Kategorie
Ekowiadomości

Akcja „Ochrona Fok Szarych”

Organizacja WWF wraz z marką Bosch przeprowadzają akcję „Ochrona Fok Szarych”. Inauguracją akcji było wypuszczenie pod koniec maja do Bałtyku młodych foczek z plaży Słowińskiego Parku Narodowego

Już drugi raz z rzędu wakacje są czasem kiedy organizacja WWF wraz z marką Bosch przeprowadzają akcję „Ochrona Fok Szarych”. Inauguracją akcji było wypuszczenie pod koniec maja do Bałtyku młodych foczek z plaży Słowińskiego Parku Narodowego.

Na potrzeby akcji powstała specjalna strona dla dzieci i rodziców, gdzie znajdują się gry i zabawy edukacyjne, porady i informacje związane z ochroną fok oraz sekcja poświęcona sprzętowi AGD patrona. Kampanii towarzyszy specjalnie skomponowana piosenka wraz z teledyskiem. „Foczy hit lata” zaśpiewała ośmioletnia miłośniczka zwierząt Małgosia Buchman. Autorem muzyki i aranżacji jest Maciej Mulawa. Piosenka w chwili obecnej posiada trzy zwrotki. Mali internauci z pomocą mamy albo taty mogą spróbować skomponować ciąg dalszy. Na autorów najpiękniejszych zwrotek czekają focze nagrody.

Od 5 do 14 sierpnia w nadmorskich kurortach trwały także rodzinne eventy edukacyjna. W serwisie edukacyjnym www.przyjaciel-foki.pl, który ruszył z początkiem sierpnia, znajdują się materiały dla dzieci i dorosłych.

Dzieci mogą skorzystać z gier i zabaw jak interaktywne puzzle i karty memory. Wkrótce ma także ruszyć interaktywna gra „Moja plaża”, która jest wirtualną kontynuacją nadmorskich akcji. W uroczej grze każdy będzie mógł spróbować swoich sił w dbaniu o komfort foczek na plaży, wykonując różne zadania.
Natomiast maluchy zmęczone siedzeniem przed ekranem mają do dyspozycji tematyczne kolorowanki oraz obrazki trenujące spostrzegawczość, koordynację ręka-oko, które można pobrać ze strony i wydrukować.

Dorośli znajdą na stronie mnóstwo ciekawych informacji o trybie życia fok, sposobach ich ochrony oraz cenne wskazówki dotyczące zachowania się w przypadku napotkania tych sympatycznych zwierząt na plaży. Dodatkowo w specjalnej zakładce umieszczono materiały dotyczące dbania o środowisko i ekologię. Wśród nich znajdują się także informacje o sposobach oszczędzania wody i energii oraz opisy energooszczędnych urządzeń AGD marki Bosch.

Foki pojawiły się także w serwisie społecznościowym Facebook. Powstał specjalny fan page „Przyjaciel foki szarej”, na którym codziennie można znaleźć ciekawe informacje, zdjęcia i filmy oraz linki do gier i konkursów. Na fan page przewidziano trzy konkursy: Quiz sprawdzający wiedzę z zakresu ochrony środowiska i ekologii, konkurs „Edukuję moich znajomych” oraz zabawę z nagrodami na kontynuację „Foczego hitu wakacji”. W każdym z konkursów można wygrać urocze gadżety z wizerunkiem foki szarej.

Oficjalnym ambasadorem akcji został w tym roku Rafał Królikowski, dla którego tematyka ochrony środowiska i dbania o ekologię jest nader ważną częścią życia codziennego. Jak sam podkreśla, dbałość o środowisko to dla jego rodziny także kwestia codziennego oszczędzania wody i energii oraz kształtowania odpowiednich postaw u dzieci.

Akcja „Ochrona Fok Szarych” jest doskonałą okazją do wprowadzenia dzieci w tematykę ekologii i dbałości o środowisko, przy okazji świetnej zabawy.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.