Kategorie
Recenzje

Drewniana zabawka Zegar Pan Tic-Toc

Eko-sklep z zabawkami i akcesoriami dla dzieci Cretka.pl przysłał nam bardzo ciekawą zabawkę – drewniany Zegar Pan Tic-Toc marki Voila. To bezpieczna i kreatywna zabawka dla przedszkolaka i starszaka, która rośnie wraz z dzieckiem i do tego jest niezniszczalna

Eko-sklep z zabawkami i akcesoriami dla dzieci Cretka.pl przysłał nam bardzo ciekawą zabawkę – drewniany Zegar Pan Tic-Toc marki Voila. To bezpieczna i kreatywna zabawka dla przedszkolaka i starszaka, która rośnie wraz z dzieckiem i do tego jest niezniszczalna.

zegar

Zegar Pan Tic-Toc:

  • może być rozłożony i złożony ponownie na wiele sposobów, co pozwala na stworzenie wielu twarzy. W zestawie znajdują się: 2 rodzaje fryzur, 2 pary oczu, 2 typy nosów i buzi, 2 uszy i czapka;
  • wprowadza dziecko w świat cyfr, a w konsekwencji pomaga w nauce korzystania z zegara;
  • pomaga doskonalić zręczność manualną i logiczne myślenie;
  • to zabawka uniwersalna, świetny pomysł na prezent;
  • rośnie z dzieckiem, ponieważ dwulatek będzie pochłonięty składaniem i rozkładaniem zegara w rozmaity sposób, pięciolatek będzie poznawał cyfry, a siedmiolatek będzie bawił się wskazówkami próbując wskazywać konkretną godzinę.

Nauka przez zabawę

Zegar bardzo podoba się dzieciom w różnym wieku. Każde z nich odkrywa w nim coś innego, np. dwulatek traktuje zegar trochę jak klocki, próbuje zbudować z niego wieżę, z wiadomych względów właściwa kolejność poszczególnych elementów zegara go nie interesuje. Poza tym zauważy, że zabawka ma pluszowe uszy, a kapelusz przy poruszaniu wydaje dźwięki.

Czterolatek zwróci już uwagę na cyfry. Zwykle potrafi liczyć od zera do dziesięciu. Dzięki temu można bawić się z dzieckiem, a przy okazji wprowadzać w świat matematyki. Ja proszę córkę (ma 4 lata), by wskazywała mi daną cyfrę, z czasem zaczęłam prosić, by robiła to za pomocą wskazówek (które można montować i demontować, co może zrobić samo dziecko). Często porównujemy Pana Tic-Toca z prawdziwym zegarem (przystawiamy je do siebie). Zwracam dziecku uwagę na jego mechanizm działania, tłumaczę, w jaki sposób odmierzamy czas.

Dziecko chodzące do szkoły zna już zasadę działania zegara, zwykle w tym czasie ma już swój zegarek na ręce czy na ścianie pokoju i uczy się odczytywać godziny. Frajdę sprawi mu także składanie zegara, wybór fryzury czy miny.

Zawsze należy towarzyszyć dziecku w zabawie. Zegar jest wykonany z drewna i dlatego jest cięższy niż zabawki plastikowe. Dzięki mocnym nóżkom na płaskiej powierzchni nie przewraca się, ale już np. na łóżku czy grubym kocu, jest mniej stabilny.

Podsumowując, uważam, że zabawka Zegar Pan Tic-Toc jest godna polecania. Dlaczego? Ponieważ łączy naukę i zabawę, jest zrobiona z bezpiecznych materiałów (drewna kauczukowego) i przede wszystkim jest ciekawa dla dziecka.

Zegar jest produkowany w Tajlandii i przeznaczony dla dzieci od drugiego roku życia.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

1 odpowiedź na “Drewniana zabawka Zegar Pan Tic-Toc”

bardzo ciekawa zabawka :). Ale czy na pewno niezniszczalna? czy te drążki nie połamią się przy bardziej aktywnym dziecku :)?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.