Ciężarne kobiety z Małopolski mogą urodzić dziecko w iście domowych warunkach. W krakowskim Szpitalu im. Ludwika Rydygiera od 1 grudnia 2013 roku porody mogą odbywać się w Przyszpitalnym Domu Narodzin, czyli w wyodrębionej przestrzeni budynku szpitalnego, z dala od zgiełku typowego dla przestrzeni medycznej.

Książki o rozstaniu i rozwodzie: wsparcie dla dzieci i dorosłych
Książki o rozstaniu i rozwodzie dostępne w naszej księgarni mają na celu wspieranie całej rodziny. Bez względu na wiek, każdy członek rodziny znajdzie tutaj coś, co pomoże mu lepiej zrozumieć własne uczucia i odnaleźć nową równowagę. Dzięki literaturze można odkryć, że nawet po rozstaniu możliwe jest stworzenie szczęśliwego, pełnego wsparcia środowiska dla dziecka.
Dom Narodzin coraz popularniejszy wśród ciężarnych
Kameralna atmosfera oraz warunki zbliżone do domowych sprawiają, że poród staje się dla kobiety wydarzeniem wyjątkowym, intymnym, mistycznym i przebiega w naturalnym rytmie, bez pośpiechu. Niestety, o takie komfortowe warunki nadal jest trudno na oddziałach położniczych. Kobiety decydujące się na poród w Domu Narodzin odczuwają komfort psychiczny, ponieważ w przypadku jakichkolwiek komplikacji można szybko położyć pacjentkę na szpitalnym łóżku i udzielić fachowej pomocy zarówno matce, jak i dziecku.
Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny
Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Cesarskie cięcie i poród po cięciu cesarskim
Pomoc i wsparcie przy CC i VBAC
Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli
Wiele przyszłych mam marzy o porodzie domowym, ale na drodze do realizacji takiego planu staje najczęściej troska o zdrowie dziecka i własne oraz świadomość, że to niestety wciąż działanie na granicy prawa. Przyszpitalny Dom Narodzin jest odpowiedzią na potrzeby wielu z nich. Do Domu Narodzin można przyjść z własną położną.
Więcej informacji: rydygierkrakow.pl
1 odpowiedź na “Dom Narodzin w Krakowie”
Poród domowy nigdy w Polsce nie był na granicy prawa… to duża dezinformacja, standardy okołoporodowe z kwietnia 2011 jeszcze ugruntowały porody pozaszpitalne prawnie, są tam jasno określone warunki potrzebne by rodzić pozainstytucjonalnie. A bezpieczeństwo jest również dobrze zbadane i jest co najmniej takie jak w szpitalach… Warto spojrzeć na stronę fundacji Rodzić po ludzku…