Kategorie
Rodzina

Czego dzieci uczą się od zwierząt?

Nasze dzieci obejrzały film „Ozzy”. Były bardzo podekscytowane – mogły obejrzeć film, którego jeszcze nie ma w kinach! Oczywiście od razu zrodziła się dyskusja o zwierzętach – dlaczego są dla nas takie ważne, co my możemy im dać, ale także co istotnego dostajemy od nich. Zwierzęta mogą być bowiem świetnymi nauczycielami!
A propos – na „Ozziego” zapraszamy do kin już w ten piątek!

1. Bezwarunkowej miłości

Przywiązanie czworonoga (zwłaszcza psa) jest absolutne i bezwarunkowe. Okazuje to na każdym możliwym kroku: merdanie ogonkiem, radosne szczekanie, gdy właściciel wraca do domu, lizanie – wszystko to, by okazać swoją miłość i radość z jego obecności.

Uwaga! Reklama do czytania

PREMIERA
Piękne, bliskościowe wierszyki na dobranoc

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

2. Bezgranicznego zaufania

Pies ufa swemu panu. Wierzy, że człowiek będzie się o niego troszczył, karmił go, chronił i dbał o jego potrzeby. Jego przetrwanie zależy od człowieka. Ludzie, żeby przetrwać, także potrzebują innych ludzi. Umiejętność zaufania i bycia godnym zaufania to ważna życiowa lekcja.

3. Odpowiedzialności za żywą istotę

Przetrwanie zwierzaka zależy od naszej opieki: trzeba go nakarmić, napoić, wyprowadzić na spacer. Pamiętajmy jednak, że jeśli zdecydujemy się na nowego domownika, nie można pociągać dziecka (nawet w wieku nastoletnim) do odpowiedzialności za niego i liczyć na to, że w całości przejmie opiekę nad zwierzakiem.

4. Szacunku

Zwierzak nie jest prezentem, nagrodą ani zabawką. Jest żywa istota, która czuje, ma swoje potrzeby i wymaga troski oraz uważnego traktowania.

5. Akceptacji

Charakter zwierzaka i jego temperament mogą odbiegać od naszych oczekiwań. Wzięcie czworonoga pod swój dach wymaga otwartości i akceptacji, nawet gdy rzeczywistość będzie się rozmijać z naszymi oczekiwaniami.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=eOlsUtZYFxE” maxwidth=”1100″]

Ozzy to piesek rasy beagle, najlepszy przyjaciel swojej małej właścicielki, z którą łączy go wyjątkowa relacja. Ozziego czeka prawdziwa szkoła przetrwania, kiedy rodzina wyjeżdża w daleką podróż i piesek trafia do hotelu dla zwierząt…

Jesteście ciekawi co będzie dalej? Zapraszamy do kin już od piątku!

Uwaga! Reklama do czytania

Seria: Niegrzeczne książeczki

Niegrzeczne dzieci? Nie ma czegoś takiego!

Wierszyki bliskościowe

Przytulaj, głaszcz, obejmuj, bądź zawsze blisko.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.