Kategorie
Archiwum

Dziecisawazne na facebooku z perspektywy reklamodawcy

Fanpage dziecisawazne.pl na Facebooku to 90 tys. osób [grudzień 2015]. Należy do największych fanpage dla rodziców w Polsce. Jednak wielkość fanpage’a nie jest najlepszym wskaźnikiem efektywności działań reklamowych. Co zatem stanowi o sile komunikacji na Facebooku?

Według raportu Sotrender z listopada 2014 fanpage dziecisawazne.pl zajmuje czwartą pozycję w zestawieniu „Najbardziej angażujące strony”:

najbardziej_angazujace_strony

Oznacza to, że fani zgromadzeni wokół dziecisawazne to zaangażowana grupa rodziców, gotowa do interakcji z publikowanymi treściami. Aż 19% fanów, czyli 14 tys. osób w listopadzie, przynajmniej raz skomentowała, udostępniła lub polubiła treść publikowaną na fanpage. Każda interakcja z treścią wiąże się natomiast z większym dotarciem do użytkowników Facebooka (nie tylko fanów dziecisawazne, ale również do ich znajomych).

Uwaga! Reklama do czytania

Życie seksualne rodziców

Zacznij świadomie budować swoją relację z partnerem

Jak zrozumieć się w rodzinie

Jak dostrzec potrzeby innych i być wysłuchanym

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Przykład:

Komercyjny post dla cocoshki.pl, dotyczący recenzji stożkowych kredek świecowych.
Dotarcie postu: 31 440
Ilość udostępnień: 70
Ilość komentarzy: 98
Ilość lajków: 206

dzieci_fb_post

Wracając do raportu Sotrendera – fanpage dziecisawazne zajmuje również czwartą pozycję w innej kategorii tj. „Najbardziej interaktywne strony”:

najbardziej_interaktywne_strony

Bliżej o tych wskaźnikach możecie przeczytać na blogu sotrendera.

Wnioski z podanych wskaźników i statystyk: fanpage dzieciwazne znajduje się w pierwszej piątce najlepiej zarządzanych i prowadzonych fanpage w kategorii „Macierzyństwo” w Polsce. Zapraszamy reklamodawców do wykorzystania naszego potencjału oraz wiedzy w celu promocji produktów i usług.

Jak promować swoją markę na fanpage dziecisawazne?

Przede wszystkim zapoznaj się z naszą ofertą reklamową. Jesteśmy serwisem ekologicznym, bardzo dbamy o nasz wizerunek. To, o czym piszemy i co reklamujemy przekładamy ponad cele biznesowe, dlatego nie reklamujemy niczego „czego sami nie kupilibyśmy swoim dzieciom”. Nasz serwis i fanpage nie reklamuje globalnych korporacji np. Nestle, Pampers, Mars, Nutritia. Nie reklamujemy również korporacji farmaceutycznych itp.

Oto lista możliwości reklamowych:

1. Treść
Każdy artykuł sponsorowany, artykuł ekspercki oraz recenzja produktu są umieszczane na naszym fanpage. Zamawiając jedną z tych opcji klient ma gwarancję dotarcia nie tylko przez stronę dziecisawazne.pl, ale także przez facebook.

2. Konkursy
Realizujemy konkursy na stronie dziecisawazne w połączeniu z fanpage na facebooku. Organizujemy również konkursy jedynie na fanpage – jest to prosta i bardzo efektywna forma promocji na facebooku.

3. Płatne promocje facebookowe
Specjalizujemy się w dotarciu do szerszej grupy odbiorców, niż sam fanpage dziecisawazne. Dzięki płatnym promocjom na Facebooku z wykorzystaniem naszego fanpage możemy osiągnąć efekt synergii między promocją naturalną i płatną. Inwestując 200 zł możemy osiągnąć dodatkowe dotarcie w przedziale 40.000 – 70.000 osób!

4. Targetowane promocje
Czy można wykorzystać fanpage dziecisawazne dla lokalnego biznesu? Tak! Jeśli masz księgarnię we Wrocławiu, organizujesz imprezę w Krakowie – możesz także wykorzystać potencjał naszego fanpage. Każdy publikowany post możemy zawęzić do konkretnego miasta, województwa itp.  Jest oczywiście możliwość połączenia targetowanej kampanii naturalnej i płatnej.

5. Niestandardowe wykorzystanie facebooka
Jeśli interesuje Cię stała współpraca z naszym zespołem redakcyjnym, możemy zaoferować inne usługi marketingowe:
– prowadzenie fanpage marki (rozliczane za efekt)
– kampanie produktów i usług na facebooku
– optymalizację kampanii
itp.

Zapraszamy do współpracy.

Jeśli masz pytania lub interesuje Cię współpraca komercyjna z nami – skontaktuj się z:

michal_photo

Uwaga! Reklama do czytania

Ciąża i poród – poradniki

Książki, które wspierają w ciąży, porodzie i przy karmieniu piersią.

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.