Kategorie
Ekowiadomości

Co roku ginie w Polsce około 3,5 tysiąca dzieci

Ty też możesz pomóc szukać zaginionych dzieci! Charytatywna akcja Fundacji – ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych

Ty też możesz pomóc szukać zaginionych dzieci!
Charytatywna akcja Fundacji – ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

Każdego roku ginie w Polsce bez wieści około 3,5 tysiąca dzieci. Szuka ich Fundacja ITAKA. Służy do tego całodobowy bezpłatny telefon 116 000 w sprawie zaginionego nastolatka i dziecka.

Numer 116 000 działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Można na niego dzwonić z terenu całego kraju: z każdej komórki i każdego telefonu stacjonarnego.

Kto może dzwonić?

  • rodzice i opiekunowie, którym zaginęło dziecko
  • nieletni uciekinierzy, którzy potrzebują wsparcia
  • dziennikarze, policjanci i wszyscy inni, którzy mogą pomóc w poszukiwaniach.

Jak powstał telefon?

116 000 Telefon w Sprawie Zaginionego Nastolatka i Dziecka ruszył 5 marca 2009 roku. Linia została uruchomiona w odpowiedzi na dyrektywę Komisji Unii Europejskiej, która zarezerwowała 116 000 jako wspólny numer dla całej Unii Europejskiej w sprawie zaginionych dzieci.

W 2010 r. specjaliści ITAKI otrzymali za jego pośrednictwem 277 zgłoszeń zaginięć nieletnich. Aż 240 spraw udało się rozwiązać!

KAŻDY RODZIC MOŻE POMÓC W POSZUKIWANIACH!

Kupując charytatywną poduszkę – niezapominajkę można wesprzeć działanie bezpłatnego telefonu 116 000 w sprawie zaginionego nastolatka i dziecka. Dzięki wpływom ze sprzedaży poduszek możliwe będzie dalsze działanie telefonu 116 000, pod którym można w każdej chwili, 24 godziny na dobę, całkowicie bezpłatnie uzyskać pomoc i poradę.

Poduszki dostępne są w serwisie Allegro. Szczegóły na www.zaginieni.pl/niezapominajka.

Dlaczego niezapominajka?

Kwiat Niezapominajki to symbol Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, który jest obchodzony na całym świecie 25 maja każdego roku. Jest to dzień szczególnej pamięci o zaginionych dzieciach i okazja do przypominania, jak zmniejszyć ryzyko zaginięcia i co zrobić, jeśli do niego dojdzie. Charytatywne poduszki – niezapominajki Fundacji ITAKA dedykowane są głównie dzieciom, którym należy się szczególna opieka podczas nadchodzących wakacji.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.