Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

Cała moc zabawy tkwi w prostocie – czyli o zabawkach drewnianych dla najmłodszych (od Zielonezabawki.pl)

Drewniane zabawki mają siłę przyciągania. I choć w dobie plastiku czy elektroniki wydawać by się mogło, że ich dobra passa przeminie, nic takiego się nie wydarzyło (i miejmy nadzieję – nigdy nie wydarzy!). Co więcej, drewno ponownie wraca do łask. W czym tkwi sekret ponadczasowych zabawek wykonanych z drewna?

W prostocie, która nie ma sobie równych. Zamiast migoczących, głośnych zabawiaczy, mamy kontemplację faktury, kształtu, barwy i zapachu. Podczas zabawy drewnianą zabawką jest czas na skupienie i trening uważności. Jest też chwila na kreatywność, bo zamiast z góry określonych form zabawy, mamy pełną otwartość na to, co przyniesie dziecięca wyobraźnia. Wreszcie – drewniane zabawki są wyjątkowo uniwersalne, bo nadają się do zabawy zarówno dla młodszych, jak też starszych dzieci. No i lubimy je my – rodzice, za to, że rozwijają małą motorykę, rosną razem z dzieckiem i… niezwykle trudno je zniszczyć.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Pokolenie sprzed elektroniki darzy zabawki z drewna olbrzymim sentymentem. I choć nasze dzieci wychowywane w XXI wieku, mają niepowtarzalną szansę doświadczać komputeryzacji świata na potężną skalę, warto im (choćby w tych początkowych latach), dać trochę czasu na to, by spokojnie do tego świata dorosły. Poniżej prezentujemy kilka naszych drewnianych i jednocześnie edukacyjnych pewniaków dla najmłodszych, których część doskonale pamiętamy jeszcze z własnego dzieciństwa. Wszystkie pochodzą ze sklepu Zielonezabawki.pl

Pętla motoryczna 

Klasyk nad klasykami od Goki, który jest doskonałym treningiem dla malutkich paluszków dziecka, ćwicząc jego motorykę, umiejętność rozróżniania kształtów i kolorów.

zielone-zabawki1

Zielona kostka

Młotek w rękach roczniaka to całkiem poważne wyzwanie. Szczególnie – gdy to młotek drewniany. Z aktywnym centrum zabaw od Sevi maluch nie tylko może przybijać, ale też sortować kształty i przesuwać klocki w drewnianym labiryncie. Trening małej motoryki dużo bardziej urozmaicony niż ten, który polega na odpalaniu kolejnej bajki na laptopie taty. Polecamy!

zielone-zabawki2

Przygoda na szczycie drzewa

Czy drzewo mogłoby wyrosnąć w dziecięcym pokoju? Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, by wyrosło w naszym, gdyby miało wyglądać tak, jak to od Manhattan Toy – z ukrytymi w koronie skarbami – poziomymi labiryntami, pętlami motorycznymi, obracanym kołem, otwieranym oknem i wieloma innymi niespodziankami, które czekają na odkrycie przez ciekawskie maluchy.

zielone-zabawki8

Sorter i układanka w jednym

Cztery, dwuelementowe układanki a na górze sorter. Prostota zabawki Sevi, która potrafi zaangażować roczne dziecko do tego stopnia, że będzie chciało powtarzać zabawę do upadłego.

zielone-zabawki3

Drewniane liczydło

Kolorowe paciorki nie tylko pomagają w nauce liczenia, ale są też doskonałą zabawą, która rozbudza zmysły młodszych dzieci. W wersji zaproponowanej przez markę Sevi liczydło wzbogacone jest w obracające się koła i alfabet z obrazkami zwierzaków oraz podpisami w języku angielskim.

zielone-zabawki7

Układanka drewniana na podstawce

… A w zasadzie nie układanka, tylko cztery, bo to cztery warstwy puzzli od Goki, które składają się w jedną historię narodzin małego kurczaczka. Każdy element przedstawia inny etap rozwoju ptaka – zaczynając od jajka, z którego się wykluwa.

zielone-zabwki9

Książka magnetyczna

4 plansze i 75 magnesów – a każdy z nich w zupełnie innym kształcie i kolorze. Można z nich ułożyć różne postaci i scenerie, a potem opowiadać sobie historie o przygodach niepowtarzalnych bohaterów książki od Sevi, która za każdym razem wygląda zupełnie inaczej.

zielone-zabawki4

Magnetyczna tablica z akcesoriami

Przy starszych dzieciach taką tablicę marki Sevi można wykorzystać do nauki czytania, pisania i liczenia. Z młodszym wystarczy poznawać kształty i po prostu – bawić się magnesami. Te wykonane są z miękkiej pianki.

zielone-zabawki6
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

1 odpowiedź na “Cała moc zabawy tkwi w prostocie – czyli o zabawkach drewnianych dla najmłodszych (od Zielonezabawki.pl)”

Zdecydowanie jestem zwolenniczką tego typu zabawek, dzisiaj niestety spotykamy się z trendem przychylności/zgody dla dzieci na ciągłe oglądanie telewizji, zabawy ze smartfonem czy tabletem przez co zauważalny jest u dzieci problem z kreatywnością nawet przy prostych zadaniach…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.