Kategorie
Recenzje

Bathing.pl – kąpiel pełna piany i… kolorowych bąbelków!

Codzienna kąpiel może być zabawą – ale żeby przekonać o tym dziecko, trzeba się czasem nieźle namęczyć. Szczególnie, jeśli w domu mamy dziecko z przejściowym wodowstręstwem;) W oswajaniu młodego człowieka z kąpielą niezawodne bywają różne akcesoria. Pływające zabawki, aromatyczne żele do mycia ciała czy wreszcie… naturalne, kąpielowe barwniki. Nie wiedzieliście, że takie istnieją? My też nie, dopóki nie trafiliśmy na markę Bathing.pl.

Czas na kąpiel to dramat, gdy ma się w domu kilkulatka, który po okresie wielkiej fascynacji wodą, przeszedł w fazę totalnego znudzenia codziennymi kąpielami (i najchętniej nie kąpałby się wcale). Z takich wodowstrętów rodzą się rodzinne przepychanki, polegające na typowaniu, kto danego dnia będzie odpowiedzialny za tę jakże nieprzyjemną powinność – zachęcenia dziecka do wskoczenia do wanny. Wytypowany rodzic zawsze czuje się pokrzywdzony, bo jego kreatywność, i tak mocno nadwątlona w ciągu całego dnia intensywnej pracy, musi teraz sięgnąć szczytów. Zaczyna się zazwyczaj od łagodnego zachęcania, ale gdy to nie skutkuje, dość szybko udziela się nam frustracja… Nawet metoda „zamień to w zabawę!” nie zawsze zdaje egzamin. Bo ile zabaw w wodzie można wymyślić w ciągu roku, który liczy 365 dni?! Sporo, gdy ma się pod ręką kreatywny asortyment kąpielowy marki Bathing.pl – stworzony na bazie składników pochodzenia organicznego, niezwykle aromatyczny i kolorowy.

Twórcy marki Bathing.pl są wierni zasadzie, że „wszystko co naturalne i co jest dobre dla ciebie, może być również zabawne”. Zgadzamy się z tym twierdzeniem w 100%. I dlatego szczerze polecamy między innymi ich sole do kąpieli, które naturalnie barwią wodę (więc dziecko, widząc kolorową wodę w wannie, samo do niej wskakuje!).

Dresdner Essenz – żel pod prysznic

Żel do mycia ciała i włosów, opatrzony certyfikatem BDIH, który stanowi gwarancję, że dany produkt przynajmniej w większości składa się z komponentów pochodzenia ekologicznego.

bathing3

Żel pod prysznic, który mamy okazję testować, pozostawia na skórze aromatyczny zapach róży i wanilii, jest bogaty w naturalne oleje, które zwiększają barierową funkcję skóry, zmniejszają utratę wody przez naskórek, dbają o elastyczność, odpowiednie nawilżenie i koją ciało, pozostawiając po sobie uczucie ciepła i komfortu. W składzie żelu pod prysznic marki Bathing.pl nie znajdziemy silikonu, olejów mineralnych, alkalicznego mydła i sztucznych barwników. Dresdner Essenz zawiera natomiast konserwant, choć taki, który uznawany jest przez ośrodki certyfikujące za bezpieczny (również dla alergików). To benzoesan sodu, który hamuje rozwój grzybów i drobnoustrojów.

Kolorowe sole do kąpieli Dirty Birdie

Niby nic zaskakującego, ale dla nas – hołdujących zadzie, że wszystko co nienaturalne, nie będzie miało styczności ze skórą naszego dziecka – sole do kąpieli barwiące wodę marki Bathing.pl okazały się wyjątkowym odkryciem.

bathing2

One nie tylko świetnie pachną, ale barwią i pienią wodę, mimo że nie zawierają żadnych sztucznych spieniaczy i barwników. W ich składzie znajdziemy wyłącznie naturalne kolory i naturalne kompozycje zapachowe, a także środki, które pomagają uzupełnić warstwę lipidową skóry i zwiększyć jej odporność na drażniące czynniki zewnętrzne. Za wytwarzanie piany odpowiada naturalny, roślinny surfaktant, będący bezpieczną alternatywą dla Sodium Lauryl Sulfate (pochodzący z oleju kokosowego i palmowego Sodium Lauryl Sulfoacetate – SLSA). Wszystkie sole do kąpieli z linii Dirty Birdie produkowane są na bazie soli morskiej i charakteryzują się niepowtarzalną kompozycją zapachową.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.