Kategorie
Recenzje

Drzewo – opowieść o tym, co piękne wokół nas

Są takie książki, które same w sobie są niespodzianką i tajemnicą. To te, do których można wracać wiele razy, aby za każdym odkryć coś nowego. „Drzewo” autorstwa Katarzyny Bajerowicz to połączenie humoru, wiedzy i zaskoczenia – karty książki (grube, tekturowe) układają się w układankę w rozmiarze XXL. A mama zawsze powtarzała, żeby książek nie niszczyć i kartek nie wyrywać!

Drzewo – wielki, dostojny dąb. To właśnie jego postawny wizerunek odkryje czytelnik, gdy właściwie ułoży 15 tekturowych elementów. Niezliczona ilość mieszkańców rozłożystej korony, liczne gniazda, dziuple to nie jedyne ciekawe elementy. Bo korzenie mają również swoje tajemnice. W cieniu wielkiego drzewa odpoczywają zmęczone zwierzęta, a inne szukają spadających z niego żołędzi – źródła pożywienia. Niektóre karty kryją pytania dla spostrzegawczych obserwatorów. Wydawałoby się, że 15 stron to wcale nie tak dużo (wszystkie schowane w twardej okładce z gumką ułatwiającą przechowywanie luźnych kartek), można się jednak zdziwić, jak wiele pomysłów zawarła autorka na tak ograniczonej powierzchni!

Rewers puzzli to wiedza i pomysły. Mamy tu zachętę do tworzenia własnego zielnika, wraz z instrukcją wykonania, pomysły na wykorzystanie liści, szyszek, żołędzi, kasztanów i innych skarbów. Są tu propozycje dla malarzy i rzeźbiarzy. Książka zachęca też do obserwacji. Kto widział pod dębowymi liśćmi żółtobrązowe kulki? To kołyski pewnej larwy małego owada. Jakiego? Można dowiedzieć się, czytając „Drzewo”. A nie jest to jedyne małe żyjątko, o którym wspomina autorka.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

A w ogóle po co są drzewa? I jak wyhodować swój własny, prawdziwy, niepuzzlowy dąb? Autorka zachęca do eksperymentów i eksplorowania dostępnych zadrzewionych przestrzeni. Czy to miasto, czy wioska – drzewa są naszym bogactwem. Lepiej uczyć się ich w naturze, choć dobra książka pomoże w ich nazwaniu i usystematyzowaniu wiedzy. „Drzewo” przypomina popularne gatunki, które spotkać można w lesie czy parku.

„Drzewo” Katarzyny Bajerowicz w Natuli.pl

Jest też fragment dla miłośników ornitologii – wizerunki popularnych ptaków wraz z charakterystycznymi dla nich cechami. Może lektura “Drzewa” będzie przyczynkiem do rozpoczęcia obserwacji latających mieszkańców przestworzy…

Książka Katarzyny Bajerowicz przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 0 do 10 lat. Maluszki nieznające literek zostaną oczarowane pięknymi ilustracjami i licznymi szczegółami, które można odkrywać za każdym razem, gdy wracamy do kolorowych kart. Starsi bibliofile skorzystają z wielu inspiracji do zajęć plastycznych czy zadań prawie naukowych. Autorka z humorem i przez zabawę przekazuje wiedzę i zachęca do dalszych działań i poszukiwań. Bo natura jest piękna i pociągająca, warto się w nią zagłębić!

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece Twojego dziecka

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Uwaga! Reklama do czytania

Wild child, czyli naturalny rozwój dziecka

Książka o rozwoju dziecka 2-5 lat. Praktyczne rozwiązania na najczęstsze rodzicielskie wyzwania.

CHCESZ? KLIKNIJ!
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.