Kategorie
Recenzje

CzuCzu Safari – puzzle dla 3-latka

Jakie powinny być puzzle, by przypasować trzylatkowi i nie wylądować w kącie z prędkością światła? CzuCzu w tej kwestii trafia w dziesiątkę, proponując barwnie zilustrowane, solidne puzzle, dostosowane poziomem trudności do dziecka, które pierwsze trzyelementowe układanki ma już za sobą.

Teraz przyszła pora na Safari. Wyzwanie, które może okazać się fascynującą przygodą, rozwijającą dziecięcą kreatywność, koncentrację i stymulującą pracę całego mózgu.

Na sawanie jest wesoło. Mnóstwo zwierząt psoci wkoło:

Małpka, zebra, surykatki i żyrafy w śmieszna łatki.

Słonik, hipcio i krokodyl brodzą w wodzie dla ochłody.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Mniej więcej w taki sposób zaczyna się właśnie zabawa z puzzlami CzuCzu. Moc wrażeń, jakie gwarantują bohaterowie tych barwnych puzzli, daje sporo motywacji do układania i wspólnego opowiadania sobie, co też poszczególne zwierzaki wyprawiają na danej ilustracji.

czuczu8

A historii kryje się tu co niemiara: splątane długimi szyjami żyrafy, wąż otulający drzewo (czyżby polował na papugę?) i wielki słoń, na którego grzbiecie spoczywa śpiące maleństwo. Skąd ono się tam wzięło i czy jest mu wygodnie? To tylko kilka pytań, na które możemy wspólnie z dzieckiem odpowiedzieć, układając puzzle CzuCzu.

Puzzle Safari przeznaczone są dla dzieci powyżej trzeciego roku życia i składają się z 40. dużych elementów, wyciętych z naprawdę solidnej tektury, pokrytej barwnym drukiem.

czuczu-safari6

Są świetnie zilustrowane i doskonale wpasowują się w gust kilkuletniego malucha, ciesząc jego zmysł wzroku i ucząc wielu praktycznych rzeczy:

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!
  • układając puzzle dziecko naturalnie stymuluje pracę mózgu. Trenuje pamięć, uczy się rozpoznawania kształtów i logicznego myślenia,
  • puzzle to również doskonałe ćwiczenie dla małej motoryki, bo dziecko – chwytając i dopasowując właściwy element obrazka, trenuje chwytność palców i precyzję ruchów,
  • to trening koncentracji, który kształtuje postrzeganie przestrzenne. Wyobraźnia przestrzenna jest natomiast istotnym elementem rozwoju kompetencji matematycznych i technicznych,
  • puzzle przygotowują dziecko do nauki czytania i pisania. Dzieci ćwiczą angażowanie się i cierpliwość, które – jak wiadomo – przydadzą w szkole,
  • zabawa puzzlami rozwija w dziecku wiarę we własne możliwości oraz wzmacnia myślenie przyczynowo-skutkowe,
  • puzzle uczą kontroli błędów. Dziecko samo osądza, co zrobiło źle i koryguje to tak, aby zostało wykonane prawidłowo.
czuczu-safari5

Edukacyjna rozrywka za mniej niż 30 złotych, która wciąga, angażuje i świetnie bawi, również starsze dzieci? CzuCzu kolejny raz pokazuje, że doskonale wie, jak na dłuższą chwilę wciągnąć malucha w zabawę, dając rodzicowi moment wytchnienia i odpoczynku. Usiądź z kubkiem kawy w fotelu i spójrz, jak wiele frajdy sprawia twojemu dziecku układanie puzzli. A potem przypomnij sobie, jak sam w dzieciństwie lubiłeś to robić. I jak wiele radości sprawiało ci dopasowywanie porozrzucanych elementów w spójną całość. Czy to nie jest piękne, że właśnie te najbardziej klasyczne zabawki sprawdzają się w przypadku kolejnych pokoleń?

czuczu-safari8
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.