Kategorie
recenzje

Drewniane klocki konstrukcyjne IntegraToys

Trendy w zabawkach zmieniają się bardzo szybko. Co jakiś czas pojawiają się nowe pomysły, przychodzi nowa moda. Dlatego nie dziwi fakt, że rodzice mają problem z wyborem zabawki, która będzie wspierać szeroko pojęty rozwój dziecka i nie znudzi się mu po kilkunastu minutach. Do zabawek, które radzą sobie z próbą czasu, należą drewniane klocki konstrukcyjne Integra Toys

Trendy w zabawkach zmieniają się bardzo szybko. Co jakiś czas pojawiają się nowe pomysły, przychodzi nowa moda. Dlatego nie dziwi fakt, że rodzice mają problem z wyborem zabawki, która będzie wspierać szeroko pojęty rozwój dziecka i nie znudzi się mu po kilkunastu minutach. Do zabawek, które radzą sobie z próbą czasu, należą drewniane klocki konstrukcyjne Integra Toys.

integratoys1

Klocki konstrukcyjne dostępne są w 3 różnych zestawach: Pomocnik oraz Majster i Projektant. Testowaliśmy zestaw Pomocnik, w którym znajduje się 25 klocków: 7 listewek, 4 koła, 6 nakrętek, 4 śruby, 2 kostki, 2 szpilki oraz woreczek bawełniany.

seria rodzicielska

Jak zrozumieć małe dziecko

#StopTrenowaniu – przeczytaj książkę, która wprowadzi i rozwinie Twoje świadome rodzicielstwo. Rodzicielstwo bez „instrukcji obsługi” i szkodliwych rad.

Zalety klocków konstrukcyjnych:

 • są bezpieczne – wykonane z naturalnego, niemalowanego drewna bukowego; nie są zabezpieczone chemicznie;
 • inspirują do zabawy;
 • nie podają gotowego wzorca zabawy, dzięki czemu dzieci mogą wykazać się kreatywnością;
 • poszczególne drewniane elementy zestawu pozwalają rozwijać koordynację i zręczność dziecka;
 • klocki są poddawane obróbce ręcznej, dzięki temu są niezwykle trwałe i objęte aż 50-letnią gwarancją;
 • łatwo utrzymać je w czystości, w razie zabrudzeń można przecierać szmatką, woreczek wykonany z surówki bawełnianej można prać;
 • to produkt w 100 procentach polski;
 • cena: od 95 zł do 240 zł w zależności od zestawu.
integratoys2

Klocki na lata

Klocki konstrukcyjne Integra Toys to ten typ zabawki, który będzie rósł razem z dzieckiem. Zgodnie z zaleceniem producenta przeznaczone są dla dzieci powyżej 3. roku życia. Nie oznacza to, że klockami nie mogą bawić się dzieci młodsze. Jaś, który ma 2,5 roku, z dużą uwagą manipulował klockami. Interesował się ich kształtem, otworami w poszczególnych klockach, porównywał wygląd (kształt i wielkość) poszczególnych elementów. Co prawda nie był w stanie samodzielnie połączyć ze sobą klocków, ale bawił się nimi w inny sposób: budował wysokie wieże, układał na podłodze rozmaite wzory, nawet tworzył naszyjniki dla mamy, nawlekając śrubki i nakrętki na wstążkę. Jaś bawił się klockami raczej krótko, ale intensywnie. Należy zaznaczyć, że małe dziecko zawsze musi bawić się pod nadzorem rodzica, najlepiej wspólnie.

Ania, rezolutna sześciolatka, miała zupełnie inne pomysły niż Jaś. Przede wszystkim działała bardziej rozważnie, obmyślała każde połączenie klocków, tak, by powstała całość, którą sobie założyła. Po prostu miała instrukcję użycia w głowie, wymyśliła ją sobie. Z elementów zestawu Pomocnik wyczarowała m.in. małego robota, łóżeczko dla misia czy hulajnogę. Ania potrafi bawić się klockami przez dłuższy czas. Swoje dzieło zwykle ustawia na biurku i czasem już po kilku godzinach, a czasem po kilku dniach, ma kolejny pomysł i zaczyna zabawę na nowo.

integratoys3

Drewniane klocki konstrukcyjne służą do usprawniania i kształtowania:

 • wyobraźni;
 • sprawności manualnej;
 • koordynacji wzrokowo-ruchowej (oko-ręka);
 • różnicowania kształtów;
 • nauki wielkości.

Podsumowując, klocki konstrukcyjne Integra Toys są zabawką ponadczasową. Doskonała jakość wykonania gwarantuje jej trwałość przez lata. Takie drewniane klocki powinny znaleźć się w pokoju każdego dziecka oraz w każdym oddziale przedszkolnym.

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *