Kategorie
recenzje

Bidon Envirosax

Testowaliśmy przydatny gadżet, z którego korzysta cała rodzina – bidon Envirosax Aqua Stream Bottle, który dostarczył sklep EkoMaluch). Pierwsze wrażenie – lekki, stabilny i niezniszczalny!

Testowaliśmy przydatny gadżet, z którego korzysta cała rodzina – bidon Envirosax Aqua Stream Bottle, który dostarczył sklep EkoMaluch. Pierwsze wrażenie – lekki, stabilny i niezniszczalny!

Zalety bidonu Envirosax:

  • jest lekki, co jest istotne, jeśli z bidona korzysta dziecko – zabierając go ze sobą do szkoły nie odczuwa jego ciężaru;
  • nie jest wykonany z plastiku, lecz ze stali nierdzewnej;
  • jest pojemny – 500 ml;
  • jest bezpieczny dla zdrowia – chroni świeżość napoju;
  • jest nietoksyczny – nie zawiera szkodliwych substancji BPA;
  • jest idealny do przechowywania zimnych napojów, w szczególności wody;
  • jest bardzo trwały, dlatego może służyć bardzo długo, nawet kilku osobom (dziecko może korzystać z ustnika, natomiast rodzice mogą używać go jako kubka odkręcając nakrętkę z zatyczką).

Bidon jest dostępny w kilku kolorach. Mimo, iż wzory mogą wydawać się “poważne”, bez problemu można wybierać odpowiedni także i dla dziecka. Minusem (a dla innych może plusem) może być fakt, iż bidon Envirosax jest wysoki, ale wąski. Nie zmieści się do mniejszej torebki, ale za to idealnie pasuje do bocznej kieszonki plecaka dziecka. I naprawdę jest niezniszczalny! Skoro przetrwał rzucanie plecakiem przez dziesięciolatka (kiedy był umieszczony właśnie w bocznej kieszonce), to nic nie jest mu straszne. Nie odnotowałam żadnych wycieków.

Wydaje mi się, że niekoniecznie dobrym rozwiązaniem, szczególnie w wypadku użytkowania bidonu przez dziecko, jest to, że otwierając go dziecko musi dotknąć nakrętki, przekręcić ją i otworzyć. A wiadomo, że dłonie dziecka, które mają kontakt z nakrętką, nie zawsze są czyste. Jednak w zamian otrzymujemy gwarancję szczelności. Bidon łatwo utrzymać w czystości, ale nie powinno myć się go w zmywarce. Nie nadaje się także do przechowywania gorących płynów. Na początku były lekkie problemy z otwieraniem przez dziecko, ale po kilku próbach bidon się “wypracował”.

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *