Kategorie
Patronat

Akademia Ekologii – „Dbam o środowisko” i „Segreguję odpady”

Akademia Ekologii to seria książek aktywizujących, które zawierają aktualne informacje na temat segregacji odpadów i uczą, jak wprowadzać zasady nowoczesnej ekologii w codzienne życie. To ważne, aby dzieci już od najmłodszych lat uczyły się zasad segregowania odpadów

Akademia Ekologii to seria książek aktywizujących, które zawierają aktualne informacje na temat segregacji odpadów i uczą, jak wprowadzać zasady nowoczesnej ekologii w codzienne życie. To ważne, aby dzieci już od najmłodszych lat uczyły się zasad segregowania odpadów.

akademia-ekologii
  • Gdzie wyrzucić butelkę po mleku?
  • Co zrobić z opakowaniem po jogurcie?
  • Skąd się biorą zanieczyszczenia powietrza?
  • Co oznaczają symbole na produktach w sklepie?
  • Jaką zabawkę można wykonać ze śmieci?
  • Co może powstać z butelki plastikowej?
  • Gdzie wyrzucić niebezpieczne odpady?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznasz, bawiąc się i rozwiązując ćwiczenia z Eko-Skrzatem. W środku znajdziesz także grę planszową, w którą możesz zagrać z przyjaciółmi, oraz dyplom Przyjaciela Przyrody.

Seria Akademia Ekologii składa się z dwóch książek edukacyjnych zatytułowanych „Dbam o środowisko”  i „Segreguję odpady”. Książki te są opracowane przez Kingę Macias zgodnie z aktualnymi informacjami na temat segregacji odpadów.

  1. Pierwsza część uczy, w jaki sposób powstają zanieczyszczenia powietrza oraz co to jest dziura ozonowa. Dziecko, bawiąc się, poznaje zasady zachowania się w lesie, dowiaduje się, jaki środek transportu jest najbardziej ekologiczny, jak oszczędzać wodę oraz jakie symbole można znaleźć na produktach i opakowaniach i co one oznaczają.
  2. Druga część Akademii Ekologii zawiera dokładną instrukcję, w jaki sposób segregować odpady. Dzieci dowiedzą się, co należy zrobić z zakrętkami butelek plastikowych i szklanych. Eko-Skrzat podpowiada, czy należy usuwać papierowe etykiety z butelek i metalowe zszywki z zeszytów. Uczy również, gdzie wyrzucać odpady z grupy niebezpiecznych. W książce zostały wprowadzone i wyjaśnione hasła związane z ekologią takie jak: recykling, utylizacja. Dzięki zabawie dzieci dowiedzą się, jaką zabawkę można wykonać z odpadów i poznają wiele przykładów recyklingu. Dziecko znajdzie wiele ekociekawostek, krzyżówek i ekosłowniczek. Na końcu znajduje się quiz sprawdzający zdobytą wiedzę i dyplom Superekologa.

TYTUŁ: „Dbam o środowisko” i „Segreguję odpady”
SERIA: Akademia ekologii
AUTOR: Oprac. Kinga Macias
ILUSTRATOR: Agata Nowak
LICZBA STRON: 32
FORMAT: 200×285 mm
KATEGORIA WIEKOWA: 6-9
Książki są dostępne na stronie Wydawnictwa Skrzat.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

3 odpowiedzi na “Akademia Ekologii – „Dbam o środowisko” i „Segreguję odpady””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.