Kategorie
Ekowiadomości

Chorwacja dla malucha: dlaczego warto postawić na Dalmację?

Jest nie tylko najpopularniejszym regionem turystycznym w Chorwacji, ale też obszarem wyjątkowo przyjaznym dla najmłodszych turystów. Rodzinny wypoczynek na terenie Dalmacji to propozycja, z której warto skorzystać. Dlaczego?

dalmacja

Po pierwsze: komfort i oszczędność

Dalmacja ceniona jest za rewelacyjne zagospodarowanie oraz zaskakująco niskie ceny. Wbrew pozorom korzystanie z wygodnych mieszkań w tak popularnym regionie turystycznym nie jest kosztowne. Luksusowe apartamenty oraz wakacyjne domy to nie tylko przestrzeń i wygoda, ale i zaskakująco niskie ceny.Ciekawą ofertę stanowią domki letniskowe w Dalmacji na edom.pl, z których mogą skorzystać nawet najbardziej oszczędni turyści. Wśród 13 tysięcy ofert wakacyjnych mieszkań w tej części kraju aż ponad tysiąc to komfortowo urządzone domy letniskowe. Nie brak tu takich kwater, w których składająca się z 6 osób rodzina może wypoczywać za około 1200 złotych tygodniowo. Dostęp do sprzętu AGD i RTV, własna kuchnia oraz miejsce do grillowania to udogodnienia, z których osoby podróżujące z dziećmi chętnie korzystają. To maksimum wygody przy minimalnych wydatkach, dzięki czemu rodzinny wypoczynek na terenie Dalmacji staje się luksusem dostępnym dla każdego.

Po drugie: moc zabawy dla całej rodziny

Na terenie Dalmacji nie brak miejsc, w których cała rodzina może spędzić czas na rewelacyjnej zabawie. Ten region Chorwacji to przede wszystkim ciekawa oferta dla miłośników sportów wodnych oraz dla tych, którzy chcą spędzać czas na wycieczkowych rejsach. Dzięki statkom turystycznym oraz połączeniom promowym każda rodzina może zaplanować ciekawą podróż po najpiękniejszych wyspach Dalmacji. Dla maluchów taka wyprawa to wspaniała przygoda, która pozwala im jednocześnie odkryć piękno zabytkowych miast. Korcula oraz kusząca licznymi atrakcjami wyspa Hvar to najciekawsze kierunki familijnych wycieczek. Na terenie Dalmacji nie brak też innych atrakcji, z których chętnie korzystają całe rodziny. Kuszą parki wodne oraz rodzinne parki rozrywki, w których każdy może spędzić czas na doskonałej zabawie. Największym walorem są czyste, piaszczyste plaże, na których maluchy mogą bawić się do woli w promieniach chorwackiego słońca.

Po trzecie: bezpieczeństwo

Przyjazna atmosfera oraz pozytywne nastawienie mieszkańców Dalmacji do turystów to kolejne ważne kwestie. Dzięki temu rodziny mogą wypoczywać w tym rejonie w sposób nie tylko ciekawy i wygodny, ale przede wszystkim bezpieczny. Przez rodziców, którzy planują spędzić urlop w Chorwacji z dzieckiem, Dalmacja jest ceniona również ze względu na panujący w regionie klimat. Nie stanowi on zagrożenia dla maluchów, które mogą tu bez obaw bawić się na plażach oraz w morskiej wodzie. Nie trzeba się martwić brakiem słońca czy długimi opadami, a moc słońca to najlepsza wizytówka chorwackiego wybrzeża. Czyste plaże, na których czuwają ratownicy, świetnie zagospodarowane kąpieliska oraz atrakcje, które są tworzone z myślą o małych podróżnikach, zachęcają rodziny z dziećmi, dla których dobra zabawa to przede wszystkim bezpieczna zabawa.

2731534052_10963af3db_b

Chorwacja jest jednym z tych państw, w których gospodarce rodzinna turystyka odgrywa bardzo ważną rolę. Na terenie Dalmacji postawiono na nią już dawno, dzięki czemu każdy może wypocząć tu w bezpieczny i komfortowy sposób. Dotyczy to w szczególności rodzin, które chcą swym dzieciom zapewnić niedrogi i pełen niezwykłych atrakcji wypoczynek.

foto: link, link

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.