Kategorie
Niemowlę Rzeczy dla dzieci

Akcesoria do pieluszek wielorazowych

Jeżeli znaleźliście się tutaj, zapewne przekonaliście się już do ekologicznych pieluszek wielorazowych. Być może nawet namierzyliście bądź zaopatrzyliście się już w cały komplet, który długo będzie służył waszemu maluszkowi, a może i jego młodszemu rodzeństwu. Jak wszyscy rodzice, zastanawiacie się: czy nasza pociecha ma wszystko, żeby komfortowo się rozwijać, czy czegoś jeszcze będziemy potrzebowali?

pieluszki-wielorazowe

Snappi

Klamerka Snappi była pierwszym wynalazkiem, który miał ułatwić zakładanie ekologicznych pieluszek wielorazowych. Zapoznanie się z klamerką Snappi oznacza pożegnanie z rzepami oraz napami.

akcesoria-pieluszkowe1

Snappi pozwala na szybkie zapięcie nawet najbardziej zmyślnie założonej pieluszki. Nie rdzewieje i jest niedrogie. Jak więc ułatwić życie sobie i swojemu dziecku i założyć Snappi? Nic prostszego!

akcesoria-pieluszkowe4


Wkłady

Nie zawsze wystarczy sam otulacz i pieluszka. Czasem trzeba skorzystać z dodatkowego wkładu chłonnego, zwłaszcza w nocy. Wkłady to dodatkowe podłużne kawałki materiału zwiększające chłonność. Wykonane są z materiałów naturalnych (bambus, konopie), a także syntetycznych (mikrofibra). Są też wkładki mające zapewnić dziecku poczucie suchości (polar, mikropolar) lub miękkości i komfortu (bambus, jedwab). Zanim wybierzemy wkład, warto zaobserwować, czy pieluszka jest we właściwym rozmiarze (przylega do pupy dziecka – luka pomiędzy nóżkami a otulaczem często jest miejscem przecieku) – lub czy przeciekanie nie wynika ze zbyt rzadkiego przewijania. Decydując się na ekologiczne pieluszki wielorazowe, musimy pamiętać, że żaden materiał nie będzie miał takiej chłonności jak poliakrylan, który znajduje się w zwykłych pieluszkach jednorazowych. Uwaga! Jeżeli decydujemy się na mikrofibrę, należy postępować ostrożnie. Nie zaleca się stosować jej bezpośrednio przy skórze dziecka, więc wkładamy wkładkę z mikrofibry do kieszonki albo kładziemy na nią inną wkładkę. Wielu rodziców robi też własne wkładki, wykorzystując ściereczki kuchenne lub ręczniki.

akcesoria-pieluszkowe-5

Bibułki jednorazowe

Wykonane są z celulozy lub wiskozy. Dzięki nim przy zmianie pieluszki nie trzeba spłukiwać z niej większych zabrudzeń. „Zgarnia” się je bibułką i wyrzuca do toalety. Bibułki jednorazowe są biodegradowalne, używanie ich nie szkodzi środowisku. To bardzo ważna informacja dla wszystkich świadomych rodziców.

akcesoria-pieluszkowe2

Wiaderko lub worek

Nie jest niezbędne, ale na pewno się przydaje. Wiaderko z pokrywką eliminuje przykre zapachy, można połączyć je z siatką do przechowywania i przenoszenia brudnych pieluszek z wiaderka do pralki. Dodatkowo można zakupić ulubiony olejek zapachowy (kilka kropli na dno pojemnika). Uprzyjemni to moment wkładania brudnej pieluszki.

akcesoria-piueluszkowe3

Rysunki powstały na podstawie książki „CHANGING DIAPERS: THE HIP MOM’S GUIDE TO MODERN CLOTH“

Zapraszamy do sklepu bobomio.pl.

Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.