| Biżuteria z kroplą mleka

Biżuteria z kroplą mleka

Karmienie piersią to wyjątkowy etap w życiu każdej mamy. Niezwykły, pełen magii, do którego większość z nas wraca z sentymentem. Pamięć tych dobrych chwil związanych z dzieckiem wtulonym w pierś nosimy często w sobie albo… na sobie. Od jakiegoś czasu bowiem biżuteria z mlekiem matki robi furorę na całym świecie.

bizuteria-glowne

Wiesz już pewnie o biżuterii z obrazkowym motywem zaprojektowanym przez dziecko. Bądź o diamentach z kosmykiem włosów Violetty Villas. To idea zrodzona z prostego założenia, że piękne momenty związane z ważnymi dla nas osobami chcemy mieć zawsze w pamięci. Takim magicznym wręcz motywem jest zamknięcie kropli matczynego mleka w maleńkim kamyku, który można nosić na szyi, palcu, udekorować nim bransoletkę. Trochę jakby uwiecznić czas karmienia, oddając przy tym hołd swoim kobiecym możliwościom. Na pomysł tworzenia biżuterii z mlekiem mamy wpadła Polka na co dzień mieszkająca w Holandii. I choć w praktyce to „zwykła” biżuteria, jest coś niezwykłego w tym, że na twoim nadgarstku (palcu, szyi) tkwi fragment czegoś, co stanowi kwintesencję twojej kobiecości. Mleko. Niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju pokarm, którym karmisz swoje dziecko od pierwszych chwil życia.


Ta polska projektantka biżuterii to Sofi Ahmadi, twórczyni Milky Way Jewelry Keepsake With Love. W szczegółowej instrukcji, którą wysyła do swoich klientek, dokładnie informuje, co zrobić, żeby otrzymać biżuterię z kroplą własnego mleka. Pierwszy etap nazywamy domową pasteryzacją. W dalszej kolejności mama musi przelać ostudzone mleko do specjalnego woreczka na pokarm, który wkłada się następnie do zamrażarki na noc, a potem rozmraża do temperatury pokojowej. Na koniec – wszystko wysyłamy pocztą. Co dalej dzieje się z naszym mlekiem?

Na miejscu matczyny pokarm łączony jest z żywicą jubilerską, następnie masę układa się w formach, w których spędza ona 24–72 godziny. To czas tzw. kuracji, po której następuje piłowanie, szlifowanie, lakierowanie. Całkowity czas oczekiwania na taką jedyną w swoim rodzaju biżuterię może sięgać około 5–6 tygodni.


A co jeśli już nie karmisz? Nic straconego. Autorka pomysłowej biżuterii zaklina też w kamień kosmyki dziecięcych włosków, fragmenty pępowiny, koronki z sukni ślubnej, pierścionka zaręczynowego – słowem wszystko, co chcielibyśmy zamknąć w estetycznej formie atrakcyjnej biżuterii.

Milky Way Jewelry to nie tylko biżuteria z mleka. To biżuteria z zadaniem zatrzymania wspomnień. Tak więc głównym założeniem jest zatrzymanie wspomnień macierzyństwa, a nie każda mama karmiła lub nadal karmi piersią. Tak więc tworzymy biżuterię z włoskami dziecka, z kwiatami z bukietu ślubnego, koronką z welonu czy sukni ślubnej, muszelkami z podróży, i wiele innych. Biżuteria jest personalizowana według uznania zamawiającej mamy, można dodać do niej imię, datę czy cytat” – wyjaśnia Sofi.


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

3 niecodzienne sposoby na owoce w diecie dziecka

Juul na poniedziałek, cz. 85 – Przychodzi taki czas, kiedy rodzic powinien odpuścić

Ile kosztuje wegetarianizm i weganizm?

Przejdz do: