Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

O wyższości papieru nad cyfrowym zdjęciem. Dlaczego warto robić dzieciom albumy?

Pierwszy uśmiech, pierwszy ząbek, pierwsze kroki, pierwszy dzień w szkole – wszystko dokładnie sfotografowane. Dla pamięci, dla wspomnień, dla potomnych. Tylko co się z tymi zdjęciami później dzieje? Te ważne, wyjątkowe mieszają się z tymi nieważnymi, nieudanymi, nieostrymi i wszystkie… giną w odmętach dysków.

Kiedyś sytuacja była prosta. Mieliśmy 36 klatek filmu i trzeba było z rozmysłem uwalniać migawkę aparatu. Następnie zdjęcia były wywoływane, a te najlepsze umieszczane w albumach. Koniec. Teraz mogła się zacząć budować historia. A jak jest dziś? Zdjęcie pierwszego ząbka ma około dziesięciu cyfrowych ujęć, pierwsze kroki liczą się w setkach… Które z tych zdjęć i w jakiej formie zostaną z nami i naszymi dziećmi na dłużej? Które znikną w nienazwanych katalogach szybciej niż się pojawiły?

Wyobraź sobie szufladę pełną starych albumów ze zdjęciami z dzieciństwa. Pięknie zdobionych, z lekko pożółkłymi fotografiami w środku. Wyobraź sobie, że otwierasz tę szufladę po bardzo długim czasie – kilku, kilkudziesięciu latach! Co czujesz, oglądając stare zdjęcia? Dotykając papieru? Przewracając kartki?

Zastanówmy się, dlaczego zdjęcia na papierze, “żywa” fotografia, prawdziwe rodzinne albumy mają inną wartość niż ich cyfrowe odpowiedniki:

1. Bo papier to dotyk

A dotyk to doznanie zmysłowe, którego nie zapewni nam ekran komputera. W trzymaniu, oglądaniu, powracaniu do żywych fotografii jest magia, której nie ma fotografia w formie cyfrowej. Doceniamy to sami, oglądając albumy z naszego dzieciństwa.

2. Bo papier to emocje

A teraz spójrzmy na katalog z ostatnich wakacji, w którym przechowujemy tysiące plików – znając życie, do dziś nieposegregowanych. Czy mamy ochotę i siłę, by się przez nie przebić, kiedy chcemy wrócić do tych wspomnień? A gdyby były zebrane w formę książki? Dla nas z drukowanymi zdjęciami jest właśnie jak z książkami. Świetnie, że są e-booki, bo znacznie ułatwiają życie, ale prawdziwa książka przywołuje zupełnie inne emocje…

3. Albumy jako zapis dzieciństwa

Jak będą wracać do obrazów dzieciństwa nasze dzieci? Przeszukiwać megabajty plików w poszukiwaniu tych, które są udane? A może, tak jak my, otworzą album, w którym znajdą swoją własną, wyjątkową historię. Historię, która wraz z upływem czasu staje się coraz bardziej cenna. Ma inną wartość dla kilkulatka (O, jakim byłam pięknym dzidziusiem), inną dla nastolatka (O, cały czas mam te odstające uszy), a inną dla mamy lub taty, którzy pokazują swoje zdjęcia z dzieciństwa własnym dzieciom (Zobacz, wyglądasz zupełnie jak ja, kiedy miałem 4 latka!).

4. Albumy dają poczucie przynależności

Jako dziecko często wracałam do albumu, który zrobiła mi moja mama. Przeglądałam go z niezrozumiałych dla mnie wówczas powodów. Dzisiaj wiem, co powodowało chęć powrotu do tych fotografii. One dawały mi poczucie przynależności, zrozumienia skąd pochodzę – najpierw był brzuch mamy, potem niemowlę przytulane przez tatę, babcia, która kiedyś była młodsza niż teraz… Dla mnie jako dziecka była to nie tylko historia mojej rodziny, ale uniwersalna opowieść o tym, jak toczy się życie i jakie ja mam w nim miejsce.

CEWE FOTOKSIĄŻKA

… czyli sztuka pielęgnowania wspomnień.

Współczesne cyfrowe fotografie możemy drukować w formie tradycyjnego zdjęcia, ale możemy również stworzyć z nich piękne, ponadczasowe albumy – opowiedzieć wyjątkową historię niezapomnianej podróży czy stworzyć pamiętnik pierwszych odkryć, uśmiechów naszego dziecka. Tak powstają CEWE FOTOKSIĄŻKI najbardziej udane ujęcia, najbardziej wartościowe wspomnienia w twardej, błyszczącej oprawie. Dzieło sztuki. Indywidualne i niepowtarzalne. Możemy dobrać wielkość, ilość stron do tego, jaki album zamierzamy stworzyć. Bawimy się i tworzymy coś swojego, korzystamy z gotowych szablonów, ramek, zabawnych clip artów i teł.  

cewe-dzieci

CEWE FOTOKSIĄŻKA na wiele okazji, czyli jako:

  • pamiątka z podróży,
  • album ślubny lub prezent z okazji rocznicy ślubu,
  • album ciążowy,
  • kronika szkolna dziecka,
  • album ze zdjęciami dziecka dla dziadka i babci,
  • pamiątka z Komunii św.,
  • wiele innych – zobacz nasze inspiracje.
cewe-podroze

Zobacz: CEWE FOTOKSIĄŻKA

Twoje fotografie w wielkim formacie

CEWE FOTOOBRAZY i Fotoplakaty

Twój dom to twój własny, niepowtarzalny, rodzinny klimat. Dodatkowo możesz mu nadać charakteru wieszając na ścianie fotoobraz z ulubionym zdjęciem. Wpisz go w charakter swojego domu i wybierz swój CEWE  FOTOOBRAZ  na płótnie, na szkle, na drewnie w stylu retro lub na innym materiale. Możesz stworzyć również oryginalną fotolistwę czy ciekawy kolaż ze zdjęć – zestawiając je w dowolny sposób. Taką możliwość dają gotowe szablony i układy. CEWE FOTOOBRAZ stanie się twoim osobistym dziełem sztuki do powieszenia na ścianie…, patrzenia i wspominania.

cewe-fotoobraz

Zobacz: CEWE FOTOOBRAZY

Fotoprezenty ze zdjęciem – specjalnie dla najmłodszych

Czy zastanawiałaś się jaką radość podarujesz dziecku umieszczając jego lub wasze zdjęcie na zabawkach? Fotoprezenty to właśnie przedmioty codziennego użytku z twoim nadrukiem – poczynając od kubka, puzzli ze zdjęcia, miękkiej poduchy, przyborów szkolnych, aż po etui na smartfony i tablety.

cewe-fotopoduszka

Zobacz: Fotoprezenty – Poducha z pełnym nadrukiem

cewe-fotokubek

Zobacz: Fotoprezenty – Kubek magiczny

Sentymentalne zdjęcia w stylu Retro

Gdy chcesz wydobyć ze swoich fotografii coś więcej niż wspomnienia, niezapomniany klimat dawnych lat – powracający do łask styl retro i vintage, twój zestaw zdjęć może zostać wystylizowany na klimat retro i otrzymać  piękne pudełko prezentowe. Czy to nie jest prezent idealny? Masz do tego proste narzędzie: nakładasz filtr, wybierasz ramki w swoim charakterze, możesz dodać zabawne grafiki i podpisy.

cewe-retro

Zobacz: Zdjęcia w stylu retro

cewe

Fotoprodukty CEWE są oryginalne i osobiste, pełne emocji i radości, pozwalają zachować najpiękniejsze chwile i wspomnienia w zasięgu ręki.

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.