Kategorie
Artykuł sponsorowany

Czy wakacje poza sezonem letnim to dobry pomysł?

Wakacje poza sezonem letnim to forma urlopu, na którą Polacy decydują się dość rzadko. Warto jednak zmienić przyzwyczajenia i wybrać się na wyjazd jesienią lub wiosną. Wakacje w tym czasie mają sporo atutów. Na takim urlopie można zaoszczędzić, a także zaznać nieco spokoju. W końcu po sezonie na wakacjach nie będzie tak dużo turystów, jak w trakcie lata.

Gdzie udać się na urlop poza sezonem wakacyjnym?

W powszechnej świadomości oraz społecznej praktyce utarło się, że wakacyjny wyjazd powinien przypadać na okres letni. Jednak jest kilka powodów, dla których warto zmienić ten zwyczaj. Planując urlop, dobrze jest wiedzieć, że istnieją kierunki idealne na wakacje późną jesienią lub wczesną wiosną.

Znakomitym przykładem są tutaj państwa afrykańskie lub wyspy, które znajdują się w podobnym obszarze klimatycznym. Przykładowo jesienna wycieczka do Kenii lub na Zanzibar może być o wiele bardziej przyjemna niż letnia podróż w tamte rejony. Po tradycyjnym sezonie wakacyjnym temperatura nieco spadnie, ale wciąż będzie utrzymywać się na poziomie 30-kilku stopni. Urlopowicz nie doświadczy więc wyczerpujących upałów, a przyjemnego ciepła.

Na późne wakacje można też wybrać się w nieco bliższe rejony. Europa w kolorach jesieni wygląda całkiem inaczej niż podczas lata. Sardynia, Wyspy Kanaryjskie, Malta czy wybrzeże Czarnogóry to doskonałe miejsca na jesienny urlop. Warto też pamiętać, że sama Polska ma o tej porze dużo uroku. Wyjazd w Bieszczady, na Kaszuby lub nawet nad Bałtyk będą ciekawą odskocznią od jesiennej chandry. Co prawda, polska pogoda bywa kapryśna, ale piękne, kolorowe pejzaże mogą zrekompensować brak ciepła.

Jakie są zalety wyjazdu na wakacje późną jesienią?

Urlop po tradycyjnym sezonie wakacyjnym jest atrakcyjny pod wieloma względami. Do podstawowych atutów jesiennego wyjazdu należy zaliczyć ograniczony ruch turystyczny. Mniejsza liczba urlopowiczów sprawia, że dojazd do miejsca docelowego jest łatwiejszy oraz szybszy. Poza tym można dzięki temu uniknąć tłumów i to nawet w najpopularniejszych lokalizacjach urlopowych.

Dodatkową zaletą wyjazdu późną jesienią jest to, że wraz z końcem wakacji zaczynają spadać ceny. Można w ten sposób oszczędzić zarówno na zakwaterowaniu, jak i wyżywieniu czy nawet transporcie publicznym. Warto pamiętać, że koszt biletów lotniczych po okresie letnim potrafi bardzo zmaleć. W ten sposób linie przewozowe starają się przyciągnąć klientów, którzy zdecydują się na wyjazd w końcówce roku.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.