Kategorie
Recenzje

„Czytam sobie” – 7 nowości książkowych dla dzieci od 4 do 8 lat

Po co dzieci czytają? Dla rozrywki, z ciekawości, dla zabawy… Ale czy wiecie, że czytanie uruchamia w mózgu te same obszary, które pobudzane są podczas przeżywania zdarzeń w realnym świecie? Czytanie to prawdziwy trening głowy i serca.

Czytając o pokonywaniu słabości, spełnianiu marzeń i sięganiu gwiazd, dzieci wzmacniają poczucie własnej wartości. Wspierajmy więc czytanie, podsuwajmy maluchom piękne i mądre książki – na przykład z nowościami z serii „Czytam sobie”, która wychowała już wielu zapalonych czytelników. 

POZIOM 1 – Składam słowa (dla dzieci 4-6 lat, które uczą się czytać wyrazy): duże litery, prosty tekst dostosowany do umiejętności dzieci, piękne ilustracje i wciągające historie

Dobranocka dla Batmana

Wszyscy znamy Batmana. To prawdziwy heros, który co wieczór ratuje świat. A co mogą zrobić mali chłopcy i dziewczyny, którzy także chcą zostać bohaterami? Pełna humoru opowiastka dla dzielnych dzieci, którym marzy się pomaganie bliskim. Autor Marceli Szpak, to prawdziwy specjalista od Batmana, a za ilustracje odpowiada gwiazda komiksowej kreski, czyli Ethen Beavers.

Wielki skarb

Seria „Czytam sobie EKO” wprowadza dzieci w świat ekologii, oszczędzania zasobów i dbania o naszą planetę. Na początek woda. Skąd się bierze? Czy może się skończyć? I czy to możliwe, że zwykła woda to prawdziwy skarb? Ważny temat podany w sposób odpowiedni dla maluchów, a do tego piękne ilustracje Zofii Różyckiej. 

Awantura w śmietniku

To kolejna propozycja z serii „Czytam sobie EKO”. Czy recykling może być ciekawy? O co w ogóle chodzi z tymi śmieciami? Tego dowiemy się, kiedy na śmietniku wybuchnie wielka awantura. Jak pogodzić rozzłoszczone śmieci? Trzeba je sprytnie… porozdzielać.

POZIOM 2 – Składam słowa (dla dzieci 5-7 lat, które opanowały sylabizowanie) tekst na 800-900 słów, napisany przystępnym językiem, zabawne dialogi

Fafik i futerał

Fafik to piesek-znajda, ukochany pupil małej Nelki. Pewnego dnia dziewczynka postanawia oprowadzić go po wszystkich swoich ulubionych miejscach. Nie przewidziała jednak jednego: piesek, zachwycony masą nowych zapachów, rozpływa się w powietrzu. Co się stało z Fafikiem? Czy Nelka odnajdzie przyjaciela? Za tekst i urocze ilustracje odpowiada Dorota Łoskot-Cichocka.

Misja Inspektora Maskonura

Książka z serii „Czytam sobie EKO” dla nieco starszych czytelników. Towarzyszymy w niej agentowi do zadań specjalnych w nadmorskiej misji. To on chroni ptaki przed plastikowym niebezpieczeństwem. Dzięki tej książce każdy mały czytelnik zapragnie być agentem i chronić plaże i dziką przyrodę. Tekst Zofii Staneckiej, autorki kultowej „Basi”, czyta się znakomicie, a ilustrował go wielokrotnie nagradzany Maciej Blaźniak.

POZIOM 3 – Połykam strony (dla dzieci 5-8, które czytają samodzielnie i chcą utrwalić swoje umiejętności)

Baba Jaga i Duch Puszczy

Książka z serii „Czytam sobie EKO” dla najbardziej doświadczonych czytelników, poprzez zabawną i wciągającą historię pokaże, jak ważne jest dbanie o środowisko i ochrona lasów. Każdy z nas może być eko, a przykładem na to jest nowoczesna Baba Jaga. Opowie o niej Zbigniew Dmitroca, autor słynnej „Baby Jagi na deskorolce”. 

Dziadek do orzechów

Znana i lubiana przez dzieci Ewa Nowak snuje opowieść o małej baletnicy. Marysia sumiennie trenuje w szkole baletowej i marzy o wielkiej scenie. Pewnego dnia zostaje ogłoszony nabór do przedstawienia „Dziadek do orzechów”. Ciekawe, jak pójdzie Marysi? Czy spełni swoje marzenia? Zwróćcie uwagę na subtelne ilustracje Ewy Beniak-Haremskiej.

Jak widzicie, seria „Czytam sobie” powraca w wielkim stylu – każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie. Podobno jej pierwsi czytelnicy są już dziś licealistami! 

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.