Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Jak ubrać dziecko, by nie zmarzło na spacerze?

Z dnia na dzień coraz zimniej a do pierwszych ciepłych, wiosennych dni jeszcze sporo czasu. Jednak mimo ujemnej temperatury na dworze trzeba wyjść z dziećmi choćby na krótki spacer. Podpowiadamy jak ubrać szkraba, aby było mu wygodnie i ciepło podczas zabawy w chłodniejsze dni.

Na początek buty

Wybierając się na spacer, niezależnie od pory roku, należy założyć dziecku odpowiednie obuwie. Buty dziecięce zimowe muszą być wygodne, ciepłe i bezpieczne. Warto zwrócić uwagę na to, aby buty dla malca były nieco większe, niż w przypadku obuwia na jesień. Zimą często zakłada się dzieciom dodatkowe skarpetki, przez co wielkość stopy znacznie się zwiększa. Dopasowane buciki mogą okazać się wówczas za małe i spacer nie będzie zbyt przyjemny. Wybierając buty dla szkraba warto pamiętać, aby posiadały one głęboki bieżnik, który będzie zapobiegał przewracaniu się na śliskich powierzchniach. Cholewka zimowych butów powinna sięgać powyżej kostek i musi mieć wewnątrz ocieplenie w formie futerka lub specjalnej wyściółki. Wybierając buty dla swojej pociechy należy również zwrócić uwagę na zapięcie. Najlepiej wybierać buty rozpinane, ponieważ łatwiej je zdejmować. Kupując buty dla dziecka warto postawić na modele znanych i sprawdzonych marek obuwniczych, które można nabyć np. w sklepach stacjonarnych lub w e-sklepie sieci CCC.

Uwaga! Reklama do czytania

Smok

Czy zawsze trzeba się dzielić? NIE!

Błoto

Czy dziewczynkom nie wolno tego co chłopcom? NIE!

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Ubranie na cebulkę

W zimowe dni najlepiej sprawdza się ubieranie dziecka na cebulkę. Kiedy malcowi jest za ciepło można zdjąć jedną warstwę odzieży a w przeciwnym wypadku dodać kolejną. Idąc na spacer z dzieckiem bardzo ważne jest, aby miało ciepłą kurtkę. Najlepiej wybrać model nieco dłuższy, aby zakrywał mu pupę. Dzięki temu podczas zabawy szkrab będzie miał zawsze zakryte plecy i nie będzie narażony na choroby związane z przemarznięciem np. na problemy z pęcherzem, które często doskwierają maluchom. Warto też pamiętać o ciepłych spodenkach. Jeśli w szafie brakuje ocieplanych spodni doskonale zastąpią je zwykłe dżinsy pod którymi znajdą się rajstopki lub kalesony. Na koniec trzeba pamiętać o czapce, szaliku i rękawiczkach. Dzięki nim zabawa w śniegu nie będzie straszna nikomu.

Każda pora roku ma swoje wady i zalety – także zima. Mroźne i śnieżne dni to czas, kiedy dziecko nie powinno siedzieć w domu przed telewizorem ale wyjść i bawić się z rówieśnikami. Aby jednak zabawa była bezpieczna dla zdrowia szkraba trzeba zadbać o odpowiedni strój. Malec musi być ubrany ciepło, ale nie powinien być przegrzewany. Powinien mieć czapkę na głowie, szalik na szyi a na rękach rękawiczki. Bardzo ważne jest również dobranie odpowiedniego obuwia, które musi być ciepłe, wygodne i praktyczne. Dobrze jeśli cały strój malca jest wodoodporny, ponieważ zmniejszy to ryzyko przemoknięcia podczas zabawy w mokrym śniegu. Ubierając dziecko na każdy spacer, niezależnie od pory roku, warto pamiętać, aby strój był odpowiedni do panujących warunków pogodowych, ponieważ właśnie taki pozwala dziecku wygodnie i bezpiecznie czerpać radość z zabawy na dworze.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.