie piersią.

Nagość na billboardach nikogo już nie szokuje. Przyzwyczailiśmy się do ulotek agencji towarzyskich wkładanych za wycieraczki. Lecz to zdjęcia przedstawiające w zróżnicowany i subtelny sposób tak zwyczajną czynność jak karmienie piersią oburzają i mogą urazić czyjeś uczucia.

Uwagą! 15 czerwca o godzinie 15-tej matki będą gorszyć dzieci, karmiąc piersią!

Karmienia piersią nie da się pokazać, fotografując stopę!

Pokażmy im jak TO się robi!

Zapraszamy wszystkie mamy karmiące i wszystkich przyjaciół, których oburza absurd zachowania reprezentantów Galerii „Pociąg do Sztuki”.

Informacje praktyczne:

  • Osoby niekarmiące piersią zapraszamy z wspierającymi hasłami lub wydrukowanymi zdjęciami przedstawiającymi karmienie piersią.
  • Drogie mamy karmiące – podczas akcji czujcie się swobodnie:) Weźcie kocyk, aby przysiąść na schodach w metrze lub – jeśli macie wprawę – nakarmcie na stojąco. Jeśli obawiacie się hałasu czy przeciągu – możecie też zebrać się przy zejściu do metra na zewnątrz. Zbierzemy się w kilku grupkach, aby maluchy czuły się bezpiecznie, tak jak przy każdym innym wspólnym wyjściu na miasto. Akcja – jak każdy flashmob – będzie trwała krótko.

Przybywajcie, zabierajcie koleżanki! Razem raźniej :)

Akcja na facebook’u.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.