Kategorie
Recenzje

Czapki i chusty hand made Marlena Dittrich For Kids

Wiosna (na razie tylko w kalendarzu;) zawitała także do naszych szaf! Pojawiło się w nich więcej kolorowych ubrań i dodatków, lekkich i zwiewnych, choć wiosną – nadal ciepłych. Redakcyjne dzieci noszą czapki i chusty od Marlena Dittrich For Kids.

marlena1

Dodatki w żywych kolorach

Ciepłe miesiące rządzą się swoimi prawami. Nadal lubimy stonowane kolory i to one dominują w szafach dzieci, jednak znalazło się więcej miejsca na kolor. Czapka od Marlena Dittrich For Kids jest rewelacyjna. Dzięki temu, że jest wykonana z jersey’u, pasuje na główkę niemowlaka i przedszkolaka. Zawsze powraca do swojego pierwotnego kształtu, nawet po wielu praniach. Czapka nie ma lamówki, dzięki czemu na obwodzie delikatnie się wywija. Ma podłużny kształt, przypominający czapkę krasnala. Nie opina główki dziecka, raczej swobodnie ją otula.

marlena2

Chusta znakomicie sprawdza się podczas chłodnych wiosennych poranków. Miękkie warstwy: minky i bawełna, otulają szyję dziecka. Chusta ma na tyle duży rozmiar, że swobodnie zawiązana nie krępuje ruchów malucha. Większy rozmiar chusty pasuje nawet na osobę dorosłą. Jest dwustronna, można ją nosić eksponując jednokolorową warstwę minky bądź wielobarwną warstwę bawełnianą. Ważne, by po praniu rozwiesić chustę i czapkę. Jeśli jest taka potrzeba, można prasować bawełnę i jersey (w niskiej temperaturze).

marlena

Wzory wybierają dzieci

Marlenę, która szyje czapki i chusty, do szycia zainspirowały oczywiście dzieci, które uwielbiają wszystko, co wesołe i kolorowe. Na rynku brakowało jej czapek i chustek w tęczowych kolorach z ciekawymi motywami. Tak powstały pierwsze projekty, uszyte na 50-letniej maszynie babci Marleny. Marlena zawsze używa sprawdzonych materiałów, staranie wybieranych. Wszystkie chusty i czapy są najpierw testowane na jej własnych dzieciach. Często to dzieci wybierają motywy i wzory – noszą to, co im się podoba.

Czapki i chusty Marlena Dittrich For Kids:

  • czapki są wykonane z jersey’u, natomiast chusty to połączenie certyfikowanej bawełny i tkaniny minky (poliester),
  • są estetycznie wykończone,
  • dają ciepło (ważne, gdy poranki i wieczory są chłodne),
  • są elastyczne, a dzięki temu dobrze przylegają do głowy i szyi dziecka,
  • rosną razem z dzieckiem i posłużą przez kilka sezonów,
  • czapki są dostępne w uniwersalnym rozmiarze od 0 do ok. 8 lat (zwykle pasują też na starsze dzieci), natomiast chusty są dostępne w dwóch rozmiarach – dla młodszych i starszych dzieci,
  • są wykonywane na indywidualne zamówienie, więc jest spora szansa, że nasz zestaw będzie wyjątkowy i niepowtarzalny!
marlena5
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.