Kryteria diagnozowania nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) stały się na tyle szerokie i powszechne, że miliony małych dzieci na całym świecie, które są jedynie niedojrzałe, są diagnozowane jako chore na ADHD. Często zaleca się tym dzieciom leki psychotropowe.
Naukowcy z University of British Columbia śledzili diagnozy ADHD i dawki leków wśród prawie miliona dzieci w wieku od 6 do 12 lat, w okresie od 1 grudnia 1997 roku do 30 listopada 2008 roku.
Badania wykazały, że znacznie wzrósł wskaźnik diagnozy ADHD wśród dzieci młodszych w porównaniu do dzieci starszych. Wskazuje to na epidemię błędnej diagnozy!
Odkrycia, które zostały opublikowane w kanadyjskiej Medical Association Journal świadczą o tym, że dzieci, które urodziły się w grudniu przed datą graniczną (czyli 31 grudnia) były o 39 procent bardziej narażone na zdiagnozowanie ADHD i o 48 procent bardziej narażone na przyjmowanie leków na ADHD, niż dzieci, które urodziły się po grudniowej dacie granicznej. Innymi słowy, najmłodsze dzieci w przedszkolu były znacznie bardziej narażone na zdiagnozowanie ADHD niż starsze dzieci, co wskazuje na proste różnice ich dojrzałości, a nie na chorobę!
„Względna dojrzałość dzieci ma wpływ na diagnozę, więc brak dojrzałości u młodszych dzieci wskazuje na większe prawdopodobieństwo zdiagnozowania ADHD. Czasami brak tej dojrzałości jest mylnie interpretowany jako objawy zaburzeń neurobehawioralnych – ADHD” – powiedział Richard Morrow, analityk zdrowia.
Duża liczba badanych dzieci oraz wyraźnie odmienne wskaźniki diagnostyczne w poszczególnych grupach wiekowych wskazują, że potencjalnie miliony całkowicie normalnie rozwijających maluchów są narażone na wpływ niebezpiecznych substancji psychotropowych, zalecanych dzieciom cierpiącym na ADHD. Wiele z tych substancji może powodować schorzenia układu krążenia, niewydolności wielonarządowej i uszkodzenia mózgu.
Źródło: naturalnews.com