Kategorie
Rodzina

7 podwórkowych gier DIY

Podczas zimnych miesięcy w roku, krótkich i ponurych dni planszówki okazują się być wybawieniem. Jednak teraz, kiedy za oknem panują coraz wyższe temperatury, warto spróbować grać na zewnątrz. Gry plenerowe dają radość, zachęcają do aktywności, ale także trenują mózg i uczą współpracy. Poznajcie 8 niezwykłych podwórkowych gier DIY.

1. Giga Jenga

– potrzebujemy kilku długich, wyheblowanych desek, które tniemy na równej długości mniejsze kawałki. Unikajmy desek z dziurami. Boki elementów Jengi można pomalować. Odradzamy malowanie desek na całej powierzchni – to sprawia, że stają się śliskie.

zabawy1

beautifulmess.com

2. Rzut do celu

– gra łatwa w wykonaniu, pozostawia spore pole działania, ponieważ można ją rozbudowywać i zmieniać jej zasady według własnych pomysłów. Z puszek po farbie, herbacie czy kawie dzieci tworzą cele, do których wrzucają piłki gumowe lub wełniane. Puszki można zawiesić na gałęziach drzew, położyć na ziemi, ustawić na skrzynkach.

zabawy3

seejaneblog.com

3. Twister na trawie

– na trawniku, z pomocą tekturowego szablonu (w kartonie wycinamy otwory) malujemy 24 koła, szeregując je w czterech rzędach, po 6 kółek w każdym. Kółka w każdym z czterech rzędów malujemy farbą w sprayu na inny kolor (np. żółty, zielony, czerwony i niebieski).

zabawy4

magicaldaydream.com

4. Wielkie litery

– na wybranym materiale (karton, tekturowa dykta, cienka deska pocięta na małe kwadraty, pocięta mata do ćwiczeń) dziecko pisze litery. Rodzina losuje ustaloną wcześniej liczbę liter. Zabawa polega na układaniu słów ze swoich liter, korzystając z tych już dostępnych na wielkiej planszy, czyli na trawniku.

zabawy5

constantlylovestruck.blogspot.com

5. Memo

– na kwadratowych płytkach o wymiarach ok. 20x20cm, wykonanych z kartonu, korka lub drewna malujemy nietoksycznymi farbami wzory. Skąd je wziąć? Można wyszukać w internecie gotowe szablony, wydrukować je, wyciąć środek i umieszczać na płytkach lub wymyślić własne.

zabawy6
 

studiodiy.com

6. Kółko i krzyżyk

– potrzebujemy trzech rzeczy: deski do krojenia, 10 płaskich kamieni i nietoksycznych farb. Połowę kamieni dekorujemy wybranym wzorem, drugą połowę innym. I gramy w kółko i krzyżyk!

zabawy7
 

creatingreallyawesomefreethings.com

7. Kręgle z klocków

– materiały, których potrzebujemy do wykonania kręgli, znajdziemy w każdym pokoju dziecięcym. To klocki. Najlepiej spiszą się Lego lub każde inne, które można ze sobą połączyć. Kręgle zbijamy gumową piłką, np. plażową.

zabawy2

lemonlimeadventures.com

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.