Kategorie
Polecamy

Dziecko bezpieczne przez cały rok z ubezpieczeniem NNW

Ochrona w szkole i poza nią. W trakcie lekcji (także nauki zdalnej) podczas zabawy i w czasie wakacji. Ubezpieczenie szkolne NNW to szeroki zakres ochrony i często gotowy scenariusz działań po nagłym, nieszczęśliwym wypadku dziecka. Co daje ubezpieczenie NNW dla dziecka? Jakie zdarzenia są objęte ochroną i przez jaki okres czasu?

Ochrona całą dobę i przez cały rok

Ubezpieczenie szkolne to ochrona przez cały rok. W czasie roku szkolnego i podczas sezonu wakacyjnego. Bez względu na to, czy dziecko przebywa w szkole, uczy się zdalnie przed ekranem komputera w zaciszu domowym, czy spędza czas na świeżym powietrzu.  Ochrona nie ogranicza się wyłącznie do murów placówki oświatowej. Po zakończeniu zajęć i wyjściu ze szkoły, dziecko wciąż jest objęte ochroną ubezpieczeniową w ramach NNW. Warto o tym pamiętać, bo wielu rodziców nie zdaje sobie z tego sprawy.

Życie seksualne rodziców

Zacznij świadomie budować swoją relację z partnerem

Jak zrozumieć się w rodzinie

Jak dostrzec potrzeby innych i być wysłuchanym

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?

Nie. Ubezpieczenie NNW szkolne jest całkowicie dobrowolne. Obowiązkowy jest zakup ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, gdy dziecko wyjżdża na wycieczkę szkolną. Jednak żaden rodzic nie sprowadza myślenia o bezpieczeństwie swojego dziecka tylko do wyjazdów w ramach zielonej szkoły czy wycieczek organizowanych przez szkołę. Bezpieczne dziecko przez całą dobę, przez cały rok i w każdym miejscu daje rodzicowi pełnię spokoju. Spokój o zdrowie dziecka, którego tak potrzebuje. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia NNW dla dziecka. Na wszelki wypadek.

Jak wybrać ubezpieczenie NNW dla dziecka?

Każdy rodzic może wybrać ubezpieczenie szkolne na własną rękę. Polisa, którą oferuje szkoła jest tylko jedną z opcji. Najlepszym rozwiązaniem jest indywidualne poszukiwanie najlepszej oferty na rynku. Warto dokładnie sprawdzić, w jakich sytuacjach można liczyć na pomoc ubezpieczyciela i wypłatę świadczenia. Czym się kierować? Wybierając ubezpieczenie NNW należy wziąć pod uwagę dwa główne kryteria. Pierwszym jest zakres ochrony, czyli co właściwie obejmuje polisa NNW. Drugie kryterium to suma ubezpieczenia, czyli górna granica odpowiedzialności finansowej ubezpieczyciela. Cennym źródłem informacji na temat wysokości świadczeń będzie tabela procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu. To w niej znajdziemy informacje na temat wysokości świadczeń za konkretne zdarzenie będące następstwem nagłego,  nieszczęśliwego wypadku.

Ubezpieczenie szkolne  NNW – zakres ochrony

Ubezpieczenie NNW to przede wszystkim szereg świadczeń związanych z następstwami nieszczęśliwych wypadków. Jakich? Compensa NNW szkolne to pomoc po nieszczęśliwym wypadku, w tym m.in.

  • świadczenie za trwały uszczerbek na zdrowiu (warto sprawdzić wysokość świadczeń w tabeli załączanej do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia)
  • zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji
  • zwrot kosztów pomocy psychologicznej
  • zwrot kosztów akcji poszukiwawczych dziecka, w przypadku zaginięcia
  • zwrot kosztów korepetycji, gdy dziecko po dłuższej nieobecności w szkole musi nadrobić materiał
  • jednorazowe świadczenie m.in. w przypadku pogryzienia przez psa lub kota czy ugryzienia kleszcza, którego skutkiem jest borelioza)

Ubezpieczenie szkolne bez wychodzenia z domu

Ubezpieczenie szkolne to całoroczna ochrona. W każdym miejscu, w którym aktualnie przebywa Twoje dziecku. Uczy się, bawi się z innymi dziećmi, spędza wolny czas po zajęciach. Można zakupić takie ubezpieczenie szkolne online. Wystarczy wybrać odpowiedni wariant, m.in. porównując zakres ochrony i sumę ubezpieczenia. Pozyskane informacje warto następnie zestawić z wysokością rocznej składki. Po zestawieniu ze sobą wariantów i wyborze jednego z nich, kolejny krok to zakupienie polisy. Bez wychodzenia z domu, szybko, komfortowo i bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.