aleFanty - nigdy nie wiesz, co będzie w środku. Oprócz tego, że będzie to do jedzenia i zdrowe!
| aleFanty – nigdy nie wiesz, co będzie w środku. Oprócz tego, że będzie to do jedzenia i zdrowe!

aleFanty – nigdy nie wiesz, co będzie w środku. Oprócz tego, że będzie to do jedzenia i zdrowe!

Nie tylko dzieci lubią niespodzianki. My, kobiety, również. Oni, mężczyźni... prawdopodobnie też. Regularne przyjmowanie niespodzianek i prezentów (patrz: endorfin), zdaniem naukowców, potrafi wydłużyć życie nawet o 100%. Ok, otwórzmy wreszcie to pudło...

aleFanty to nowy projekt na polskim rynku świadomego żywienia. Trochę jak zabawa i edukacja w jednym. Pomysł polega na tym, że opłacając abonament, co miesiąc otrzymujesz pudełko wypełnione ciekawymi, dobrymi jakościowo i lokalnymi produktami spożywczymi.

_mg_9465

Nie wiesz, co dostaniesz! Może coś, co znasz i czego używasz, ale może także coś, co widzisz pierwszy raz na oczy i nie wiesz “z czym to się je”.

Wiesz na pewno, że:

  • będzie to 6 składników: 5 produktów spożywczych i 1 do użytku codziennego,
  • żywność będzie wegetariańska, bezglutenowa i bez białego cukru,
  • rzeczy będą tańsze, niż gdybyś miał je kupić w sklepie online,
  • na swoją niespodziankę będziesz czekać każdego 12. dnia miesiąca,
  • na pewno zaskoczy cię to, co będzie w środku!

Płacąc 89 zł za paczkę, możesz też zrobić niespodziankę komuś innemu – komuś, kto jest dla ciebie ważny i lubi zdrową dietę albo wręcz przeciwnie – nie za bardzo wie, co zdrowe, a co nie, ale dlatego że jest dla ciebie ważny, dostanie coś naprawdę świetnej jakości.

_mg_9436

Zawartość listopadowej edycji aleFantów, w kolejnej znajdą się inne produkty

Zadaliśmy kilka pytań Kasi i Danielowi – twórcom tego projektu, dobrze skomponowanej parze kulinarnych pasjonatów:

Kim jesteście? Powiedzcie coś o sobie!

Kasia

Namiętnie kupuję magazyny kulinarne i oglądam Jamiego Oliviera. Kocham gotować dla przyjaciół, gwarne rozmowy przy stole i prośby o dokładkę. Wychowana na schabowym z mizerią na pięknej polskiej wsi. Edukuję moją mamę, że dobry obiad to niekoniecznie mięsny obiad.

Daniel

Kolekcjoner żółtych czapek z daszkiem – w mojej kolekcji mam ich ponad 35 i żadna się nie powtarza! Kolor słońca przemycam, gdzie się da – w ubraniach, gadżetach czy na talerzu. Kulinarnie wychowałem się na babcinych smakach. Kiedyś nie wyobrażałem sobie dnia bez mięsa. Dziś wiem, że potrawy wegetariańskie potrafią niezwykle zaskakiwać. Rozsmakowałem się w dobrze przyrządzonej marchewce, dyni czy buraku. Uwielbiam odkrywać nowe smaki, dlatego w restauracjach wybieram najdziwniej brzmiące połączenia składników.

Razem z Kasią podczas zakupów zawsze zwracamy uwagę na skład produktów spożywczych, czytamy etykiety. Wybieramy produkty od lokalnych dostawców.

Skąd pomysł na aleFanty?

aleFanty powstały z naszych dwóch pasji – kulinarnej i tej do dobrego designu. Oferujemy naszym klientom produkt, który zaspokoi ich gusta na każdym poziomie, zarówno smakowym, jak i wizualnym. aleFanty to propozycja dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem, ale nie wiedzą, jak zrobić pierwszy krok. Nasze boxy pomagają też urozmaicić codzienny jadłospis osobom będącym na specjalistycznych dietach. Aby dostarczyć klientom najlepsze i najsmaczniejsze kąski, dogłębnie wczytujemy się w etykiety, analizujemy składy i wybieramy produkty od lokalnych dostawców, którzy cenią jakość produktów i składników.

_mg_9439

Zawartość listopadowej edycji aleFantów, w kolejnej znajdą się inne produkty

Jakich produktów mogę spodziewać się w swoim aleFantowym pudełku? Oczywiście zdrowych, ale czym jeszcze mogą mnie zaskoczyć?

Zawartość pudełka co miesiąc jest inna i do momentu dostarczenia go przez kuriera pozostaje niespodzianką. Klient ma jednak pewność, że za każdym razem znajdzie w nim produkty bezglutenowe, bez białego cukru i wegetariańskie. Gwarantujemy również stałą dostawę – aleFanty oddajemy w ręce kurierów każdego 11. dnia miesiąca. 90 proc. zawartości naszych boxów to produkty od polskich dostawców, pozostałe 10 proc. to perełki od naszych sąsiadów.

Do każdego aleFantowego pudełka dodajemy również przepis na bazie produktów, które się w nim znajdują. Nie trzeba się więc głowić: co ja teraz z tymi fantami zrobię? Przepis przygotowany jest przez osoby, które od lat związane są z gastronomią i które wyróżniają się szczególnym szacunkiem do lokalnego, zdrowego produktu. W każdym pudełku aleFanty znajdziemy również coś, czego nie można zjeść, ale też nie można odmówić mu dobrego smaku (np. piękny, designerski kubek)
.

Jaka jest wasza misja?

Co miesiąc wywoływać efekt WOW! (śmiech) Najtrafniej oddaje to nasze motto: “Life is like a box of wow, you never know what you get”. Jest to parafraza słów Forresta Gumpa. Tak jak Forrest wierzymy, że w każdym z nas żyje dziecko, które uwielbia dostawać prezenty niespodzianki.

Zamówienia na edycję świąteczną trwają do północy 30 listopada!

Swój efekt WOW możesz zamówić na stronie alefanty.pl oraz podejrzeć pracę Kasi i Daniela na aleFantowym facebooku i Instargramie.

ludzieclaim

 


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

wychowanie
Dziecko idzie do przedszkola. Adaptacja dziecka

wychowanie
Dziecko idzie do przedszkola. Adaptacja rodziców

wywiady
“W kontakcie z dziećmi wybieram uwagę i ciekawość”. Rozmowa z Anną Kasprzycką

edukacja alternatywna
6 mitów na temat nauki języków obcych

POLECAMY
Podziemne jeziora i solne komnaty – ekscytująca podróż po Kopalni Soli w Wieliczce

ciąża i poród
Narodziny oczami dziecka

wychowanie
Jak nauczyć dzieci przeżywać złość?

ciąża i poród
Dlaczego dotykamy brzucha ciężarnej bez pytania jej o zgodę?

POLECAMY
Dzieci lubią kiedy jest mięciutko i przytulnie. 5 inspiracji do dziecięcego pokoju od Yellow Tipi

karmienie piersią
Nie jesteś lepszą matką. Nie jesteś gorszą matką!