Akcja: eksperyment. Kreatywne doświadczenia dla małych naukowców
| Akcja: eksperyment. Kreatywne doświadczenia dla małych naukowców

Akcja: eksperyment. Kreatywne doświadczenia dla małych naukowców

Twój szkrab kocha eksperymenty? Każdego dnia ma ochotę na kreatywną zabawę i wciąż podejmuje nowe doświadczenia? W takim razie to zestawienie przygotowaliśmy specjalnie dla Was! Roboty, zestawy chemiczne, projekty solarne i akcesoria dla małych naukowców, które z całą pewnością spodobają się Twojemu małemu wynalazcy!

Nasza lista powstała we współpracy ze sklepem internetowym Gandalf.com.pl, w której ofercie, poza zabawkami i grami dla maluchów, znajdują się także nowości literackie, bestsellerowe tytuły książkowe, wydawnictwa filmowe i muzyczne, a także perfumy i kosmetyki. Mamy nadzieję, że zestawienie okaże się pomocne i pozwoli maluchowi stawić czoła nowym, kreatywnym wyzwaniom!

Fabryka chemika, czyli pierwsze doświadczenia w mini-laboratorium
Jeśli Twój maluch marzy o karierze naukowca, a jego pokój coraz bardziej przypomina laboratorium to z całą pewnością spodoba mu się „Ponad 100 bezpiecznych doświadczeń” od marki Dromader. To propozycja dla nieco starszych dzieci (powyżej 12. roku życia), które mają ochotę poznać tajniki chemii i przeprowadzić swoje pierwsze prawdziwe doświadczenia. W pudełku znajduje się 9 odczynników, które pozwalają tworzyć nowe substancje i odkrywać sekrety zachodzących reakcji. I choć to czysta nauka to większość doświadczeń wygląda jak prawdziwe sztuczki magiczne!

W warsztacie nieco młodszych naukowców powinien zaś znaleźć się zestaw „Fabryka Eksplozji” z serii Science4you od Trefla. To aż 25 różnych eksperymentów przeznaczonych dla dzieci w wieku 8 lat, które dowiedzą się jak stworzyć bezpieczne fajerwerki, przygotować śmieszną bombę gazową oraz wykonać przezabawną torebkę wybuchową! Dużych rozmiarów zestaw to obietnica kreatywnej zabawy na długie godziny, a dla tych, którzy są naprawdę głodni wiedzy, Trefl przygotował także inne pozycje – „Fabryka Glutożelków”, „Nauka o świecach” czy choćby „Fabryka mydełek” specjalnie dla dziewcząt.

Warsztat przyszłości – roboty dla małego wynalazcy
Wybuchy i doświadczenia w laboratorium nie do końca interesują Twojego naukowca? W takim razie z pewnością spodobają mu się kreatywne zestawy do składania, które pozwolą mu zabawić się w prawdziwego wynalazcę. „Robot Mio” od Clementoni to rozbudowany zestaw naukowy, który umożliwia stworzenie swojego pierwszego, w pełni funkcjonalnego robota! Mio posiada sterujący układ elektroniczny, własny silnik, a także ramiona zakończone detektorem metalu lub uchwytem na mazak, dzięki czemu można go zaprogramować tak, by wykonywał określone zadania. Wielki eksperyment w małym laboratorium!

Marka 4M, małym wynalazcom proponuje natomiast „Pojazd solarny”, do którego stworzenia wystarczy kilka elementów zestawu oraz przedmioty codziennego użytku. Robot posiada własną baterię słoneczną, dzięki czemu nie wymaga żadnego źródła zasilania i działa, dzięki ładowaniu promieniami słońca. To świetny sposób nie tylko na kreatywną zabawę, ale również naukę o eko-źródłach energii.

Małe co nieco dla odważnych podróżników
„Wirujące kinetyczne orbity” spodobają się z pewnością tym, którzy marzą o wielkiej podróży w kosmos. Specjalnie dla małych astronautów, Majdan Zabawek stworzył zestaw pierścieni, które dzięki ruchomemu magnesowi obracają się nieustannie nigdy się ze sobą nie zderzając. Zawieszona na żyłce kula działa bardzo inspirująco na młode umysły, które nawet jeśli zgłębią tajemnicę obracających się okręgów, nadal nie mogą przestać się nimi fascynować. Być może to początek wielkiej, kosmicznej przygody?

A jeśli Twoja pociecha, zamiast ruszać w przestrzeń kosmiczną, woli raczej odkrywać sekrety historii, powinniście wspólnie sięgnąć po „Mega wykopaliska” z serii KidzLabz od wspomnianego już 4M. Zestaw pozwala wydobyć kości prehistorycznego tyranozaura oraz odpowiednio przygotować, by stanęły na półce jako najważniejsza ekspozycja małego podróżnika! W zestawie znajduje się bryła gipsu, która skrywa kości dinozaura, świecąca czaszka oraz specjalne akcesoria umożliwiające przeprowadzenie prac archeologicznych. Doskonała pozycja, jeśli Twój maluch fascynuje się przygodami Indiany Jonesa!

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie okaże się przydatne szczególnie podczas poszukiwania odpowiedniego prezentu dla kreatywnego i rządnego wiedzy i nowych wyzwań dziecka. Wymienione pozycje są zabawkami dla dzieci w wieku od 8 i 12 lat, jednak ich używanie powinno odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej.

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Jedna prosta rzecz, która pozwala poczuć się szczęśliwym

Rodzic, który zaniedba własne potrzeby, może mieć kłopot z reagowaniem na potrzeby dziecka. Wypalenie rodzicielskie

Lepienie, budowanie, tworzenie konstrukcji… Dlaczego zabawy konstrukcyjne są ważne dla rozwoju dziecka?

Przejdz do: