NOWOŚĆ: Rozwój seksualny dzieci
| Czy dzieci par homoseksualnych są zdrowsze?

Czy dzieci par homoseksualnych są zdrowsze?

Dzieci wychowywane w związkach kobiet homoseksualnych mają mniej problemów  z zachowaniem niż ich rówieśnicy z rodzin heteroseksualnych – podają badania opublikowane w specjalistycznym piśmie “Pediatrics”).

Wnioski opatro o wyniki testów powszechnie używanych do pomiaru behawioralnych i społecznych problemów dzieci, takich jak: lęk, depresja, agresywne zachowania i kompetencje społeczne. Okazało się, że dzieci wychowywane w związakach homoseksualnych rzadziej łamały zasady społeczne, rzadziej wykazywały skłonności do zachowań agresywnych i lepiej radziły sobie w nawiązywaniu kontaktów z innymi. Wywiady z matkami przeprowadzano w okresie ciąży lub w procesie zapłodnienia i później, gdy dzieci były w wieku: 2, 5, 10 i 17 lat.

Badania rozpoczęły się w 1986 roku i trwały 25 lat, a wzięło w nich udział 78 kobiet i ich dzieci. Finansowane były głównie przez homoseksualistów, biseksualistów i transseksualistów. Dla niektórych jest to wystarczający powód, by uznać je za nieobiektywne. Dr Nanette Gartrell – autor badania – napisał, że “źródła finansowania nie odgrywały żadnej roli w projektowaniu lub przeprowadzeniu badań.”

Szacuje się, że w Polsce w związkach homoseksualnych wychowuje się od 50 do 75 tysięcy dzieci i wciąż brakuje prawnych regulacji dotyczących sprawowania nad nimi opieki. W przypadku, śmierci biologicznej matki, jej partnerka nie przejmuje praw do opieki.

www.cnn.com


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Poronienie to strata, która zasługuje na żałobę

Juul na poniedziałek, cz. 103 – Zadaniem nauczycieli jest przewodzić w dialogu z uczniami i rodzicami

W jaki sposób technologia może wspierać edukację?

Przejdz do: