Jeśli na samą myśl o wakacjach włos jeży wam się na głowie i powoli zaczynacie się martwić, jak zorganizować czas dzieciom w czasie tych dziewięciu tygodni – uspokajamy! Nie będziecie musieli stawać na głowie, brać nadprogramowego urlopu bądź podrywać do akcji całej rodziny!
Biuro Turystyczne Kliwer przychodzi z pomocą, czyli z idealną ofertą półkolonii nad Zalewem Zegrzyńskim, i oferuje dziewięć pięciodniowych turnusów (od poniedziałku do piątku). Będzie ciekawie i twórczo – sami wybierzecie, jak Wasze dziecko spędzi ten czas, a wybrać będzie można spośród 5 atrakcyjnych programów: żeglarski na 3 poziomach (dla początkujących z elementami pirackich zabaw, średniozaawansowany oraz regatowy na Optymistach), mini survival oraz twórczo-artystyczny.
Ale przede wszystkim – będzie bezpiecznie. Wasze dziecko znajdzie się we właściwych rękach wtedy, kiedy wy będziecie musieli iść do pracy.
Czym są półkolonie?
To forma wypoczynku dzieci i młodzieży, podczas której organizowane są zajęcia w ciągu dnia. Po dniu spędzonym na półkolonii, dziecko wraca do domu, a wieczorem, naładowane pozytywną energią i nowymi doświadczeniami, opowiada rodzicom o spędzonym dniu. Codzienny kontakt rodzica z wychowawcą pozwala na wymianę opinii i doświadczeń związanych z pobytem na półkolonii. A przecież takie wakacje to pierwszy krok malucha w stronę samodzielności – nowe środowisko, nowi instruktorzy i opiekunowie, a przede wszystkie nowe przyjaźnie i wspaniałe wspomnienia.
Czy dzieci mają zapewniony dojazd?
Na naszych półkoloniach rano zabieramy dzieci z Warszawy autokarem z Ursynowa, Mokotowa/Centrum, Żoliborza i Białołęki, a odwozimy po południu. Dzieci jadą pod opieką wychowawców i już w autokarze czekają na nie pierwsze atrakcje: zabawy integracyjne i nauka piosenek.
Jakie atrakcje czekają na dzieci podczas półkolonii?
W programie półkolonii z żaglami poziom 1 na małych piratów czeka żeglarskie ABC, program „Bezpiecznie nad wodą”, poszukiwanie skarbu, warsztaty węzełkowe czy spotkanie z Neptunem – władcą mórz, oceanów i jezior. Półkolonia z żaglami poziom 2 jest przeznaczona dla dzieci, które pierwsze kroki na łajbie mają już za sobą, chcą rozwijać swoją pasję, a przy tym świetnie się bawić. Uczestnicy będą poznawać nowe tajniki sztuki żeglarskiej, ćwiczyć zwroty i manewrowanie jachtem, nowe węzły oraz mnóstwo ciekawostek z zakresu meteorologii, teorii żeglowania czy ratownictwa. Półkolonie regatowe to idealny sposób na aktywne wakacje dla dzieci, które poznały już podstawy żeglarstwa i chcą spróbować swoich sił w pływaniu na jednoosobowych jachtach klasy Optymist.
Dzieci, które lubią gry terenowe, orientering, zabawę w parku linowym czy budowanie tratwy, zapraszamy na mini survival.
Podczas półkolonii twórczo-artystycznej dzieci staną się artystami, projektantami i designerami. Plenery malarskie, rysunek, grafika, projektowanie mody, tworzenie biżuterii, makiet, malowanie po szkle i wiele innych twórczych zajęć czeka na uczestników.
Bez względu którą opcję wybierzecie, w każdym z programów zapewniamy Waszemu dziecku zabawy integracyjne, zajęcia sportowe, plażowanie i mnóstwo dobrej zabawy.
Co gdy zabraknie pogody?
Podczas niepogody organizujemy zajęcia plastyczne, gry planszowe, kalambury w sali. Na półkolonii nie ma czasu na nudę – nawet wtedy, gdy za oknem pada deszcz.
Czy dzieci jedzą na miejscu obiad?
Na półkolonistów czeka dwudaniowy obiad w restauracji ośrodka. Posiłki dostosowane są do upodobań dzieci i młodzieży. Restauracja przygotuje także specjalne posiłki dla alergików czy wegetarian.
Kto opiekuje się dziećmi podczas półkolonii?
Wykwalifikowana kadra, wychowawcy i instruktorzy, z doświadczeniem w pracy z maluchami, z pasją i uśmiechem. Dzieciaki uwielbiają swoich instruktorów; po 5 dniach spędzonych wspólnie często trudno im się z nimi rozstać. W zależności od profilu 1 wychowawca opiekuje się grupą 5-10 dzieci. Półkolonie zgłaszane są do Kuratorium Oświaty oraz wizytowane. Stawiamy na bezpieczeństwo dzieci oraz na aktywny i pełen zabaw wypoczynek.
Kto może być uczestnikiem półkolonii?
Półkolonie przeznaczone są dla dzieci od 5 roku życia. W zależności od profilu tematycznego przygotowaliśmy różne kategorie wiekowe: półkolonie z żaglami (poziom 1): 5-11 lat; półkolonie z żaglami [poziom 2]: 7-12 lat; półkolonie regatowe OptyMistrzowie: 8-12 lat; Mini survival: 6-12 lat; twórczo-artystyczne: 5-11 lat.
Dzieci na poszczególnych profilach dzielone są na podgrupy wiekowe (na profilach żeglarskich na tzw. wachty). Uczestnicy nie muszą posiadać umiejętności pływania, wszystkie dzieci podczas zajęć na jeziorze są w kamizelkach ratunkowych.
Na czym żeglują maluchy?
Półkoloniści mają do dyspozycji nowoczesne i bezpieczne jachty kabinowe Antila 26cc, wyposażone w silnik, radio, lodówkę oraz ogrzewanie. Dzieci podczas zajęć na wodzie mogą wejść do kabiny i odpocząć od słońca lub nawet uciąć sobie popołudniową drzemkę tuż po emocjonującym sterowaniu jachtem.
Jakie atrakcji fakultatywne można wybrać dla dziecka?
Mamy maluchy, które jeżdżą na 3-4 turnusy półkolonii w jednym sezonie. Aby uatrakcyjnić pobyt, przygotowaliśmy szeroki wachlarz atrakcji dodatkowych. Można wybrać się na przejażdżkę motorówką, chodzić w dmuchanej kuli po wodzie, wziąć udział w zajęciach z angielskiego na wesoło, bawić się w parku linowym. Atrakcje te są dodatkowe i nieobowiązkowe. Dla dzieci, które nie biorą udziału w atrakcjach fakultatywnych, przeprowadzany jest aktywny program półkolonii.
Co dziecko musi zabrać?
Dzieci zabierają ze sobą mały plecak, a w nim czapkę, okulary przeciwsłoneczne, drugie śniadanie i podwieczorek, bluzę i kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy, mały ręcznik.
Szczegóły na www.kliwer.com.pl