Kategorie
Rodzina

8 ciekawych blogów kulinarnych

Każdemu rodzicowi zależy na tym, by jego dziecko było zdrowe i rozwijało się prawidłowo. Jednym z czynników, które warunkują zdrowy rozwój, jest odpowiednia dieta. Posiłki, które serwujemy naszej rodzinie, nie zawsze są zdrowe, choć z doświadczenia wiemy, że staramy się i jest coraz lepiej. Przepisy, które znajdziemy w książkach kucharskich naszych mam, ale i tych całkiem współczesnych, nie zawsze odpowiadają naszym założeniom związanym ze zdrowym odżywianiem. Na szczęście jest internet! A w nim kilka ciekawych blogów, na których znajdziemy przepisy na zdrowe, zbilansowane posiłki dla całej rodziny, dostosowane do wieku dzieci.

blogi-kulinarne

1. AmMniam

AmMniam.pl – to nasz człowiek! Magda, która prowadzi bloga, jest serdeczną przyjaciółką redakcji. Dlaczego lubimy AmMniam? To skarbnica znakomitych i przede wszystkim zdrowych przepisów na pyszne dania dla rodziny, które autorka testuje w zaciszu domowej kuchni. Znajdziemy tu dania oparte na nieprzetworzonych i niskoprzetworzonych produktach roślinnych, bez białej mąki i cukru.

2. Zielenina

Zielenina.blogspot.com – na blogu nie znajdziemy przepisów ani z mięsem, ani z rybami. To w 100 proc. wegetariański blog kulinarny, który jest prowadzony od ponad 3 lat przez pochodzącą ze Śląska Magdę, mamę 3,5-letniego Jacka, z zawodu prawniczkę, wegetariankę od wielu lat.

Do założenia bloga namówili ją znajomi przekonując, aby połączyła pasję do gotowania i fotografii.  Na blogu stara się pokazywać, że dieta wegetariańska jest zdrowa i prosta, a przy tym pyszna. Leży jej bardzo na sercu zdrowe odżywianie dzieci, które stara się promować,  m.in. współpracując z fundacją Zdrowy Przedszkolak.

[natuli]

3. Kuchnia naturalna

Kuchnianaturalna.blogspot.com – Marta, pomysłodawczyni bloga, to z zawodu biotechnolożka, doradczyni żywieniowa, refleksoterapeutka, moderatorka projektu Zdrowy Przedszkolak. Gotowanie jest jej pasją, lubi patrzeć na twarze domowników, rodziny, przyjaciół, kiedy próbują przygotowane przez nią potrawy. Lubi eksperymentować w kuchni, wciąż szuka nowych smaków, nowych połączeń, odkrywa kolejne zalety stosowania ziół i przypraw. Blog powstał przede wszystkim w odpowiedzi na potrzeby uczestników warsztatów kulinarnych, które Marta prowadzi we Wrocławiu. Dzięki temu mają oni stały wgląd w kulinarne kreacji Marty i jest im łatwiej zmienić na lepsze swoje nawyki żywieniowe.

4. Smakoterapia

Smakoterapia.blogspot.com – Iwona, autorka bloga, jest zafascynowana leczeniem za pomocą naturalnego żywienia. Posiada niezwykłą łatwość wymyślania ciekawych przepisów na smaczne i zdrowe potrawy mimo ograniczeń dietetycznych, jakie musiała zastosować w swojej kuchni (bez cukru, bez nabiału, w większości potraw bez glutenu, wegetariańskie lub wegańskie). Przez Czytelników nazywana jest Królową Kaszy Jaglanej z której, jak sama mówi, nie potrafi zrobić jedynie kiełbasy a i to zapewne jest tylko kwestią czasu...

5. Antoshkowe Smaczki

Antoshkowesmaczki.pl – nazwa bloga, jak można się domyślić, pochodzi od imienia synka jego autorki – Antoszka. Maria od zawsze lubiła gotować, kuchnia była jej bliska. Niedoścignionym wzorem w tej sztuce jest jej mama. Kiedy zaś Maria została mamą, i to aktywną zawodowo, zaczęło jej zależeć na tym,by posiłki były zdrowe, smaczne oraz by łączyły całą rodzinę przy stole i nie wymagały osobnego gotowania dla siebie i dziecka. I tak na blogu znajdziemy przepisy oparte o zasady kuchni naturalnej. Maria wychodzi z przekonania, że najlepsze może nam dać jedynie natura, a kiedy doprawimy to szczyptą miłości i pasji, uzyskamy dania, które nakarmią i duszę, i ciało.

6. Mamałyga

Mamalyga.org – pomysł na bloga zrodził się w głowie Darii w obliczu zapytań rodziny i przyjaciół o przepisy na dania, które serwuje we własnym domu,  zgodne ze swą filozofią żywienia: bez nabiału, bez mięsa i glutenu, za to z dużą ilością warzyw i zieleniny. Ponadto blog to doskonały kulinarny pamiętnik, który autorka chce pozostawić córkom. To wiedza nie tylko o gotowaniu, ale również kodeks zachowań i nawyków składających się na pewną jakość życia, którą Daria reprezentuje i chciałaby przekazać swoim dzieciom.

7. EkoQuchnia

Ekoquchnia.pl – Edyta założyła bloga 4 lata temu. Pomysł na jego stworzenie zrodził się w jej głowie z miłości do gotowania, odkrywania nowych smaków, łączenia składników, zastępowania pewnych produktów innymi, bardziej zdrowymi, obalania stereotypu, że potrawa zdrowa to potrawa niesmaczna. Dodatkowo doszła odkryta przypadkiem wielka przyjemność fotografowania jedzenia, a także chęć podzielnia się z innymi wiedzą na temat ekologicznej kuchni i stylu życia. Edyta najczęściej sięga po produkty ekologiczne, sezonowe i lokalne, ceni sobie żywność regionalną, tradycyjną, ale przede wszystkim samodzielnie zrobioną w domu.

8. Czym chata bogata

Czymchatabogata.bloog.pl – Marta gotuje przede wszystkim dla córki Basi i męża. Pomysł na bloga powstał około pięć lat temu, gdy była w ciąży. Marta nie mogła pracować zawodowo i chciała czymś wypełnić swój wolny czas. Tak zostało do dziś, a przez te lata zmienił się jej sposób gotowania czy wybierania produktów, Ciągle uczy się, co to znaczy odżywiać się zdrowo. Teraz swój wolny czas Marta spędza głównie na działce, gdzie pracuje z wielką przyjemnością, ponieważ docenia, że to, co sama posieje i zbierze, jest bogactwem w jej kuchni.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

2 odpowiedzi na “8 ciekawych blogów kulinarnych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.