Kategorie
Polecamy

Czy basen stelażowy dla dziecka jest bezpieczny?

Baseny stelażowe są coraz częstszym elementem wyposażenia wybieranym do przydomowych ogrodów przez rodziny z dziećmi. To nie tylko wspaniały sposób na letnią ochłodę, ale również akcesorium, które zapewni zarówno naukę, jak i zabawę

Czy basen stelażowy dla dziecka jest bezpieczny?

Baseny stelażowe są coraz częstszym elementem wyposażenia wybieranym do przydomowych ogrodów przez rodziny z dziećmi. To nie tylko wspaniały sposób na letnią ochłodę, ale również akcesorium, które zapewni zarówno naukę, jak i zabawę. Często jednak rodzice martwią się, czy basen stelażowy jest odpowiednim wyborem dla dzieci, gdyż obawia się braku bezpieczeństwa podczas wodnych szaleństw. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by nasz zakup nie tylko był bezpieczny dla naszych pociech, ale posłużył nam przez wiele lat.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Czy basen stelażowy jest bezpieczny dla najmłodszych?

W przypadku basenów stelażowych często problemem jest odpowiedni rozmiar. Dla dzieci odpowiednie będą małe baseny stelażowe. Pozwalają one na bezpieczną kąpiel dla maluszków od 2 roku życia. Aby dziecko mogło z niego korzystać, powinien posiadać on nie więcej niż 80 cm głębokości. Bezpieczny basen stelażowy musi mieć również zabezpieczenie ścianek w postaci miękkiego poszycia oraz zabezpieczeń gumowych na stelażu przy wyjściu. Bezpieczny basen stelażowy musi posiadać także wejście w postaci stabilnej drabinki. Małe baseny stelażowe często posiadają również wygodne schodki z poręczą, po których bez problemu mogą wspinać się najmłodsi. Tanie baseny ze stelażem nie mają takich zabezpieczeń, dlatego powinniśmy wybierać modele, które są znacznie trwalsze i nieco droższe. Baseny dla dzieci stelażowe z Dollo.pl mają najczęściej okrągły kształt oraz są znacznie mniejsze. Zazwyczaj ich wymiary wynoszą 200 cm na 80 lub 90 cm głębokości. Jednak bez względu na głębokość basenu, pamiętajmy, że zawsze musimy pilnować nasze pociechy w trakcie kąpieli, gdyż nawet bardzo płytkie baseny dmuchane mogą być niebezpieczne dla maluszków.

Jak wybrać bezpieczny stelaż?

Dzieci uwielbiają pływać w basenie wraz z rodzicami, dlatego jego stelaż może być narażony na duże przeciążenia. Warto wybrać droższe baseny stelażowe dla dzieci, które posiadają specjalny stelaż wykonany ze stali nierdzewnej. Jest ona dodatkowo galwanizowana, by był on jeszcze bardziej odporny na przeciążenia, ale również na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Odpowiednio wykonany stelaż potrafi być odporny na duże obciążenia, jest także chroniony przed wilgocią oraz niskimi temperaturami.Dzieci uwielbiają pływać w basenie wraz z rodzicami, dlatego jego stelaż może być narażony na duże przeciążenia. Warto wybrać droższe baseny stelażowe dla dzieci, które posiadają specjalny stelaż wykonany ze stali nierdzewnej. Jest ona dodatkowo galwanizowana, by był on jeszcze bardziej odporny na przeciążenia, ale również na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Odpowiednio wykonany stelaż potrafi być odporny na duże obciążenia, jest także chroniony przed wilgocią oraz niskimi temperaturami.

Pokrycie basenu — które najlepsze?

Duże obciążenia w basenie stelażowym są niezwykle częste, dlatego istotnym elementem jest jego odpowiednie pokrycie. Najlepiej, by było ono wykonane z PVC, który jest materiałem odpornym na przetarcia i wysokie temperatury. Wytrzymuje on również przeciążenia, nawet w momencie, kiedy basen jest całkowicie wypełniony wodą. Ma również dużą odporność na promieniowanie słoneczne.

Jak sprawić, by basen stelażowy dla dzieci był bezpieczny?

Baseny stelażowe dla dzieci, a także klasyczne baseny stelażowe do ogrodu powinny być przez nas odpowiednio konserwowane za pomocą środków z chlorem. Dodatkowo z basenu musimy wyciągać na bieżąco wszystkie zanieczyszczenia w postaci liści czy gałęzi. Baseny stelażowe Intex o mocnej konstrukcji posiadają w zestawie pompę z filtrem, który pozwala na wychwytywanie największych zanieczyszczeń. Dzięki temu możemy cieszyć się przefiltrowaną wodą, odpowiednią dla najmłodszych. Baseny stelażowe mogą być również czyszczone za pomocą specjalnego odkurzacza, który pozwoli nam pozbyć się niebezpiecznego brudu Przy długim użytkowaniu w ciągu lata, ważna jest wymiana wody oraz sprawdzanie stanu filtra, umieszczonego w pompie. Powinien on być zmieniany co najmniej raz na pół roku, ale warto przeczytać zalecenia producenta. Filtr w pompie może być wymieniany samodzielnie. Pozwala to na swobodną i bezpieczną zabawę pod czujnym okiem dorosłego. Doskonałym wyborem, który pozwoli nam uniknąć największych zanieczyszczeń, jest pokrywa do basenu. Powinniśmy przykrywać nią akcesorium za każdym razem, gdy kończymy jego użytkowanie. Jest to stosowane zwłaszcza na noc, gdy chcemy uniknąć wpadania do wody owadów czy liści.

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.