Kategorie
produkty rzeczy dla dzieci

Czy bajki mogą pomóc? Tak naprawdę pomóc?

A gdyby tak wybrać się w podróż dookoła świata i posłuchać bajecznych opowieści z najodleglejszych zakątków naszego globu? „Bajkowy efekt domina” to książka i audiobook, która umożliwia podróżowanie z pozycji kanapy. Taka, która uczy, bawi i… pomaga, bo dochód z jej sprzedaży w całości przeznaczony zostanie na podopiecznych Fundacji Radia ZET. Swoją małą cegiełkę dołożyliśmy też my – serwis Dziecisawazne.pl oraz sklep Natuli.pl, jako partnerzy całej akcji.

17 fascynujących opowieści, a każda z nich przenosi w odległy zakątek świata – do Kambodży, Ugandy, Gruzji, Nikaragui i… Polski. Czytane przez dzieci i znane gwiazdy, jak Piotr Fronczewski, Agnieszka Dygant, Beata Pawlikowska czy Szymon Majewski, zadziwiają swoją mądrością i kryją w sobie nienachalny przekaz, że życie to fantastyczna przygoda, którą możemy przeżywać wspólnie z innymi. Wystarczy tylko uruchomić w sobie empatię i słuchać, jak wokół nas dzieją się cuda.

Dominika Kulczyk z Kulczyk Foundation, która wydała książkę wraz z płytą podkreśla, że to wielka dziecięca literatura. Taka, dzięki której można się wiele nauczyć, ale też pomóc najbardziej potrzebującym. Dzięki funduszom pozyskanym ze sprzedaży tej pozycji mali pacjenci Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi otrzymają kardiomonitory – urządzenia niezbędne, by umożliwić im szybki powrót do zdrowia. Niewielkim kosztem, sięgającym 9,99 zł można więc, kolektywnie, zrobić coś wielkiego. Zupełnie jak bohaterowie bajkowych opowieści, którzy przekonują się na własnej skórze, że warto współpracować. Tylko w ten sposób można bowiem zmieniać świat na lepsze.

Czym gruziński Kopciuszek różni się od tego, którego znaliśmy do tej pory? Czy mały, rezolutny Piotruś musi być taki, jakim chcieliby go widzieć inni, czy też może być sobą? Czy filipińska księżniczka będzie w stanie zmierzyć się z trudną sytuacją i dokonać mądrego wyboru? Czy zwycięży mądrość, troska, dobroć i czy zwycięży życie? Wszystkie te historie to wyjątkowa podróż przez emocje, które targają nami na co dzień. To również hołd w stronę wielokulturowego świata, w którym różne tradycje spotykają się, by nieść pomoc małym potrzebującym. Z takich spotkań rodzą się rzeczy wielkie. Jak „Bajkowy efekt domina”, który może być dziś nadzieją na bardziej empatyczną cywilizację jutra. W której ból i cierpienie innych nie zostaną pozostawione same sobie. Taką, w której 9,99 zł w kupie zdziała prawdziwe cuda, pomagając tym, którzy dziś tej pomocy potrzebują najbardziej.

Patronat nad projektem objął Rzecznik Praw Dziecka. Jego merytoryczną stroną zajęli się specjaliści z Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wesprzyj nas i dołącz do grona tych, którzy pomagają. Czekamy na ciebie!

Płytę możecie kupić na natuli.pl – Bajkowy Efekt Domina

Koszt płyty wraz z wysyłką – 14,99.
Uwaga! Każde zamówienie, w którym znajdą się dowolne dwie książki dla dzieci lub/i rodziców  wysyłamy ZA DARMO. Wystarczy wpisać w koszyku zamówień kod: “lubieczytac

Autor/ka: Justyna Urbaniak

Piszę zawodowo, prywatnie jestem matką i kurą domową. Z wykształcenia - nauczycielką polonistką, z przekonania - antypedagogiem. Aktualnie, oprócz pisania, dokształcam się w zakresie edukacji alternatywnej, Porozumienia Bez Przemocy, gotowania. Ostatnio również bloguję: http://justynaurbaniak.natemat.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *