Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

Cheeky Wipes. Eko znaczy wygodnie i oszczędnie

Wielorazowe chusteczki Cheeky Wipes. Skutecznie oczyszczają małe buzie, rączki i pupy, ale także chronią wrażliwą skórę niemowląt, nie są kłopotliwe w użytkowaniu, są w 100% naturalne, przyjazne dla środowiska i… portfela

W natłoku spraw i wydatków związanych z opieką nad dzieckiem często rezygnujemy z rozwiązań przyjaznych dla środowiska, obawiając się, że ich zastosowanie jest trudne, czasochłonne i drogie.

Ekologiczne myjki Cheeky Wipes zaprzeczają tym stereotypom.

Wielorazowe chusteczki ze znakiem sympatycznej małpki zagościły na przewijakach w Polsce dopiero niedawno, a już zdobyły uznanie młodych rodziców. Nie tylko doskonale wypełniają swoje najważniejsze zadanie – skutecznie oczyszczają małe buzie, rączki i pupy, ale także chronią wrażliwą skórę niemowląt, nie są kłopotliwe w użytkowaniu, są w 100% naturalne, przyjazne dla środowiska i… portfela.

Jak to działa?

W zestawie „startowym” Cheeky Wipes wszystko-w-jednym znajduje się 25 myjek – do wyboru: bawełnianych lub bambusowych, 2 pojemniki i 2 wodoodporne torebki na czyste i brudne myjki oraz 2 buteleczki olejków eterycznych.

  • Czyste myjki umieszczamy w wygodnym i łatwym do otwierania pojemniku, wypełnionym uprzednio wodą i kilkoma kroplami olejku lawendowo-rumiankowego, który nadaje im delikatny, świeży zapach i ma właściwości kojące.
  • Do drugiego pojemnika ze specjalnym siatkowym woreczkiem nalewamy wodę i antybakteryjny olejek z drzewka herbacianego i cytrynowego drzewka herbacianego – tu będą trafiać zużyte myjki. Kiedy woreczek się wypełni, wyjmujemy go z pojemnika i wkładamy bezpośrednio do pralki. Namoczone uprzednio myjki nie wymagają dodatkowego zapierania, można je swobodnie prać z bielizną czy ręcznikami.

Wychodząc z domu zabieramy ze sobą natomiast dołączone do zestawu nieduże wodoodporne torebki. Do jednej wkładamy czyste myjki, druga – wyposażona w siatkowy woreczek – posłuży do przechowywania myjek brudnych. Kiedy się wypełni – podobnie jak w przypadku pojemników  – worek wkładamy bezpośrednio do pralki. Wyprane myjki bez suszenia umieszczamy w pojemniku i… gotowe.

Świeżo i naturalnie

Większość jednorazowych nawilżanych chusteczek – nawet tych przeznaczonych dla wrażliwej skóry – zawiera w swoim składzie szkodliwe substancje chemiczne, które mogą podrażniać, wysuszać skórę i wywoływać reakcje alergiczne.

Myjki Cheeky Wipes zostały wykonane ze 100-procentowej organicznej (czyli wyhodowanej bez użycia pestycydów) bawełny lub jeszcze bardziej od niej miękkiej tkaniny bambusowej.

Do ich nawilżenia wykorzystuje się zwykłą wodę i naturalne, biodegradowalne olejki eteryczne, od tysiącleci skutecznie stosowane w medycynie czy kosmetyce. Dzięki temu myjki są miłe w dotyku, mają świeży, naturalny zapach i są bezpieczne nawet dla skóry skłonnej do podrażnień.

Ziarnko do ziarnka

Producent Cheeky Wipes wyliczył, że używając Cheeky Wipes brytyjscy rodzice mogą zaoszczędzić ok. 2,5 funta tygodniowo, co daje niebagatelną kwotę blisko 260 funtów w ciągu pierwszych dwóch lat życia dziecka. Jak wygląda to w Polsce?

Statystycznie można przyjąć, że w pierwszym roku rodzice zużywają przynajmniej 1 paczkę nawilżanych jednorazowych chusteczek tygodniowo; w drugim, kiedy dziecko je więcej stałych pokarmów i zaczyna korzystać z nocnika – jedna paczka przypada na 1,5 tygodnia. Paczka chusteczek jednorazowych kosztuje – w zależności od producenta – od 8 do 10 złotych. Łącznie daje to koszt od ok. 680 do 860 PLN w ciągu dwóch lat. Zestaw Cheeky Wipes All-in-one to jednorazowy wydatek 216 PLN (myjki bawełniane) lub 243 PLN (myjki bambusowe). Koszt dodatkowych myjek (gdyby liczba 25 okazała się zbyt mała) i uzupełnienia olejków w trakcie użytkowania nie powinien przekroczyć 100-150 PLN. Kilkaset złotych zostaje zatem w naszej kieszeni, a Ziemia oddycha z ulgą, lżejsza o ponad 6 tysięcy jednorazowych chusteczek.

Wyłącznym przedstawicielem Cheeky Wipes na Polskę jest firma TUBLU. Myjki można kupić w wielu sklepach internetowych których listę znajdziecie na stronie www.cheekywipes.pl

Zestaw Cheeky Wipes wszystko-w-jednym
216 PLN (bawełna)
225 PLN (bawełniane kolorowe myjki)
243 PLN (bambus)

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.