Kategorie
Ekowiadomości

Czy jesteś zrelaksowaną mamą?

Uważasz, że masz za mało czasu dla swoich dzieci? Czujesz się winna? Uważasz, że powinnaś robić wszystko lepiej? Takie dylematy dotykają coraz większej liczby kobiet. Niedościgniona wizja idealnej matki poświęcającej się dla swojego potomstwa zderza się z szarą rzeczywistością, pełną codziennych obowiązków, zmęczenia i emocji, z którymi nie zawsze sobie radzimy

Uważasz, że masz za mało czasu dla swoich dzieci? Czujesz się winna? Uważasz, że powinnaś robić wszystko lepiej? Takie dylematy dotykają coraz większej liczby kobiet. Niedościgniona wizja idealnej matki poświęcającej się dla swojego potomstwa zderza się z szarą rzeczywistością, pełną codziennych obowiązków, zmęczenia i emocji, z którymi nie zawsze sobie radzimy.

Wiele matek czuje społeczną i medialną presję by odsunąć na dalszy plan swoje własne potrzeby, podczas gdy z ulicznych billboardów spoglądają na nie uśmiechnięte modelki, których wizerunki wyznaczają współczesny kanon kobiecości.

Ta rozbieżność oczekiwań wobec współczesnych kobiet, nierzadko wsparta ich własnym przeświadczeniem o konieczności perfekcyjnego wypełniania zadań matki, żony i pracownika, stanowi źródło stresu i obniżenia poczucia własnej wartości. Negatywna samoocena odbija się na kontaktach z ludźmi, szczególnie zaś najbliższymi. Mimowolnie dziecko staje się głównym odbiorcą emocji swojej mamy i jej stosunku do świata. A przecież towłaśnie ona jest jego pierwszym wzorcem, źródłem siły i wsparcia w rozwoju i wkraczaniu w dojrzałość.

Jeżeli jesteś zestresowaną mamą i chcesz to zmienić, to ta informacja jest właśnie dla ciebie.
Już niedługo każda kobieta, która będzie chciała poprawić swoje relacje z dzieckiem, będzie mogła uczestniczyć w warsztatach znanego psychoterapeuty i trenera Wojciecha Eichelbergera… on-line! Już w przyszłym roku ukaże się multimedialny program treningowo-edukacyjny „Zrelaksowana mama„. Panie, które zdecydują się wziąć udział w programie, odbędą przez internet szereg różnorodnych ćwiczeń i poznają fachową wiedzę, która pomoże im zobiektywizować wizję własnego macierzyństwa. Poprzez zmianę swojego nastawienia i samoakceptację nauczą się czerpać radość z kontaktu z dzieckiem, który zamiast powodować frustrację, stanie się źródłem poczucia spełnienia i szczęścia.

„Zrelaksowana mama” to trening uważności w kontakcie z dzieckiem, trening nowatorskich form kontaktu i zabawy z dzieckiem, pomoc w zarządzaniu czasem w domu i w pracy.

Kurs pomoże zmniejszyć napięcia i poczucie winy związane z tzw. „brakiem czasu” dla dzieci, zwiększyć satysfakcję czerpaną z przebywania i kontaktu z dziećmi, zwiększyć wiarę w sukces wychowawczy.

Projekt przygotowywany jest przez firmę POSITIVE LIFE Sp z o.o., a współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8.1. 

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.