100+ prezentów na DZIEŃ DZIECKA > zobacz
| Drzewo – opowieść o tym, co piękne wokół nas

Drzewo – opowieść o tym, co piękne wokół nas

Są takie książki, które same w sobie są niespodzianką i tajemnicą. To te, do których można wracać wiele razy, aby za każdym odkryć coś nowego. „Drzewo” autorstwa Katarzyny Bajerowicz to połączenie humoru, wiedzy i zaskoczenia – karty książki (grube, tekturowe) układają się w układankę w rozmiarze XXL. A mama zawsze powtarzała, żeby książek nie niszczyć i kartek nie wyrywać!

Drzewo – wielki, dostojny dąb. To właśnie jego postawny wizerunek odkryje czytelnik, gdy właściwie ułoży 15 tekturowych elementów. Niezliczona ilość mieszkańców rozłożystej korony, liczne gniazda, dziuple to nie jedyne ciekawe elementy. Bo korzenie mają również swoje tajemnice. W cieniu wielkiego drzewa odpoczywają zmęczone zwierzęta, a inne szukają spadających z niego żołędzi – źródła pożywienia. Niektóre karty kryją pytania dla spostrzegawczych obserwatorów. Wydawałoby się, że 15 stron to wcale nie tak dużo (wszystkie schowane w twardej okładce z gumką ułatwiającą przechowywanie luźnych kartek), można się jednak zdziwić, jak wiele pomysłów zawarła autorka na tak ograniczonej powierzchni!

Rewers puzzli to wiedza i pomysły. Mamy tu zachętę do tworzenia własnego zielnika, wraz z instrukcją wykonania, pomysły na wykorzystanie liści, szyszek, żołędzi, kasztanów i innych skarbów. Są tu propozycje dla malarzy i rzeźbiarzy. Książka zachęca też do obserwacji. Kto widział pod dębowymi liśćmi żółtobrązowe kulki? To kołyski pewnej larwy małego owada. Jakiego? Można dowiedzieć się, czytając „Drzewo”. A nie jest to jedyne małe żyjątko, o którym wspomina autorka.

A w ogóle po co są drzewa? I jak wyhodować swój własny, prawdziwy, niepuzzlowy dąb? Autorka zachęca do eksperymentów i eksplorowania dostępnych zadrzewionych przestrzeni. Czy to miasto, czy wioska – drzewa są naszym bogactwem. Lepiej uczyć się ich w naturze, choć dobra książka pomoże w ich nazwaniu i usystematyzowaniu wiedzy. „Drzewo” przypomina popularne gatunki, które spotkać można w lesie czy parku.

“Drzewo” Katarzyny Bajerowicz w Natuli.pl

Jest też fragment dla miłośników ornitologii – wizerunki popularnych ptaków wraz z charakterystycznymi dla nich cechami. Może lektura “Drzewa” będzie przyczynkiem do rozpoczęcia obserwacji latających mieszkańców przestworzy…

Książka Katarzyny Bajerowicz przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 0 do 10 lat. Maluszki nieznające literek zostaną oczarowane pięknymi ilustracjami i licznymi szczegółami, które można odkrywać za każdym razem, gdy wracamy do kolorowych kart. Starsi bibliofile skorzystają z wielu inspiracji do zajęć plastycznych czy zadań prawie naukowych. Autorka z humorem i przez zabawę przekazuje wiedzę i zachęca do dalszych działań i poszukiwań. Bo natura jest piękna i pociągająca, warto się w nią zagłębić!


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

“Wiem, jak bardzo mnie kochacie i martwicie się, że nie chcę jeść nowych rzeczy”. List dziecka z neofobią żywieniową

5 przepisów na niesamowite lody z bananów!

Czy fluor jest niebezpieczny?

Przejdz do: